Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/13/2011 19:43:00

mamanın zarar yok elbette ben 7 haftalıkken çok ağladığı için takviye mama veryrdum gece uyması için ama sapsarı kusmaya başladı kakasında yeşil topaklr geldi.mamadan olduğunu düşünmedim aslında ama şimdi vermiyorum öyle bişiy olmuyo.sizde oluyormuydu ?

07/14/2011 10:08:00

ah şu mama mevzusu!
incibora'nın linkini verdiği blogda yazdığım günden beri günde mutlaka bir öğün mama vermek durumunda kalıyorum ben. Gözlemlerim de şöyle,
öyle huysuz, huzursuz ki Ege, emmiyor bile. Uykuya da geçemiyor. Hafif uykulu olsa emecek, biliyorum. Şimdi diyeceksiniz ki mesela biberona alışmış, mamaya alışmış. Diyelim ki öyle, ne yapayım ben mesela o öyle ağlarken. "Aç kalsın nasıl emecek, gör" diyorlar bana. Aç bırakabilir miyim ben yavrumu bile bile? Bir de minicik bebek o yahu, açlıkla mı eğiteceğim? Biraz mama alıyor, huysuzluğu geçiyor, uykuya geçişi esnasında memeyi de alıyor.
Hem mama bu ya; kola, alkol, zehir mi sanki? Aldığı anda sakinleştiğini görüyorsam ben annesi olarak, ne yapayım yani?
Bir bebek için en iyisini annesi bilir. Ege için de ben biliyorum çünkü o huysuzluğunu, ağlamasını ben görüp, kahroluyorum..

07/14/2011 10:29:00

Burcu ya katılıyorum,ah şu mama mevzusu :)

Bende çok karşıydım asla vermem diyordum ama büyük konuşmuşum (emzik konusunda olduğu gibi) Bi akşam teyzemler geldi;emziği ağzından düştükçe uyanıyor,bir türlü uykuya geçemiyordu Asya.Teyzem 'aç bu yavrucak ondan dalamıyor' dedi.Eşimi nöbetçi eczaneye gönderip mama aldırdılar.Kızım mamayı içti,hemen uyumadı ama uyuduğunda çok güzel uyudu 3,5 saat.O günden beri öğle uykusundan ve gece yatmadan önce mama veriyorum.Kilo almaya başladı.Sütüm var,emiyor ve hatta sütüm arttı diyebilirim.Çünkü bi sürü soru vardı kafamda.Sürekli kilo alamıyor,sütüm yetmiyor endişem vardı ve psikolojim berbattı.Şimdi daha rahatım.En azından hep aç mı,yetti mi yetmedi mi,aç olduğu için mi uyuyamıyor diye düşünmüyorum.Herkes kuzusu ve kendisi için en doğru veriyordur ve bu karar tartışmaya açık değildir bunu öğrendim ...

07/14/2011 10:37:00

ahaha :) sorma. normalde de öyle sakin ve rahatsız edecek derece de umarsız bir insanımdır ki ben her konuda; bu konuda bu denli saplantılı olmama eşim bile anlam veremiyor! Rüyalarıma giriyor sürekli. Mesela rüyamda denize gireceksem bile, hemen duş almalıyım öyle tuzlu tuzlu emziremem, olmaz diye düşünmüş olarak buluyorum kendimi :D

07/14/2011 10:47:00

emzirmek en iyisi gibi lanse ediliyor en baştan beri bize, bu takıntının sebebi o...  doğumdan sonra ilk duyduğumuz cümleler,  emziriyo musun ? sütün yeterli mi, mama aman verme falan gibi şeylerdi... zaten en baştan beri insan kendini baskı altında hissediyor... tabi ki anne sütünün faydaları tartışılmaz, ve hiç bişey anne sütünün yerini tam olarak tutamaz ama, bu mama pis, mama kötü, mama kaka demek diildir... ben de mama konusunda o kadar katı diilim... şu an sadece anne sütü veriyor olmama rağmen,  ilk 2 ayında mama + süt şeklinde gittik... şu an sütüm yeterli geliyor kızım için ve mama vermiyorum ama aç olduğunu farkettiğim anda tereddüt etmeden veririm mama... ya da emziremeyeceğim bir durum olduğunda, dışarı çıkmam gerektiğinde, annem bakacaksa, tabi ki dolapta hazır sütüm varsa ne ala, ama yoksa da anne acıkınca şu kadar mama yapıp yedir diyebilirim.. yani çok katı diilim bu konuda.. ve herşeyden önce herkes kendi çocuğu için zaten en iyisini bilir ve en iyisini ister.. kaldı ki hiç birimiz, cahil insanlar diiliz...

07/14/2011 11:16:00

selammmm kızlar....

sevgili oğlum Artun bu ay biraz ay büyümüş ve doktor amcamız mamaya başlattı takviyelii...ben de çok karşı deildim zaten hiç uyumuyodu oğlumm ya da çok sık uyanıyordu en azından daha rahat uyyor bebeğimmm...iyi uyuyunca mutlu kalkıyor o da beni çok mutlu ediyor napalım yeterki sağlıklı olsunlar...İnnançcım bi sürü insan biliyorum ben sadece mama veren...Keyfi durumlarda da olabilir çünkü biz de insanız ve bi sürü ihtiyacımız oluyor napalım...mesela sabahtan kuaföre gittim ben saçlarımı boyatmaya annem zavallı baktı napsın yani bu işler zor...
öperim herkesin bebeşini...

07/15/2011 08:55:00

arkadaşlar sadece benim bebeğim mi tam da 3.ayını doldurduğu gün bütün düzenini bozup, aşırı huysuzlanmaya başladı? yoksa şu büyüme atağı denen şey hepinizde var mı?

07/15/2011 09:07:00

merhaba zaman zaman sizi takip etmeye çalışıyorum aynı dönemlerde aynı sorunları yaşadığımızı görmek beni rahatlatıyo benım oğlumda 3 ayını  doldurduğundan itibaren huysuzluğu çok arttı nedeni dediğiniz gibi büyüme atağı sanırım

07/15/2011 09:07:00

merhaba zaman zaman sizi takip etmeye çalışıyorum aynı dönemlerde aynı sorunları yaşadığımızı görmek beni rahatlatıyo benım oğlumda 3 ayını  doldurduğundan itibaren huysuzluğu çok arttı nedeni dediğiniz gibi büyüme atağı sanırım

07/15/2011 09:08:00

Burcucum simdi baska bir duzenegececek.bizde de oldu.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...