Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/08/2011 09:18:00

bide ben sadece anne sütü veriyorunm bu aralar sıcak diye suda veriyorum ...
ama tedirginde oldum anne sütünün besin değerini düşürüyo diye okumuştum biyerlerde suyun... vereyim mi yani bundan sonrda

07/08/2011 09:34:00

ürat kristalleri kakada değil çişte oluyor. bezinde pembe turuncu renkte birkaç damla gibi görünüyor hatta ben ilk kan sanmıştım. kakadaki başka bişey olsa gerek.ben hem süt hem mama ile besliyorum birde çok terleyen bir bebek doktor verme dedi ama ben ısrar edince birkaç kaşık ver o zaman dedi :) biz izmirdeyiz çok sıcak burası sizde durumunuza göre karar verin bence birkaç kaşık suyun zararı değil faydası olur sonuçta bebeğin karnını suyla doyuracak kadar çok vermiyoruz.

07/08/2011 10:02:00

valla antepte oldukça sıcak ceylacım...önce vermiyordum ama artık bebem terledikçe bende veriyorum...fakat bu sıcakta ayakları ne  hikmetse soğuk oluyor..ayakları terlediği için mi böyle bilemiyorum.bende çorap giydiriyorum, ara ara çıkarıyorum ayakları hava alsın diye.. 

07/08/2011 10:19:00

berrakcım büyüklere hiiiç laf geçmiyor cnm.vermeyin diyorum bi gayret babanne -baba bi şeylerin tadına baktırmaya gayretli...midesi küçücük evet, ama onlar bebeklere yedirdiklerini kendi porsiyonlarına göre düşünerek azıcık zaten diye düşünüyorlar...mücadele halindeyim...acele ediyorlar...sinirimi zıplatıyorlar...

07/08/2011 10:26:00

benim bebiş hala kusuyor 1-2 kez su verdim ama artık vermiyorum sık sık emziriyorum kendim su içiyorum.sadece anne sütü ile besleniyorsa su vermemize gerek yok.ama ilk ay annem yanımızdaydı.ağladıkça şekerli su verdik.sarılık olmasın die hemen yutturmuşlar şeker şerbetini zaten.ama şunu anladım bi bebeğin neye ihtiyacı olduğunu annesi hisseder .başbaşa kaınca daha huzurluyz

07/08/2011 11:51:00

benimkide olmadı şükür ama .şeker vermeseydik   olur muş  muş muş....

07/08/2011 12:22:00

Ben size göre çook acemiyim,okuyup bilgi ediniyorum.Biz şekerli su vermedik,sadece zeytinyağı veriyoruz günde bir çay kaşığı kadar.Hatta banyodan sonra masaj yapıyoruz zeytinyağı ile.

Pazar günü mevlüdümüz var,sonra dışarı çıkabilirmişiz.Evde çok bunaldık zaten,gel pazar gel :)

07/08/2011 12:37:00

benim bildiğim şeker en sakıncalı şeylerden biri... yani şekerle sarılık arasında da bi bağlantı yok tabi ama tabi büyüklerin bu tarz düşünceleri oluyo tabi.. bne de şeker vermedim ama yenidoğan sarılığı olmadı... bi de sarı örtü falan denir... bunların hepsi şehir efssanesi tabi ki... yani her konuda söylenen çok şey var.. illa akıl verenler karışmak isteyenler oluyo.. ben bugüne kadar annem de dahil hiçkimseyi dinlemedim.. gerçi onun da hiç bi konuda bişey demişliği olmadı çok şükür ama, sadece kendi doğru bildiklerim ve mantığımla hareket etmeye çalıştım... hatta yeri geldi doktorun yapabilirsin dediği şeyi bile yapmadım... daha 1 aylıkken kaşlarıın yanında böyle pul pul bi alan olmuştu küçücük, doktor bişey olmuş dedi, şimdi adını unuttum ve ilaç verdi onun için.. ama ben o ilacı asla kullanmadım çünkü aslında o şeyin aslında doktorun dediği şey diil de, eldivenleriyle sürekli orayı ovusturmasından kaynaklı tahriş olduğundan adım gibi emindim :)) yani yine kendi bildiğimi okudum ve eldivenlerini çıkardım.. sonra da geçti...

07/08/2011 13:51:00

memlekette olsak mevlitsiz çıkamıcaktık hatta 40 gün beklerdik heralde ama burda bi başımızayız her konuştuğum bişiy sölüyo sokağa çıkınca kafasına bişiy tak kollarını kapa o daha bebek üşütürsün bilmem ne bi sürü laf kafamıza göre takılıyoz .bizede paukçuk için bi ilaç verdi sürmeyeçalıştım yuttu ve kustu kendi haliinee bıraktım geçeer bi gün

07/08/2011 14:14:00

pamukçuk için en iyi ilaç, yarım fincan suya bir çay kaşığı karbonat koyup, bir tülbent yardımıyla, günde 2 kere falan o bölgeye sürmek... hemen geçiyor.. ilca falan da gerek yok... direk ilaç dayıyan doktorları hiç anlamıyorum...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...