Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/24/2011 09:08:00

merhabalar... bız 2 gun once anane ve babaneye geldık 10 saatlık yolculukta öykü süreklı uyudu cok rahat bır yolculuk gecırdık... berrek ben 35 gunkuktu ayırdım öykünün odasını herkes cok erken dedı ama cok rahat oldu fearkına bıle varmadı öykü buyuyunce daha zor olur dıye dusundum zaten aksam 9 ıle 12 arası uyanık oluyor 12 gıbı uyuyor ve 5 6 saat uyuyor sabah 6 gıbı emıyor yanı gece de uyanmıyor artık aglamıyor uyandıgında hafıf hafıf ıkınıyor falan hemen duyuyorum zaten emzırıyorum 10 dk yıne uyuyor 2 saat falan sonra uyanıyoruz keyfımız yerınde:)

06/24/2011 12:05:00

bebekler yolculuğu seviyor...kızlar gece bebeklerin ne örtüyorsunuz üsütne..malum havalar çok sıcak, bebeler çok terliyor.bide benimki saçlı maşallah..emerken bile terliyo bebitom..gece terden ta döşek ıslanmış, üstüne üşür gece diye  pike  örtmüştüm :=((( sonra gece  ter olunca ince çarşaf koydum o iyi oldu ama onunlada üstünü açıyor,atletle yatırdım

06/24/2011 13:30:00

penye bi yastık kılıfım vardı kullanmamıştım onu örtüyorum en azından terini çekiyo kıyafeti gibi oldğu için açmıyor

06/24/2011 16:56:00

bizim oğlan 6 haftasını bitirdi
ankara da sıcak ama evler serince
kat kat giydiriyoruz oğlanı
atlet,
yarım ya da uzun kollu çıtçıtşı body
uzun kollu üst
geceleri yelek ve iki kat penye battaniye
kapı cam kapalı tabi ki
biz mi abartıyorz var mı benim gibi giydiren
bana kalsa soyacam ama
büyükler üşütme diyolar
bi de hapşuruk var reflex diyorum ama dinletemiyorum
korkuyorum da
üşütürsem dillerinden hiç kurtulamam
ne dersiniz ne yapmalı?

06/24/2011 17:51:00

Merhaba basiy sen bilirsin ama üstü kalın geldi bana da..sıcak bebekler için çok daha tehlikeli..bir alıntı yapayım...cocuklar ayakları üstleri açık kalınca ya da nazar degince hasta olmazlar sadece mikrop ile hasta olurlar..hapsirmak en güzel reflex kimseyi dinleme..cocuğun daha rahat uykuya dalıyorsa üstünü çıkarıncd demek sıcak bunaltiyordur..ben doğduğundan beri soyuyorum.keza benim evimin bütün odaları klimali ve hep aciklardir..evim buzhane gibi ne zaman kapatsam uyku uyumuyor..demek o da serinlik istiyor..ayağından eğer çok sıcak olmazsa çorabı çıkartma...gaz sancısı gelir..biz sade body ve coraplayiz evde..ama tabi senin evinin ısısı nasıl bilmiyorum bir de daha küçük de...Temmuz ayına geldik yavaş yavaş soymaya başla derim.ama hasta da olmasın minik:( Berrak demiş nasıl giyiniyorsaniz bebek de öyle giyinecek:) genel kural buymuş..akşamları odamızın ısısı 24 derece bizim..o yüzden uyurken battaniye örtüyorum.tabi açılmış bir halde kalkıyoruz..Berrak o zaman nefesin deniz mevsimi gelmiş ..yarın izmire düğüne gidiyorum..teo yü belki almayacağım düğünde biraz rahat etmek istersem..yolculuga alışık teo .sürekli arabada zaten..bakalım karar veremedik daha..

06/24/2011 19:10:00

Ben bırakmak istesem de İzmir ahalisi teo isteriz diye tezahürat yapıyor.çok yakın bir arkadasım evleniyor ve tüm arkadaslarım da orda...biz de basbasa oluruz diyoruz hem ama yarın yola çıkmadan karar vericez:)

06/25/2011 06:27:00

arkadaşlr uçak ycluğu yapan bebişle çok ağladıklarını söylüyorlar

06/25/2011 06:55:00

bizim orda bi laf var :''yazın doğan bebek dermiş ki keşke kışın doğsaydım da annem beni daha sıkı sarsaydı.''diye banada giydir falan diyorlar ama bebekler ateşini el ve ayaklarından atar doğdu doğalı tek kat giydirdim.şimdide kısa kol tulumlarımız var onlarıgiydiriyorum .uyurkende cam açık penye bi örtü örtüyorum inşallah üşümüyordur:))

06/25/2011 07:16:00

selam şekerler :)

valla ben bebekle 12-13 saatlik uçak yolculuğu zor olur diye abimin koredeki düğününe gidemiyorum :( biri rahat geçecek diye garanti verse hemen bileti alacağım :)

06/25/2011 07:17:00

annem 3 bebek vardı hepside inene kadar ağladı diyor.bi anne basınçtan ağlıyor falan demiş .otobüsle 22 saat sürüyor

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...