Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/06/2011 10:26:00

bende geçen gün kontrol ettim açıklık azalmış...bizim sağlık ocağındaki hemşireler mutlaka kullan 1 yaşına kadar çok önemli dediler..

07/06/2011 10:36:00

18 aya kadar tam kapanmazmış eken kapanması iyi değil zaten diyor doktorumuz.ama sağlk ocağı başka diyor bende şaşırdım

07/06/2011 11:19:00

bana da gittiğim 2 doktor da günde 3 damla dedi devit için.. ama bunun yanı sıra yapabilirsen hergün öğle saatlerinde olmaması şartıyla güneşe çıkar, 15-20 dk yeterli dedi güneş banyosu için.. ama ben de hergün çıkaramıyorum...
bir de 4. ayda birçok kişinin başladığı ve aşı zamanı zaten sağlık ocağı tarafından verilen demir ilacı varmış ki, bize doktorumuz kesinlikle 6 aya kadar kullanmayın onu dedi.. alın,  ama dursun dedi... birçok doktor demir ilacını direk veriyo dedi ama ben kan sayımı yaptırmadan verilmesini uygun bulmuyorum.. 6. aydan önce de belli olmaz demir eksikliği, 6. ayda tam kan sayımı yapılır, ondan sonra gerekli ise veririm dedi... çünkü demirin fazlası böbreklerde birikiyormuş. niye biçok doktor demir oranına bakmadan ezbere veriyor anlamıyorum dedi...

07/06/2011 11:23:00

Elif çok doğru söylüyorsun..bir anne bir sürü allerji testi yapıyorlar bebeğine sürekli de düete giriyor sütünden allerji geçmesin diye ama sebebi bulunamıyor .daha sonra amnesutunun Demir miktarını ölçmek geliyor akıllarına.meger annesutunde Demir oranı yükselmiş ek Demir takviyesi verilince allerji yapmış bebekte..yani dediğin gibi sallama usul verilmemeli bence de

07/06/2011 11:26:00

Bana da kasikla veriyorsan 4 ağzına damlatirsan 3 dedidoktor.kasıkta kalıyor cogu çünkü dedi..:)

07/06/2011 11:31:00

Bana da 3 damla dedi Dr. Ama bu guneste da aynı mı vermeli emin olamamistim.

07/06/2011 16:22:00

eskiden vitaminmi varmış.diyorum bazen

07/06/2011 19:10:00

merhabalar ...
bugun kalca ultrasonumuz vardı normal cıktı ama sag ıle sol bacak arasında farklı cıktı sayılar sızınkıde öyle mıydı?

bız monovıt kullanıyoruz gunde 3 damla ama bazen unutuyorum ...
gecen gunlerde flasla fotosunu cekmıstık öykunun goz bebeklerı beyaz cıktı arastırdık kötü bır hastalıkmıs 3 doktora gıttık bır sorun olmadıgını söyledıler ama göz doktoruna göturun dedıler  cok canım sıkıldı bı doktorda butun bebeklerın beyaz cıkar zaten dedı herkes farklı bısey  soyluyo sız cektınız mı bebeklerınızı flasla?

07/06/2011 20:50:00

Ben de hep oyle diyorum..bizim zmanimizda vitamin yoktu oyle..Hele mimed sut yoksa annenin mama bile problemmis..anlatirlar hep.sonucta er gec kapanirken insallah bingildaklar.cok da yuklemek istemiyorum bebegimi AMA iste ya bisiy olursalae yuzunden yapiyoruz hepimiz..ablamin esi ortopedi cerrahi..Ben Samsuna gidince bir gostericem Teo yu..yoksa oyle film falan cektirmeyecegim simdilik.Ben debazen unutuyorum vitamini vermeyi..Ben kendi vitaminlerimi hic icmedim dogumdan sonra.tedavilerim vardi aksattim.unutkanlik dogumdan sonra epey artti.Ben flashla cekmedim teoyu hic.

07/06/2011 22:14:00

önderözge anlamadım.. özleri beyaz çıktı derken.. bikaç tane flaşlı çekimiim olmuştu ama bişeye dikkat etmemişim.. beyaz çıktı derken, gözünün beyazı mı daha beyaz oluyo, yoksa gözbebeğinde mi bi beyazlık çıkıyor anlamadım.. açar mısın lütfen...??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...