Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/01/2011 14:34:00

Merhabalar hepinize,nasılsınız bakalım?

Banyo sonrası uykusu sırasında hepinizi rüyamda gördüm.Asya yı görmeye gelmişsiniz,bebişler kocaman olmuşlar.En çok Teo ve Ceren büyümüş :) Asya durmaksızın ağlıyor,susturamıyorum ve ağlıyorum.Hepiniz geçecek diyorsunuz...Uyanır uyanmaz girip yazayım dedim :)

07/01/2011 16:50:00

Berrak cım rüyamda ağlıyordu Asya.

Aslında akşamları biraz sorunluyuz.Gündüz uyuyoruz ve gece uykuya dalmakta biraz sorun yaşıyoruz :( 19:30-24:00 mesaimiz var.Sürekli mız mız bu saatler arası.Gece uyandırıp emzirmek konusunda kararsızım hala.24:00 gibi uyuyor ve 05:00 e kadar uyanmıyor.Arada uyandırıp emzirsem mi,siz ne dersiniz?

Sürekli emmek istiyor uyanık olduğunda,emzirirsem kusuyor ve hıçkırık tutuyor;hıçkırığı geçirmek için yeniden emzirmem gerekiyor o durumda da gazı çok oluyor.Emzirmek yerine emzik verirsem bu seferde uykuya dalamıyor,emziği düştükçe uyanıyor ve mızıldıyor.Kısır döngü içindeyiz yani :(Doymama konusuna gelince pazartesi doktora gideceğiz bakalım doktor ne diyecek  

07/01/2011 16:55:00

Canım sedenim:) ağlarken ayaklarını çekmesini kontrol et. O zaman gazı vardır . En çok da teo da 19:00 civarı olurdu Ağrı ... Hem gazli hem tatlı olabilir Asya kız ;)

07/01/2011 17:10:00

seden hanım arda 2.5 aylık ve sanki onu anlatmışsınız ha geçti ha geçecek bekliyoruz hala inşallah benim kadar çekmezsiniz

07/01/2011 23:25:00

ayyyy seden sen anlatınca kızımın o hallari geldi gözüme...ilk başta zor oluyor tabii...ben ceren hıçkırınca panikliyordum anneme dk. başı niye bitmiyo bu hıçkırık normalmi diyodum..uykular haramdı zombi gibi dolanıyodum.o uyuyunca bende uyuyordum...ama kısa srürüyordu bıngaaaa ile uyanıyordum....amaaaaan sanki çok zaman geçmiş gibi şimdi...:=))

berrak kızlar uslu oluyor sanki biraz, gaz konusundada şanslılar yani...çok sıkıntı olmadı..benimki gece ııh ıhh sesleri çıkarıyor bağırarak uyanmıyor ama gündüz beni odada yanlız bıraktın diye biraz ağlıyor...

bu arada inanç 3 aylık olduk..teo ile kontrole gittinmi cnm

07/02/2011 11:10:00

Gokder evet 3 aylik olduk..saglik ocagindan aradilar gelin diye..doktorumuz ise 3. Ayda gelmenize gerek yok 4. Ayda bekliyorum dedi.asi zamani gelmemizi oneriyor..bir de saglikli cocugunuzu niye surekli bana getirmeye calisiyosunuz diye cikisiyor bana..AMA esim 6. Aya kadar her ay goturelim diyor..bu arada Teo kikirdiyor..AMA kaslar yine de catik ..cok komik gorunuyor catik kasli kikirdayan bir bebek:)

07/02/2011 12:55:00

herkese merhaba..hepinizi çok özledim..bebişler ve anneleri nasılllar..ilberle vakit çok hızlı vakit geçiyo..bir aydan beri anneanne dededeyiz tekirdağ da oğlışum kahkahalar atmaya başladı ve sanki konuşuyor..biz de rutin kontrollerimizi yaptırıyoruz ve aaşılara devam ..ROTARİKS AŞISI yaptıracak olan var mı ..bu ay yaptırmayı düşünüyorum yoksü atlata çocuk ishal olunca çok köt atlatıyormuş..

07/02/2011 21:04:00

bebekler ateşini el ve ayaklarından atar kapatmamak lazımmış.ama ben ardanın çoraplarını artık çıkartmıycam 3 gündür çok gazlydı yavrum çorap ve sab simlex  le idare ediyoruz şimdilik.rota aşısını 3.ve 5. aylarda yapalım dedi doktorumuz.bizde 2.ay kontrolden sonra sağlık ocağından aradılar gittik orda muayenesinden sonra bıngıldak çok açık kullandığınız vitamini bırak devletin verdiğini kullan diyor.mama kesinlikle verme 5lt su iç sütün artar .rota aşısı da 3 dozluk olandan yaparsak daha iyi olur dedi.neyse geldik  eve.sonra arda sehpadan düştü.kendi doktorumuza ,genel cerraha ve başka bi çocuk doktoruna gösterdim hepsi bebek sağlıklı dedi.

07/02/2011 21:50:00

bu ay aşısı yok tu ama ben boy ve kilo gelişimini takip için gittim...her ay gitmeyi düşünüyorum...sütüm yarıyor mu az mı geliyor diye tedirgin olmuyorum böylelikle..

07/03/2011 00:02:00

Ben ates konusunda uzmanim..:) hatta anneannem hast a bu ara..oyle operken ayaklarina dokundum soyun hemen diye feryat figan bagirdim.ayaklarina dokundum ve buz gibi oldugunu farkettim..ordan anliyorum Ben atesi.alniyuzu sicak ayaklar demir gibiyse atesi vardir.bir de isiolcer tuttum ki atesi 39 derece..odayi klimanin buz ayarina getirdim.soguk kompresler derken dusurdum..aynisini Teo ya da yapiyorum.atesli oldugunu hissettigim anda klimayla odayi buz haneye cevirip soyuyorum teoyu..atesin tek sebebi vardir enfeksiyon..Ben de coraplarini cikarmiyorum cok fazla..uyurken falan..cunku gaz sancisi geliyor bu Sefer..sab simplex elimizde kaliyoruz..ve cok ciddi faydasini gordum ki Teo hep ciplak;)))bu arada Ardaya gecmis olsun..icim sizladi sen oyle deyince..saglik ocaginda da monoviti I kullan diye israr ettiler..tam am dedim.AMA devit kullaniyorum.Bingildak sorunu nedir merak ettim..yani vitamin ile mi bagli bingildak.benimki kapali bizim zamanimizda vitamin mi vardi?Sadece Daha iyi yapper herhalde..berrak cok kucukler..doktorum istemese de Ben yine de goturmekten yanayim..Sadece tek endisem buyuk cocuklar enfeksiyonlu doktorda ya da saglik ocaginda oluyor.bu da extra bir risk mikrop kapmasi acisindan..Hele hastane mikropu cok tehlikeli bir olay..allahim evlerden irak....hastaneye hiiicc goturmem arda gibi duserse vb bir durum olursa ancak o zaman..asilanmadan bebegim hastane su an icin korkulu ruyam..bu arada Teo aynada kendine bakiyor..ordaki cocugun guldugunu goruyor kahkaha atiyor;))) iyi geceler herkese

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...