Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/18/2011 07:20:00

biz de bi ara su ve pamuk kullandık ama pek rahat olmuyor.. unibaby yenidoğan kullanıyoruz şimdi, herhangi bir tahriş falan da yapmadı, zaten o da su ve pamuk..pek çok arkadaşım da bunu kullanıyor ve onlar da memnunlar..bu arada 14 günlükten itibaren D vitamini (Devit-3)kullanıyoruz, günde 3 damla

04/18/2011 10:12:00

biz de huggies yenidoğan kullanıyoruz. o da pamuk ve su. bir de vitamini verdiler 15 günlükken başlayın dediler. 2-3 güne başlarız biz de.
missanthemis, çok güldüm bebeğin günlerine. dün biz 11 günlüktük ve aynen yazıdaki gibi oldu bütün gece kıvrandı durdu yavrum.

04/18/2011 10:36:00

bize doktor 4. günden itibaren devit verdi ama ben çok küçük bu ne ilacı şimdi diye ilk başlarda vermedim. ama artık veriyorum bizde günde 4 damla...

popiş olayına gelince ben ılık su+pamuk kullanıyorum

04/18/2011 11:03:00

bana da doktorum devit verdi ama ben kabızlık sorunumuz var diye başlamadım..15.gün başlarsın demişti..biraz soğuk diye sinirlense de ben yenidoğan ıslak mendillerine devam edicem..bliss ben de ilk başta huggies yenidoğan alacaktım ama bana birilerini ısrarla unibay al dedi..alıştık devam ediyoruz..bir denemek lazım..su anda sebamed healing kullanıyorum..çok fazla akışkan kaka olduğunda sürüyorum..alışmasın istiyorum..bir de sudokrem aldım ama daha başlamadım..sebamed bitince devamederim dedim..
şimdi sorularım..cevap bekliyorum..:=)
sorular:
1.hala daha prima  premium care kullanıyorum..farklı model önerilerinize açığım..:)
2.kullandığınız bir yüz kremi var mı?ne önerirsiniz..
3.banyodan sonra kulaklarını nasıl temizliyorsunuz ya da kuruluyorsunuz ..ben daha kulak pamuğu işine giremedim..az önce yıkadık annişle annem sallama tekniği kullandı:)
4.burun temizliği için haftada bir kez sinomarin yapıyorum..ama sadece bir kaç damla akıtabiliyorum..siz neleryapıyorsunuz.?
5.bir de lütfen chicconun burun aspiratöünü aldım ama beceremedim galibaa..:((((yardım bu konuda da lütfen..
help me güzel anneler...

04/18/2011 13:10:00

çok şükür göbüş düştüüüüü....çok rahatladım ya...19 gün oldu düşmüyordu.bende dokunamıyordum anneme değiştirtiyordum altını.şimdi artık ben yapıcam dedim.ilk altını alışımda bezini bi açtım nasıl kaka yapıyodu ki...pırtlataraktan, ben panik oldum bi yandan gülüyoruz, bu arada yeni bezide pisliyo bizim cadı...batırdı yeni giydirdiğimiz üstünüde...annem devreye girdi.o gelince birde işedi gaz yaptı onada...ben de kızım aşkolsun ilk almamda gözümü korkuttun dedim...

04/18/2011 13:12:00

selam kızlar ben de hızla doktor arayışına girdim valla kontroller için falan habire araştırıom...

Ankaradaki kızlar nerelere götürüosuuz bebeleri doktor buldunuz muuu

bebeişim uyuyo şimdi ama hep uyanık olsun da onla vakit geçireyim istiorummmmmmm....

kilo konusuda doğuma 60 la girmiştim geldiğimde tartıldımm 53 olmuşum....

