Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/26/2011 10:10:00

berrak biz bodrumda her sene yalıçiftlik sea garden a giderdik.. ama bu sene bi değişiklik yaptık ve kadıkalesinden ev kiraladık... diğer taraf çok yokuş, bebekle pusetle bu sene çok zor olur dşye düşünük ve düz ayak bir yere karar verdik...
ceyla,salya normal belli bi aydan sonra.. bizimki de çok salyalandıı :)) bi de ağzıyla baloncuk yapmayı öğrendi ki sormayın.. çok şirin oluyor...
ben şu an sadece anne sütü veriyorum, ilk 1,5 ay mama süt beraber gidiyorduk... ama o zaman da hiç kaka yapamama gibi bir sorunumuz olmadı...
bir de bişey sorucam, berrak sen bilirsin belki, alkol alınca mama veriyorum diyorsun ya,ne kadar süre süt vermiyorsun alkolden sonra? tatilde falan benim de öyle durumum olur...

06/26/2011 10:30:00

aaaa.. şarap ve bira da falan iki saat mi emzirme dedi doktor.. ee.. çok az diil mi ? ben lkolden sonra 24 saat flaandiye okumuştum çok eskiden biyerlerde.. ama sen yenisin ya, sormuşsundur diye sana da bi sorıyım dedim.. ama sanki 2 saat de çok az gibi geldi niyeyse..

06/27/2011 11:51:00

cevaplarınız için teşekkürler,
bence de kalın ama babaanne oyle giydiriyor,
ilk doğduğunda anneanne vardı o zaman bile bu kadar kat kat giyinmiyordu
büyüklerle beraber bebek büyütmek çok zor
kendi annem olsa neyse içimden geleni söylerim de işler biraz karışık anlicağınız
bi baslasam anlatmaya susmam çok dertliyim:(
iki gündür de hava bayaa soğuk burda
 yaz doğru dürüst gelmedi ki
terlemiyor da pek oğlum o da böyle alışıor sanırım..

uyku düzeni ne zaman olusur..
bizimki emmeye uyanmak dısında aksama kadar uyuyor en erken 6 en gec 9 gibi kalkıyor sonra da gece 12 1 hatta 2 gibi gece uykusuna geciyor
nasıl düzene sokmalı ne dersiniz?

06/27/2011 12:37:00

Berker'in gündüz uykusu yok denecek kadar az, gece uyuyor.

06/27/2011 13:32:00

kızlarrr selamm

hepinii özledim ama hafta sonu acaip misafir yoğunluğu vardı oğlumu görmeye geldi arkadaşlar...büyüdü artık minnoşumm çok sewiorum onu artık kahkahalar atıo beni takip edio...bunlar nasıl güzel duygular yaa inanılmaz...çok tatile gitmek istiorum bu arada yaa acaip sıkıldımmm...hafta sonu gezdik kocamla ve oğlumla ama artık yetmio haftasonu gezmelerii..şöle baya bi gezmek istiorum...

baisy ben de ankaradayım haklısın ankarad ahavalar baya serin gidio hele bugün mont giysen giyilir bende dikkat ediorum giyimine gündüz yelek falan giydirmiorum ama gece ben de giydiriom evler doğru dürüst ısınmadı ki...:( body kısa kollu giydiriom üstüne tulum işte...ahh büyüklere laf geçirmek imkansız....hele kayınvalidelere...Allah kolaylık versin...
...ben çıngıraklara  başladım yeni yeni aish..benim ki gece gündüz uyumadağı için bişi diyemicem uyku konusunda...:) ben de zombi gibi geziorum...:)

06/27/2011 14:04:00

slm anneler...bizde cerene gündüz kısa kollu çıtlı atlet ve ince bi çorap giydiriyoruz...sıcak oldu artık evlerde...bu arada bebemin sol kulağın arka kısmında sivilce gibi bişii oluştu..3 gün oluyor kızark..doktora gittim geçer önemli değil, patlarsa tendirdiyot sür mikrop kapmasın  ilaç vermeme gerek yok dedi..ilacı falan sevmiyo bizim dktor..en güzeli tabii...gülüş konusunda da hepimiz aynı dönemin hamişleriyiz ya gelişim aynı..cerende yüksek sesle kahkaha attı geçen...birde biz onunla konuşurken auuu aguu gibi sesler çıkarıyo sanki cevap veriyo gibi...

uyku konusundada rahatım...gündüzde uyuyor...gece  4 te 7,5 ta olmak üzere iki kez kalkıyor emmek için...bazen değişime de uğruyor tabii...düzen için biraz zaman derim baisy...

önceden cereni uyanıkken yalnız bırakınca ağlardı şimdi yatağında sakin sakin tentedeki oyuncaklara bakıyo gülümsüyo ağlamıyor takılıyor kendince çok şükür...kakayı günde 1 yada 2 kez yapıyo...bazen beline kadarda pırtlatıyo..deminde yaptı yıkadım şimdide uyuyor...bütün bebeleri öpüyorum

06/28/2011 05:32:00

selam :)

bizimki kucağı seviyor yatmaktan hoşlanmıyor. hele pusette çok sıkılıyor. koltuğa yatırırsam yarım saat en fazla bir saat etrafına bakınarak oyalanıyor ama sonra yine kucak :) o yüzden bende uyutmaya çalışıyorum. o uyurken yemek ev işi duş hallediyorum. dönenceylede en fazla yarım saat oyalanıyor başka oyuncaklar almayı düşünüyorum bende.

bizim fena halde saçlarımız dökülüyor kel kalcaz galiba :(

ben odadan çıkınca mızlanıyor artık izliyor takip ediyor :)

mızlanıyor benimki :)

06/28/2011 10:49:00

ceyla bi dönem cerende öyleydi, ben odadan çıkar çıkmaz ağlardı şimdi çok şükür kendi kendine oyalanıyor

06/30/2011 11:45:00

Merhaba kızlar. Epeydir giremedim hepinizi cok özledim. bebekleriniz mis olmustur simdi herkesinkini öperim. sedencim hayırlı ugurlu olsun masallah..
baisy, ben de ankara dayım ve ben de senın gıbı gıydırıyorum. iki kat hala.. napiim ben kendim usuyorum ankara soguk. dısarı cıkınca ıyı de ıcerıde soguk evler...

06/30/2011 12:35:00

selam kızlarrrr...

bebeler büyüyo anladığım kadarıyla...

herkesinkiniii çok çok öpüorum ben de çok sık giremiorum Artun beyle ilgilenmek gerekio bol bol...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...