Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/13/2011 11:55:00

önemli not: minicik bebek için aralıksız 6-7 saat uyku DEHİDRASYON yaratır. rahatlığından değil,halsizlikten uyuyordur! bu önemli. ancak uyumadan önce anne ,bebeğin  ihtiyacı olmadığı halde kendi keyfi (alkol alımı,gezmek,sevişmek) için mama kaktırıyorsa çocuğa uyur ki bu anne sütü yeterliyse aslında çok bencilce! ama bunun da bir açığı var ki o da kadınız ve bazen haklıyız :)) herşey çok güzel geçiyor.. kucağında bir MİNİK MUCİZE!var,tekrar sevgiler :)))
ve CODİD arkadaşa içtenlikle katılıyorum,bol kucak,bol sevgi,sınırsız öpücük!

07/13/2011 12:13:00

sen sütü güzel olan şanslı annelerdensin; ama her annenin sütü seninki gibi kaliteli olmayabilir... ve bunun ayrımına varamayıp bi de uyandırmamayı ya da uzun uyumasını dikkate almazlarsa diye not düştüm zaten :) ama keyfen mama verme kısmında farklı düşünüyoruz canım.. farklı olmalı da zaten dimi? :)) her ne olursa olsun bebeklerimiz illa ki büyüyor ve  sağlıklı,güzel çocuklar oluyor.. çok takmamalı da; sevgiler...

07/13/2011 15:47:00

Anneler,
benim şuan yaşadığımı, yaşayan ve atlatan ve şimdi bana destek olan sizlere çok ama çok teşk ederim. Sanırım zamanla daha iyi bir psikolojiye sahip olacağım, herşeyin çok daha iyi olacağını düşünmeye çalışıyorum. Umarım bu skıntı hali bir an önce geçer. Bebeği emzirme konusunda da verdiğiniz tavsiyeler umarım çok işime yarıyacaktır. 
Kıymetlim ve ben size çok teşk ettik :)))

07/13/2011 16:25:00

ben mama vermiyorum henüz kesinlikle de şart olmadıkça vermeyi düşünmüyorum karşıyım.  anne sütü yeterli geliyor bence psikolojiyi iyi tuttuktan sonra. ama 6-7 saat uyku mama almamışsa bencede normal değil tabiki kan şekeri düştüğü için uyanamadığından uyurmuş öle dio doktorlar.  

07/13/2011 17:05:00

genelde doktorlara göre mamanın faydasından çok zararı olduğu için ben tercih etmiorum isteğe bağlı olarak en azından zorunlulukar hariç tabiki. 6-7 saatlik uykunun sadece anne sütüyleyse eğerkan şekerini düşürdüğünü ve tehlikeli olduğunu da doktorum söyledi. çocuk anne sütüyle doyuyorsa programını çocuğa göre ayarlayıp maksimum miktarda anne sütü taraftaryız ailecek. siz anne kız uykucusunuz anlaşılan ne güzel maşallah :))

07/13/2011 17:13:00

http://egeligunler.blogspot.com/2011/07/mama-baslangc-mdr.html
buradaki mevzusu farklı ama annemizin,emmeyen bebek,sütü azalan anne..ve çevreden gelen organik baskılar...yani onunki kişisel bir durum...yenidoğan-anne-mama üçlemesine sokamayız :)))

07/13/2011 17:17:00

Bebegine Sadece mama veren bir Anne olarak bu konuda yorumsuz kaliyorum...mamanin zarari ne ?Ben bilmiyorum doktorum bisey demedi bana...

07/13/2011 17:18:00

zaten hep diyorum açsa dayarım mamayı çünkü 4 ayı bitirdik... artık mama das yok..ek gıdalar var..ki benim bebeğimin henüz o ihtiyacı da yok. mamaya gerekiyorsa asla karşı değilim... keyfiyete karşı olduğumu belirttim sadece güzel anneler :)))

07/13/2011 17:20:00

codid ne diyebilirim sonuna kadar haklısın. mamanın zararı yok bence..anne sütünün yerini asla tutmayan fakat onun gerekliliklerini ek vitamin-minerallerle karşılayan bir gıda.. ve anne süt veremiyorsa tabi ki verilmeli..aç mı kalsın bebeler? :))))

07/13/2011 17:22:00

doğrusu hepimizin ortak noktası aslında! bebeği için en iyisini olduğunu düşündüğü şeyi yapmak! e o zaman okdir :)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...