04/18/2011 13:14:00

ayy bu arada benim de bi sorum olacak. bebişinize emzik veriyormusunuz...biz eşimle bu konuda anlaşamıyoruz.o vermeyelim daha çok küçük diyo...aç karnına sakız çiğnemek gibi olur bebekte diyor..bende bazen gerekli diye düşünüyorum.zira meme ağızda bekliyo oynatıyor beni başında...işimide yapamıyorum...bir memeyi emerken uyuya kalıyor, yatırıyorum 10 dk sonra yine ağlıyor...arada mama da veriyorum belki sütüm az geliyo doymuyodur diye...

04/18/2011 13:14:00

hadi gözün aydın gökder, sonunda:)) bi de yıkarsınız akşam, misss gibi uyur gece işşallh..
inanç valla sorularının hiçbirine cevabım yok, daha pek deneyimsiziz:((  ama yüz için ben mustelanın yüz kremini almıştım.

04/18/2011 13:16:00

Bu grup da cok hareketlenmiş. Neler yasanmıs. Su kv olayında benzer sorunları görünce güldüm. Herkes yasıyormus demek ki. O zamanlar ben ilk doguranlardandım ve yapayalnızdım. Simdi sizleri de görünce normalmis dedim. Bizde ki olaylardan bahsedeyim. İlk baslarda emme de biz de zorlandık uç yok süt yok.. Facebook ta ilk okudugumda beni gülme krizine sokan şu bebek günlüğünde ki durum gibiydi. Em em süt müt yoktu. Zırt pırt uyandırdık bebemi.. Kolunu molunu oynadım kulak çene yanak.. Uyandırdım uyandırdım emzirdim. Agız da minik yoruluyor tabi.. Ama pes etmeyin. Onun sizden başka yemek fabrikası yok.
Gaz olayı problem. Standart yok. ne zaman ckarıyor neye gore cıkarıyor daha oturtamadım.
Banyo ve kulak olayında tülbent su kullanıyorum kulak cubukları ic kısımda riskli kulak arkasında kullanılabilir.
Burun asp. inanc sana dedigim gibi bebedor kullanıyorum memnunum.
devid 15. gunden itibaren 3 damla
bez prima pisik kremi zeytinyagı ıslak mendil unibaby yenidogan. simdilik memnunum.
gece ilk gunler de 2 saatte bi uyandırıyordum doktor 3 deyince saati o aralıklarda kurdum. Ama bazen daha erken acıkıyor o zaman yaygara kopuyor zaten.

Gelelim benim sorularıma....
1 su hıckırık nası gecer bileniniz var mı
2 gögüs bakımınızı nası yapıosunuz ben üşendim inanc senin dediklerine sıcak soguk kompres falan. bazen emzirme aralarında ıslak mendil ile siliyorum sizler napıosunuz...
3 goguslerimin karıncalanması normal mi bunlar da catlar diye cok korkuyorum. benim gobek mobek mahvoldu cunku mor mor catlaklar var (mor: catlakta en ileri seviyeeee)
4 benim kanamam hala kırmızı.. ne xaman kesilir acep
5 bebek masajına ne aman gecsem üşür mü ki

aklıma gelenler simdilik bunlar

haa bir de aish e yoga ya baslayacagımı ve hangi hareketten baslamam gerektigini soracaktım

04/18/2011 13:26:00

hıçkırık bende de sorun, emzirin diyolar ama genzine kaçar diyede korkuyorum...
ben göğüs konusunda önce çok çektim çatladı kanadı falan ama lansinoh la rahatladım, silmeye gerek kalmadan güvenle emzirebiliyorsun...
kanama konusunda ise bende çok olmadı orkid kullanıyorum.hastabezini yeni doğuracaklara öneriyorum ama az alın, artıyor bile...ben 2. gün orkide geçtim.hala kanamam var...kimisinde 40 gün sürer kimisinde erken de kesilebilirmiş...
bebek masajını da banyo sonrası bebe yağıyla yapıyoruz..odanın ısısına dikkat ettikten sonra sorun olmaz merak etme...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...