Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/10/2011 19:16:00

benim hamileliğim hastanede yatarak geçti sürekli serum takıldı.yaşlı teyzeler senin bebiş huzursuz  olucak derlerdi kızyodum içimden.bi alakası varmı bilmiyorum.ama bi tülbentle kundak yaptım ayakları açık ama öyle salıncakta salladım uyuttum 1 saattir uyuyor  

07/10/2011 19:32:00

Bebekler ayni aylarda ayni seyleri yapiyor burda en iyi bunu anladik.mesela gokder in cereni ve Benim oglum ayni gun dogdu..yaptiklari her olay ayni.mesela bu ikinci ayda hareketleniyolar.eller kollar yuzde,kendini uyandirma,hatta yuzu gozu kan icinde uyanma bknz Benim oglum.ayni sekilde el hep agizda salyalar tukurukler.3 aya geldiginizde ilk sesli kahkahalar...aslinda panikleyecek birsey yok gercekten geciyor.gazli bir bebek mesela Teo AMA artik gaz ilacini artik Daha az veriyoruz.buyume atagi denen haftalar var.o haftalarda bebekler cok huysuzlaniyor.Ben Cozumu banyoda buldum.her colic tarzi bunalimli zamanlarinda banyo yaptiriyorum.beraber dusa girip rahatliyoruz.hem Anne sicakligi hem dusun masaj etkisi cok iyi geliyor.siddetle tavsiye ederim.sonra kremle masaj ve uyku.artik bir rutin oldu Sabah dus masaj aksam yatmadan once dus masaj..bir de uyumadan once yoruyorum.oynatmaya calisiyorum.el kol.ozaman pisssss gidiyor:) Ben bu colic denen seyi Boyle atlattim.artik Daha huzurlu bir bebegim var.http://forum.bebek.com/Bebeklerde-Büyüme-Ataklari-m63598.aspx

07/10/2011 20:03:00

teşekkür ederim evet gelişim atakları doğrudur.ben kucağıma almaktan sıkılıyorum galiba oda kucak istiyor.hep aynanın karşısında şarkı söylersek dans edersek susuyor.tabi bu 8-10-12 saat olursa insan dayanamıyor yinede çok tatlılar

07/10/2011 20:17:00

Canim Benim hic korkma...bu ikinci ay Boyle..agladigimi biliyorum tuvalete gidemedigim icin.kollarim kas yapmisti..AMA tam 3. Ayina girdigimiz hafta sikilip al beni diye bagirdigi oyun halisinda sefa yapiyor simdi.oyuncakci ve oyuncu oldu:) birazcik sabretmek gerekiyormus..o kadar rahatlasin ki anlatamam.. Hatta bu ara hep ilgisini cekecek oyunlar oyuncaklar deridine Dustum.:)

07/12/2011 17:30:00

sadece emziren annelerde bebeğe su vermek hem iştahını azaltıyormuş hemde gaz yapıyormuş bebekte. sürekli su veren bi arkadaşımda bir türlü yenemedikleri colic problemi vardı. uykuda elleriyle kendini uyandırma sorunu bizde de var anneanne tavsiyesiyle hafif ve yumuşak bi kundak yaparak çözüm bulduk 2 saat kesintisiz uyuyo o zmn :)

07/12/2011 18:44:00

Anneler,
Benim yarın itibariyle oğlum 2 haftalık olacak, ortalama 2 yada 2.5 saatte bir uyandırıp meme veriyorum, son zamanlarda uyku saatleri hep değişiyor, bazen 15 dk sonra uyanıyor, bazen bıraksam 3-4 saat uyurmuş gibi. birde sadece meme emrken uykuya dalıyor, sizin bebelerinizde böyle miydi? yada siz bu ilk aylarda nasıldınız? Nasıl geçirdiniz bu dönemi yardımcı olur musunuz? Lahusa depr. yaşayan var mı aranızda? ben akşam olunca çok kötü oluyorum, bir korku sarıyor? gece nasıl gececek gibisinden.
Teşekkürler.

07/12/2011 21:29:00

peren;
benim oğlum 4 aylık oldu artık..ilk 15-20 gün gece korku ne kelime,ağlıyordum zarıl zarıl,kimse beni anlamıyordu...karabsanlar çöküyordu üzerime...tavsiyem yok ne desem boş.yaşanıyor ve geçiyor...hem de gayet güzel anlamadan geçiyor..yazdıklarını okuyunca hatırladım, unutmuşum, anla :))))
meme kısmı önemli ama: sık sık emzir ilk zamanlar ne alırsa kâr,mutlaka iki memeyi de vermeye çalış, uyuyosa uyusun,elleme.daha çok minik acıktıkça isteyecek zaten,her istediğinde ver...istemek aklına gelmiyosa bıdığın mutlaka 2 saatte bir daya memeyi...uyandırmadan vermeye alıştır,uyanıyosa önemli değil,küçücük daha uyur gider :) Allah analı babalı büyütsün,sevgiler

