Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/17/2011 15:20:00

Resmi yeni gordum..kuzum masallah ardaya

06/18/2011 08:04:00

seden bebişine kavuştun mu ki? ayy çok heyecanlıı inşallah sağlıkla kavuşun!

berrak iyi yolculuklar Allah içinize sindirsin güzel geçsin tatiliniz!

inanç bizimde bu akşam düğün var abimin :) teo çok yakışıklı olacak tulumuyla çok güzelmiş :)

bu hafta bebem çok huysuzdu. uyumuyordu uykusuzlukan memede uyuyakalıyordu dolayısıyla emmiyordu dolayısıyla doymuyordu ve uyumuyordu :( nasıl bir kısır döngü anlatamam :( emsin diye çok çabaladım ama pes ettim 2 gündür mamayı arttırdım artık daha rahat uyuyor uykusunu alınca memeyi daha güzel emiyor.

sütünü sağan anneler size sorum var. ne kadar sürede ne kadar süt sağabiliyorsunuz? ben dün sütümün yetip yetmediğini anlamak için tam 1,5 saat sağdım ve sadece 80 cc çıkarabildim :( hepsini içti üstüne birazdaha emdi ve uyudu yani 90 cc doyuruyor sanırım ama kendisi emdiğinde 90 cc ememiyor herhalde ki mamayla doyuyor. kafam karıştı yaaa :(

06/18/2011 16:55:00

ceyla, 1,5 saatte yaklaşık 80 cc süt demişsin.. peki emzirdikten ne kadar süre sonra sağdın ? yanine kadar beklemiş oldun sağmadan önce ? birde makinen nedir ? bende medala mini elektrikli pompa vardı, geçenlerde bozuldu..öyle olunca daha ucuz bi pompa alıyım dedim ve lansinoh manuel pompa aldım.. ama inan medeladan hiç bir farkı yoktu...yaklaşık 3 saat bekledikten sonra tek göğüsten 90-100 cc falan çıkıyor.. eğer dha fazla beklemişsem daha da artabiliyor... ve sağma sürem de 10-15 dakika en fazla...zaten gelecek süt geliyo ence..çok da uzun uzun sağmanın bifaydasını görmüyorum ben.. göğüs ucunu tahrişetmekten başka bi işe yaramıyor.. ama bebişin 2 aylık sanırım.. benim de 2. ayımda daha azdı.. ısrarla emzirmeye devam et... yaklaşık 3 ada tam randımanlı bi süt akışı oluyor bence.. en azından benim öyle oldu.. şöyle ki, ilk ay mama  süt eşit gittik... ama bu arada inatla emzirmeyi hiç ihmal etmedim... 2. ayımızda mamayı azalttım... 3.ayda mamayı tamamen kestim ben sütüm iyice artınca... özellikle gece emzirmeyi hiç bırakma.. çünkü gece emzirmesi daha önemliymiş süt açısından diye duymuştum.. yani doğru mu bilmiyorum ama, gece tembelliğe alıştırırsan göğsün, süt artışı daha az oluyormuş... tabi bir de şunu unutma, pompa asla bebeğin emdiği kadar süt çıkaramıyor... sen daha fazla çıkmıyor diye sağmayı bıraktıktn sonra emzirsen bile bebişin senden yine süt alabiliyor... biberon seçimi deönemli.. çok akışlı bir biberonun varsa eğer, bebek biberondan cokur cokur geldiği için, ve memeden aynı akışı alamadığı için tembelliğe alışmış da olabilir... mesela chicco nun biberonlarının en yavaşakışlısı bile çok akıtıyor... o yüzden mümkün olduuğunca çok az akışlı bir biberon seç bence... dr.browns yadanuby nin silikon biberonunu önerebilirim...

06/19/2011 19:04:00

elif_idil sağmadan önce 2-3 saat geçmişti son emzirmemden bilerek bekledim süt biriksin diye ve 80 cc iki göğüsten çıkan toplam miktar :( biberon olarak nuby silikon ve avent kullanıyorum ikiside yavaş akıyor bebek çekince geliyor.pompamda aventin manuel olanı başka kullanmadığım için çekimi nasıl bilemiyorum.ama mama miktarını arttırınca bebeğim rahat uyuyup uykusunu iyi alınca memeyide güzel emiyor ama ne kadar süt çekebiliyor bilemiyorum.inşallah benimde sütüm artar sizin gibi mamayı bırakırım.

06/19/2011 19:53:00

Teoyu denize soktum bugun...inanilmazdi:)

06/20/2011 06:57:00

ya ben bu sene tatil fikrini kafamdan çıkarttım.herkes çocuğu hasta edersin diyor asında bende bir denize soksam ne güsel olurdu

06/20/2011 10:00:00

Gazli bir bebek olmasina ragmen hicbir problem yasamadik.su da sicak zaten...aksam geldi uyudu bir guzel..tabi basini sokmadik:) mikropkapar yutarsa suyu

06/20/2011 10:20:00

gaz için vind salbe denedinizmi

06/20/2011 10:27:00

Sab simplex kullaniyoruz..epey de iyi gidiyoruz:)

06/20/2011 13:59:00

Selam herkese.Asya m geldi :) Biraz yoğunuz malum,hepinizi öperizzzz :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...