Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/04/2011 16:44:00

Ya gokder teonun da aynı durumu var ve de onu hep sirilsiklam..çok bunalıyorum.galiba erken dis çıkaracak teo...:(

07/04/2011 18:56:00

ayy beendee ellerini emdikçe aç bu çocukdie sürekli emziriyorum emziği atıp ellerini emiyor.emme sesine uyanıyoruz baloncuklar salyalar anlatamam

07/04/2011 18:58:00

rota aşısı 3 doz mu 2 dozmu yatırıyorsunuz

07/05/2011 15:21:00

ben rotarix yaptırmayı düşünmüorum, biraz daha geleneksellikten yanayım sanırım. doktorum kendi yeğenine bile yaptırma gereği duymadığını söyledi, biraz paranoyakça olucak belki ama fazla pompalanan şeylerden çekiniyorum biraz, hamileyken tetanoz aşısıda yaptırmamıştım zaten :)

bu arada şu emzik denen şey süpermiş :))

07/05/2011 15:30:00

eet bende hamileliğimde başladım bu karara üçlü tarama fln da yaptırmamıştım, aynı kararda devam ediorum henüz. allaha emanet bişi olmaz inşallah. hiç aşı yaptırmama kararı alan arkadaşımda var ama o kadarda fevri olamadım, devletin karşıladıklarını yaptırıcam sadece en sadesinden :)))

07/05/2011 15:57:00

rotayı kimi doktor yaptırın diyor kimisi yaptırmayın..bende yaptırmıyorum...ortada belirsiz bi durum var...olmazsa olmaz olsaydı tüm doktorlar mutlaka önerirdi...

07/05/2011 19:47:00

rota aşısındaki muallak birincisi aşının yeni olmasından(üzerinden seneler geçmediği için ilerde herhangi bir yan etkisi çıkar mı çok net bilinmiyor), ikincisi %100 koruma sağlamamasından kaynaklanıyor... dolayısıyla da zaten %100 bir koruma olmadığı için , yani bebek aşı olsa da rota virüsü kapma ihtimali olduğu için ve birinci sebep de hali hazırda olduğu için kimi doktor öneriyor, kimisi önermiyor... ben yaptırmadım...

07/05/2011 19:50:00

bu arada sürekli salya, ellerini emme durumu ileriki zamanlarda (oyuncak ya da nesneleri tutmaya başladıktan sonra) herşeyi ağzına götürüp emmek olarak devam etti bizde... bana da erken diş çıkarcak diyenler oldu ama sanırım bu zaten hemen hemen her çocukta olan bir durummuş.. yani bir nevi oral dönemmiş.. bebek önce herşeyi ağzıyla tanımaya çalışırmış...

07/05/2011 21:28:00

Oral donem bizde epey bir Islak geciyor:)))

07/06/2011 07:00:00

Bız de oral donemin ıslak elli bebesiyiz :)

Bu arada bodrum çok sıcak. Berker neredeyse hep uyuyor :(

Uçak yolculugumuz sessiz sakin ve bol emmeliydi.

Dönüşü almadım, bakalım bu yaz kaç gün dayanicaz!?

Antalya hiç dayanilmazdir Teo ne yapıyor acaba.

Bir de güneş yağı veya herhangi bir kozmetik sürme dedi doktor. Bu bebenin rüzgardan teni pembelesti :) ne yapsam bilmiyorum.

Rota virüs aşısı international, Acıbadem ,memorial, alman ve Amerikan hastanelerinde rutin yapılıyor. Her şey para da olda Bildikleri bir şey olsa gerek diye düşünmeden edemiyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...