önemli not: minicik bebek için aralıksız 6-7 saat uyku DEHİDRASYON yaratır. rahatlığından değil,halsizlikten uyuyordur! bu önemli. ancak uyumadan önce anne ,bebeğin  ihtiyacı olmadığı halde kendi keyfi (alkol alımı,gezmek,sevişmek) için mama kaktırıyorsa çocuğa uyur ki bu anne sütü yeterliyse aslında çok bencilce! ama bunun da bir açığı var ki o da kadınız ve bazen haklıyız :)) herşey çok güzel geçiyor.. kucağında bir MİNİK MUCİZE!var,tekrar sevgiler :)))
ve CODİD arkadaşa içtenlikle katılıyorum,bol kucak,bol sevgi,sınırsız öpücük!

07/13/2011 04:25:00

ah canım ilk haftalar oluyor ama düşünmemeye çalış. hemen birini uyandırıp olanları değilde farklı şeyler konuşuyordum eşimden su istiyordum mesela konuyu dağıt hemen geçiyor.üstüne  gidersen devam ediyor.özellikle ilk haftalar tv den bile korkuyordum memeyide ver emsin senin içinde terapi olur emzirdikçe psikolojin düzelir.

07/13/2011 11:09:00

merhaba peren

benimkide 2 haftalığı biraz geçti, kundaklarsam 2 hatta bazen 3 saat uyuduğu oluyo, 3 saati geçmedikçe uyandırp da emzirmiyorum kendi istesin diye. benimkide genelde memede uyuyo, bazen kendi kendine uyuyakaldığı da oluyo ama bazende krize giriyo gazdan yada altını değiştirdiğim için uykuyu tutturamadığı için ayakta sallamakda gerekebiliyo. geceler için benim memnun kaldığım en iyi tavsiye yatmadan önce uyku saatini belirlemek ve geceyi öğretmek adına banyo yaptırıyorum hemende emziriyorum, o zmn deliksiz uyuyo. depresyona gelince evet genelde geceleri basıyo benide özellike emzirirken ağlayasım geliyo çok masum ve bana muhtaç göründüğü için

07/13/2011 11:39:00

Selam..peren burdaki hemen hemen tum bayanlarda bu korkular yasandi.Anne oldugum ilk aksam bu nasil bir guduyse ilk aksam uyumadan basini bekledim bebegimin.herkes uyudu mis AMA yok ben uyuyamiyorum..hep uyurken ya bisey olursalar..surekli aglamakli oluyordum.AMA bu gercekten bir sendrommus.depresyon kismi ilerleyen zamanlarda Daha cok olusabilir surekli sana bagimli bir bebekten dolayi.kurtulus cok bas it aslinda.ilk haftadan beri surekli disardayiz.Sabah bebegimle alisverise falan gittik,aksamlari da babamizla disardaydik.ne bir hafta,ne gobek dususu,ne kirki hicbirseyi beklemedik.hep gezdik.ve gezmeye aliskin uyumlu bir bebek simdi.insanlari yadirgamiyor.herkese gulumsuyor.sesler onu hic rahatsiz da etmiyor.AMA Hersey cok yeni ve gececek.sonra don up baktiginda komik gelip ne kadar uzmusum kendimi diyeceksin.sen ne kadar sakinsen emin ol bebek de oyle olacak.hatta ilk haftalarda midem bulanirdi bir bakardim bebegim kusuyor,karnim agridan kivranirdi bakardim bebegim ayaklarini karnina cekerek agliyor.sacmaliyorum diye dusunuyordum.birisne ya herhalde kafayi yiyorum dedim ve anlattim.bana cok profesyonel bir aciklama ile bebekle aramdaki Bagi anlatti.o seni sen onu o bir ay cok Daha fazla hissedeceksiniz.her aksam yatmadan once banyoyu aliskanlik yapmaya calis.cok faydasini goreceginden emin olabilirsin.kucagina al ve beraber gir banyoya.ve syndrome geldigini hissettigin anda bebegini kucagina al sev oksa.onun hayatinin mutlulugu icin senin ne kadar onemli oldugunu anlamaya calis.bu sayede sendromlar bitiyor.Ben Boyle yaptim.

Bu arada bu grubu kurdugumda minicik bir yenidoganim vardi.AMA artik ek gidaya gecis doneminde etrafina yonelmis bir 3 aylik bebek var benimle.bu yuzden yeni konu actim.berrak,nilufer,gokder,meryem,ece,duygu,burcu,serosh..bir ara lutfen paylasin bildiklerinizi gumbur gum bur geliyor vakit ve Ben acigi nedense bu konuda panikledim.http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/bd649eb0-36bb-4b8c-aba6-9f1f00ec0544/1/ek-gidaya-hazirlik

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...