Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/18/2011 13:35:00

gokder kurtardın paçayı sen de hayırlı olsun...duygu az kaldı sabret..:)

hıçkırık anne memesei tutunca emzirince ve (denedim ) ağlayınca geçiyor..bir de ben su veriyorum bir çay kaşıgı ucu ile..o da bir 5 dakka sonra geçiriyor.ben emzirmiyorum goguslerimde ağrı var..artık gerek kalmadı ben yapmıyorum bişiy memişlere..ama eniyi bakım ane sütü ile bakım ve bepanten ile gamastarn.bnm kanamam yok ..arada bir sancı hgeliyor bir kaç damla entresan bişiy geliyo..su ile karışık bişiy..ben bebek masajını ilk doğdugu günden beri yapıyrum..özellikle emziren anneler mutlaka bebiklerin cigerlerini ovmalıymş bir büyük söyledi bana da ...ben çoğu zaman altı açık bir 10 dakka bekletiyorum..üşütme problemi yaşamadık.soğuk havaya alışsın mırık olmasın istiyorum ki antalya soğuk bu aralar.ben bazen günde iki kez ovuyorum yağ ile bebeğimi..çok rahatlıyor huzurlu uyuyor..gece huysuzlanınca da  çok fazla soymadan ayaklarını göğsünü sırtını yağ ile ovuyorum..zeytinyağını da kabızlık için kullanmayı planlıyorum ama şimdilik çok müdahele etmiyorum..

04/18/2011 17:46:00

söylemeyi unuttum..doktorumuz görünce meme olmasa iyi dedi ama ben kullanıyorum emzik.çok da rahat ettim.DAMAK KIZMASI diye bir tabir vardır..çünkü bebekler emerek uyumayı seveler.en büyük dürtü de bu onlarda..parmaklarını emiyordu anne karnındayken..huzur buluyordu..bırakırsam parmak emecek..ben emzik veriyorum..emzirebilseydmi göğsümde emerek uyurdu..zaten sakinleşinceye kadar..sonra çıkarıyorum..

04/18/2011 18:15:00

henuz deneyım olmadıgı ıçın sorularınızı cevaplarını ögrenmek ıcın okuyrum ama bebeklere emzık verılmesınde herhangı bır sakınca yok hatta yararlı cunku bebeklerın 0 1 yas dönemı oral donem ve her donemın tatmın edılerek dıger bır doneme gecılmesı gerekıyrmus oral donemeı de sorunsuz bır sekılde atlatmak ıcın emzık ıyı bırsey tabı herkesın kendı kararı mesela 2 yas cocuklarındakı BENIM kavramını hayır onu arkadasınla yada kardesınle paylasmalısın tavrı cok yanlıssmıs o donemı cocugun sorunsuz atlatması ıcın evet senın demek gerekıyormus...

04/18/2011 19:36:00

kızlar karnınıza bişi sürüomusunuz toparlayıcı doğum sonrası içinnn

04/18/2011 19:38:00

benim göğüslerimden kanlı süt gelio artık sürüom lansinoh ama gene de çatlıo çünkü emme iaralıklarımız çok az yanı 1 saatte bir olunca krem falan da fayda etmio...

04/18/2011 19:39:00

haa bu arada benim kanamam baya azzz az mı olması lazım yoksa biraz olması gerek m yani bilmiorumm

04/18/2011 19:42:00

ben korse giymeye başladım..hem de b,ildiğin yün korse..yardımcım kadın geldi bana baktı (inceciktişr abla) iki çocuk sonası karnım bu kadar inmişse sebebi çarşaf bağlamamdır dedi,annem de göbeksizdir o da çarşaf bağlamış.bir haftadır başımın etini yiyor korse giyeyim diye ..bugün giydim..biraz sıkıştırdı bunalttı ama ..hergün aynı şeyi söylüyor :
kilo verirsin ama boşluktaki göbeği hiçbir sprla doğru düzgün toparlayamazsın..indi desende iki pıt bişy ye şişer dedi..anne sözü dinlemeye karar verdim..gün içinde evde takmaya başladım bugunden itibaren..hala daha arasıra mustela sürüyorum çatlak kremini..çünkü kaşıntı var.

04/18/2011 19:42:00

benim kanamam hastanede dahi nerdeyse hiç olmadı..hala aradabir iki damla geliyor o kadar.

04/18/2011 21:32:00

korsenin karın kaslarını tembelleştirdiğini okumuştum bi yerde ama ne derece doğru bilmiyorum tabi gelecek kontrolde doktora sorayım bunu da

04/19/2011 10:06:00

bana da doktorum, "şimdi korse kullanma hocam, ameliyatlısın sonuçta. 6 hafta bitince, istediğin sporu yap, istediğin korseyi kullan" dedi, şimdilik onun sözünü dinliyorum ama görüntüm hiç hoşuma gitmiyooorr, böyle sarkık gibi duran göbek, çatlak üstelik. haziran-temmuz'da bikini giyebilir miyim ki acaba? :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...