Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/25/2011 07:21:00

basınçtan rahatsız olabilirler mantıklı ama 22 saatlik otobüs yolculuğu daha zor ben olsam uçağı seçerdim

06/25/2011 07:23:00

yaaa berrak sorma çok istiyorum gitmeyi oranın adetleriyle olacak düğün bizimkiler yöresel kıyafet giyecek gidebilsem bende giyecektim :( ama işte çok uzun yolculuk bebiş rahat edemezse üzülürse bende kahrolurum. artık bebem büyüyünce bir fırsat yaratırız nede olsa yengesi koreli artık bir ayağımız korede :)

06/25/2011 09:46:00

Selamm..birazdan izmire doğru yola çıkıyoruz ..ben uçakla yolculuk yaptım bebekle misil misil uyudu:) sadece inerken kalkarken muhakkak emzik ve mama olayi..ablamla Amerika'ya bir kere beraber gittim..zaten sepet veriyorlar duvara monte edilen onda yatarak gidiyor..ablamın oğlan küçücuktu ve hiç uyanmadı desem yeridir 10 saat..bir de şimdi kızı var.o iki çocukla bebekken bile amerikadan gelip gitti..hatta kızı 4 aylikken getirdi:) yani cocuk evde nasıl ağlıyorsa ucakta da öyle..mama emzik iniş kalkış önemli.hatta bir kere annemle giderken annemin kulağı tıkandı.inim inim inledi

Hemen hostesler burun damlası getirdiler.kalkış çok riskli..ben uçmayı hiiiiccc sevmem..kalamıyorum öyle 10 saat ucakta..ben deliriyorum..bı de bebekle hiç cekemem on saat yolculugu..:) hafiften klostrofobikim..mucx

06/25/2011 19:45:00

biz de haftaya bodruma uçacağız. bakalım oğluşum uslu olacak mı?

06/25/2011 19:48:00

baisy bence de çok kalın giydiriyosun... ben de ankarada oturuyorum,gerçi şu an eskişehirdeyim ama ankara'dayken de gündüz kısa kollu giydiriyordum. uyurken üzerine tek kat penye battaniye.. geceleri de uzun kollu body ve tek kat battaniye... ve 1 haftadır baya sıcak ve acaba gece de kısa kollu mu giydirmeliyim, kalın mı olyor diye düşünüyorum... gerçi hala çoraplarını çıkartmadım ama, ayakları acayip terliyor ve buz gibi oluyor,ayaklardan üşütür diye korkuyorum... çoraplıyken de nemli gibi ama çorapşarı çıkarınca bildiğiniz su akıyor.. hattabu ay doktora da sorucam normal mi bu kadar terlemesi diye... dokunmaya bile gerek yok, uzaktan üzerinden su aktığı belli oluyor çorapları çıkarınca... sizinkiler nasıl ? bizde mi bir gariplik var ? bu hep böyle olursa ilerde kokmuş ayaklı bi kızım olcak sanırım hahaha :)))
bu arada bebekle yolculuğa gelince, ilk aylarda daha kolay çünkü bebekler daha çok uyuyor... biz 1 aylıkken başladık, sürekli ankara eskişehir arasında gidip geldik... gerçi mesafe kısa orda, sonra 2,5 aylıkken antalyaya gittik 7-8 saatlik yoldu... onda da sorun olmadı ama geçen hafta 3,5 aylıkken eskişehir yolunda problem çıkardı... nerdeyse hiç uyumadı ve işin kötüsü uyanıkken ana kucağında durmayı hiç sevmiyor ve çok ağlıyor... temmuz sonunda bodruma gidicez , arabada uyur diye düşünüyordum ama son yolculukta öyle gözüm korktu ki, o kadar uzun yol eziyete döner diye düşünerek, apar topar uçak bileti aldım :))) uçakta da basınçtan dolayı emzik öneriyorlar.. emzik almayan kızım basınçtan dolayı bayıla bayıla emzik alacak mı (yeğenime öyle olmuştu), yoksa yine mi reddedicek işte onu hiç bilmiyorum :))) bakalım,yaşayıp görücezzzz :))

06/25/2011 19:48:00

bu arada berker sesli güldü bu aksam banyoda :)

hatta epey bi sesliydi :)
sessiz gülümsemelerine bayılıyordum, arada çıkardığı seslere de bayılıyordum; bu sefer hem gülümseme hem ses gerçekten bayıltacaktı beni..

06/25/2011 20:36:00

berkerin de ayakları terliyor

06/26/2011 07:40:00

ahhh ahh ter demeyin bana. ben kendim malesef aşırı terleyen biriyim. hep dua ettim oğluş bana çekmesin diye. şimdilik bazen emerken başı terliyor ve elleriyle dirsek içi ne alakaysa :) sabahları yatak odamız güneş aldığı için sıcak oluyor. bazı sabahlar çarşafı ıslanacak kadar terlemiş oluyor :( başı ve sırtı terliyor. sıcak olduğu için terleyip mi uyanıyor yoksa uyanıyor ve hareket etmekten mi terliyor çözemedim. ama bu gece ve sabah çok güzeldi yağmur esintisi vardı püfür püfür serin serin uyumuşuz :)

iki geceden beri 6 saat deliksiz uyuyor maşallah sanırım artık büyüyor :)

şu mırıl mırıl sesler çok eğlenceli gerçekten sanki kendi kendine konuşuyor :) uykusunda hep gülüyor ama dün anneannesini dinlerken kocaman güldü sanırım bu bilinçliydi :)

hani bellerine kadar kaka yapıyor üstü başı batıyor diyordunuz ya bizimde başımıza geldi dün :) 2 gündür kaka yapmamıştı.doktora sordum mamasına birkaç damla zeytinyağı koy dedi ve poposuna kulak çubuğuyla zeytinyağı sür dedi. ve sonunda yavrum başardı kaka yapmayı ama ne yapmak benim bile üstüm battı :) kıyamam çok ıkındı yapana kadar ama sonra nasıl rahatladı anlatamam. mama çok gaz yapıyor malesef günde 3-4-5 kez kaka yapardı oysa. Allahtan bırk bırk gaz çıkarabiliyor yoksa çok rahatsız olurdu yavrum.

06/26/2011 07:49:00

fitili 5 gün olmadan verme dedi doktor dediğin gibi fitil alışkanlık yapıyormuş berrakcım. ama 2 gün kıvrandı bebem ve o kadar kaka neresine sığmış minicik karnında anlamadım :)

bizimkininde salyaları akar oldu 2 gündür daha önce hiç böyle diildi büyüdükçe ağzının suyuna hakim olamıyo bebem bir gariplik var :)

06/26/2011 09:42:00

arda günde 2-3  mutlaka yapıyor dün ist.foruma gezmeye çıktık ilk gezmemizdi bu . o kadar huysuzlandı ki anlatam arabasında durmuyor sling içine sokuyorum terliyor bir türlü uyutamıyorum.emziriyorum yarım saat geçmeden tekrar ağlıyor.karnı taş gibi tekrar emziriyorum kusuyor saatlerce kıvrandı masajlarla sabaha kadar kucağımda sırtını sıvazlaya sıvazlaya zorla kakasını yaptırdım nihayet uyuttum ama öldüm.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...