Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/07/2011 07:33:00

flaşla çekme şaşı edersin dediler )))bizde çekmedik hiç

07/07/2011 10:21:00

bu konu haberlerde de çıkmıştı. flasla çekimde göz bebekleri kırmızı çıkmalı beyaz çıkıyorsa doktora götürün diye

'KIRMIZI GÖZ' SAĞLIKLI Kaynakwh webhatti.com:
Göz kanserine karşı en etkili kontrolün fotoğraf çekmek olduğunu belirten Özkan, "Flaşla çektiğiniz fotoğrafta çocuğunuzun gözleri kırmızı çıkıyorsa oldukça sağlıklı demektir. Ancak kırmızı değilse hemen kontrol ettirin" diyor. (Sabah)

07/07/2011 10:49:00

ya ben bilmiyordum o zaman iyi bir göz dr şart bence bi şey yoktur ama içinin rahat etmesi için varsa da geç kalmamak için götür bence çocuk dr ları rutin lere bakıyo.

07/07/2011 11:14:00

aslında pımpırıklı bır ınsan olmadım hıc ama taktım bu goz konusuna bazı doktorlar bebeklerın gözbebeklerı beyaz cıkar dıyor  bazıları kırmızı... gıttıgımız doktorlar cektıgınız makınadan kaynaklıdır dedıler muayene ettıkten sonra sırf ıcınız rahat etsın ıstıyorsanız goz doktoruna goturun dıyorlar ama bı alet varmıs damla sıkıp o aletle gözu acıyorlarmıs o işleme de içim el vermıyor .... oluruna bırakyım 2 ay sımdı ananedeyız manısaya donunce öykünün kendı doktoruna goturup onun yonlendırmesıyle yapıcam ne ısterse...

07/07/2011 21:57:00

07/07/2011 22:01:00

Bu arada Berker Bodrum'da çok susuz kalmış. Bezinde kırmızı urat kristalleri vardı. Dr. Su ver dedi. Günde 30-40 ml. Emziren anne oldugun için su vermek istemezdim ama cocuk susuz kalmış dedi. Su ve daha sık emzirmeyle kırmızı cisten kurtulacakmisim.

07/08/2011 00:55:00

ben de su vermek ıstıyorum ama doktor verme sakın dedi. susuz kalmaz mı bu cocuklar? ben rota yı yaptırmadım doktor sız bılırsınız deyınce.  tükürüklü baloncuklar konusu bızde de var ben de ac sanıp emzırıyordum sureklı vazgecceyım ıyısı mı.. devit 3 damla verıyorum ama bazen unutuyorum vermeyı umarım zararlı olmuyordur.,

bır de en onemlısı ben bı zaman ızın vermıyordum kımseye flaslı cekmesıne falan.. 2. aydan sonra artık ızın verır oldum hep flaslı cekıyorlar/ckıyorum.. cok mu kotu bır seykler yaptım ben acabaaaaaaaa

ve demin baktım cekilenlere İpek in gözbebekleri de beyaz. aman allah ım ne yapacagım ben simdi.... ay cok aglayasım geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii offff ne yapmalıyım???

07/08/2011 05:44:00

selam
havalar çok sıcak kolsuz bodylere geçtik çoraplarıda çıkarttık. sıcaklarla çok terliyor o yüzden birkaç kaşık su veriyorum.
dün karma aşı olduk. ateş olmadı ama aşı yerleri acıdı sanırım çok ağladı fitil verdi doktorumuz fitilden sonra rahatladı kuzum.
büyümüşüz 4980 g 57.5 cm :) 1 ayda 1500 g almış.çok iştahlı bir bebek mamayı arttırdık yine.
rota aşısını sordum doktora. pahallı olduğu için illaki yaptırın diyemem ama maddi gücünüz varsa yaptırın dedi bağırsak düğümlenmesine yol açtığı kanıtlanmadı senelerdir yapılıyor dediallah korusun ishal olursa çok tehlikeli dedi.2 doz yapılıyormuş.2. ve 4. ayda yada 3. ve 5. ayda yada 4. ve 6. ayda. biz 3 aylıkken yaptırcaz.
ben hiç flaslı çkmedim sakıncalı diye bilemiyorum.

ben d vitamini düzenli veriyorum unutmuyorum ama güneşe çıkamıyoruz fırsatını bulup :(

nilüfer o ürat kristalleri biz yeni doğduğumuzda yeterli beslenemediğimiz için olmuştu korkacak birşey değil bol bol emzir suyunuda içsin geçer kısa zamanda.

bu arada erikli gibi güvenilir bir marka suyu kaynatmadan ver dedi doktor iyi suyu kaynatmak tadını ve kalitesini bozarmış kaynatma çeşme suyu için geçerliymiş.

07/08/2011 07:47:00

Gunaydin.Anneannem burdaydi ve beni her gorusunde kizim teoya su ver(86 yasinda) neden aneanne?havalar sicak sen yemekten sonra su istemezmisin,hem su icen cocuk akilli olur..kucuk ablam: Inanc Ben yptim sen yapma hem annesutu de vermiyosun muhakkak su ver..neden abla?Altug 5 yasina kadar suyu agzina sokmadi..sut disinda hicbirsey de icemedi...yapma etme su ver..annem elinde 0-3 ay bebekler icin olan bu damlatmayan sulukla dolasiyor:)zaten yenidoganken de hickirik icin su verdim hep.doktorum da ver dedi mama bebegi diye.yani cevremden cok baski yedim su konusunda...ve erikli su veriyorum Ben de..AMA damacana degil pet sise.ilk baslarda erikliyi de kaynatiyodum AMA simdi onu da yapmiyorum..Sadece sick su yapmak icin kaynatiyodum biraz..soguk ile sicak karistirip termosunda surekli hazir bulundiruyorum...bu arada yazilarim bir acaip geliyor otoduzenlemeden dolayi anlayisiniza birakiyorum sevgiler;)

07/08/2011 09:16:00

ya bu urat kristali ne kırmızı dediğiniz.. geçen gün eşim yalatcam diye cerene bi pamak kalınlığında muzu yedirmiş.kakasında kırmızı kısa iplik gibi şeyler vardı bende muzdan kaynaklandığını düşündüm...susuzluktan kaynaklı dediğiniz şey böyle bişey mi acaba

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...