Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/19/2011 11:05:00

c-panty sezeryan külodu varmış, o da kendinden korseli bi de sezeryan yarasını daha çabuk iyileştiriyormuş, hastanede broşürünü görmüştüm. buna ne dersiniz?

04/19/2011 11:55:00

bir tanıdıgım da geceleri ağırlık koymuştu karnına..resmen içe göcük bir karnı var ..sezaryanlı oda ..ben takıyorum ve sezaryanıma gelmiyor.bağırsak ağrısı yumurtalık ağrısı yapıyor .ama külotlu olandan değil..sadece bel için..
az önce doktordan geldik..TEO hızla büyüyor..herşey yolunda dedi.burun tıkanıklığı horlamayı sordum..çenesi geride çok normal..düz yatınca ses çok çıkar dedi..doğru..anakucağında ses çok çıkartmıyor..akşam bşiğine yatırnca çıkartıyor sesi..oda çok sıcak olmasın burnu kuruyor o da horlama tarzı ses çıkartmasına neden olur dedi..devit 3 kullanıyoruz biz de..kaşıkla verirsem 4 damla ağızına akıtırsam 3 damla dedi.gaz sancısı için elma yağı kullanıyorum dedim..doğru bir karar çok rahatlatır dedi.ben midesini rezene ye çok alıştırmak istemediğimi söyledim..o da çko bunalmadıkça verme dedi..bir sürü şey konuştuk..hatırlamıyorum .çay olarak papatya ve rezene sadece..göbek düşmesi için 23 gün sınırdır dedi
mesela cildinde bir şey çıktı resmini çek at bana dedi oldu ki şehir dışındaysam ya da sen şehir dışındaysan ..eğer bilgi almak istediğim bişiy olursa mail de atayım diye mail adresini verdi..iyi ilgili bi doktorumuz var..şükür dedik eve geldik..:)

04/19/2011 12:00:00

ohhh maşallah, hadi gözünüz aydın inanç..

04/19/2011 14:33:00

ne güzel bilgiler vermişsin inanç teşekkür ediyoruz bizde faydalanıyoruz sayende...bide ben öyle sakin bi doktor bulsam keşke.zırt pırt arayabileceğim...malum pimpirikli olunca sabırlı birisi gerek...

meryem kanama konusunu sormuşsun bu kişisine göre değişir kimisinde kanama çok olur kimisinde az...bende ilk 2 gün hastabezi kullandım o bile öyle çok yoğun değildi...2 günden sonra orkide geçtim.hala öyle çok yoğun değil...doktor kontrolüne gittiğimde doktorum ultrasonla rahmime baktı ve temiz hiçbir sorun yok dedi...yani bünye ile yapıyla alakalı belki...bunu kafana takma...

korse konuusndada ilk hafta bende kilotun üstüne sıkı tutsun diye baksır (nasıl yazılıyo bilmiyorumda) giydim.korsenin gerek olduğunu bilmiodum..sıkı tutmak iyi geliyor dikişler için ...ama hava alması da gerekiyormuş...uzun müddet kullanılmamalı diye düşünüyorum...şu an giymiyorum mesela... üstüne bi müddet gazlı bez koymuştum.mikrop kapmasın diye..dikişleriminde kaynadığını iyi göründüğünü söyledi doktor...tavsiyelerim böyle...

04/19/2011 14:44:00

bugün bebişkomu banyo yaptırdık..göbüş de düştü ya 2. banyomuz...artık sürekli yapabiliriz...üşür diyede korkuyorum bi yandan...havalarda dengesiz...psikolojim gibi...

ben hala lohusa sendromunu atlatamadım...eşime aşırı sinirliyim...o da altta kalmıyo...anlamıyor...offff....her duyduğunu --bebek bakımıyla ilgili--- kural gibi harfiyen kabullenirken evde annemle bize gelip şunu da yapın diyor...bizi bişey bilmo sanıyor anneme ayıp oluyor, annem bişey demiyoo ama alınıyor...annemin olmadığı  zamanlarda tartışıyoruz annemde anlıyor huzursuz oluyor kadın...bişey demiyor ama üzülüyorum ben...eşimden artık iyice soğudum...

04/19/2011 21:43:00

...

04/19/2011 21:44:00

Basta Benim cok blmis..su an horul horul AMA yine de seviyorum kocisimi...;)

04/20/2011 09:12:00

deneyımlı annelerden cevap beklenıuor,:))
hasta bezı almadım ben bebegımın bezını kullanırım dıye dusundum kendıme sızce mutlaka almalı mıyım?

04/20/2011 09:48:00

kuzum ben hasta bezinin paketini bile açmadım..yaşlı biri varmış hasta ona gönderdim.hele özel hastanede hiiç gerek yok.bir de alta serilen bezlerden de almıştım..onu da hiiiçç kullanmadım..bebeğe alt açma yaptım hastanede..nerdeyse hiiç kanamam olmadı zaten..orkid yeterli..hastanede de zaten odama orkid yığdılar ona da gerek kalmadı..yani alt malzemeleri hiiiiçç alma...

04/20/2011 10:08:00

Kızlar Berker'le ilgilenmekten her şeyden uzaklaşmışım. (Şimdi ilgilenmiyorum sanmayın,kucağımda;uyuyor, emiyor....) 

Ben normal doğum yaptım. Kanamam ilk 3 gün şiddetliydi. Hastaneden mesane pedi  verdiler, onu kullandım. Kanamam azaldı şimdilerde, orkid çok plastik yüzeyli geldi, Kotex aldırdım. Son yıllarda tampon kullandığım için ped konusunda ne cahilmişim. 
Hala az az kanamam var. Dikişlerim de var. Hastane dezenfektan sprey verdi her seferinde sıkıyorum uff çok yorucu :(
Bu arada ben disposible kilotlar almıştım, hiçbiri bana olmadı :)  
Berker uyumuyor. 
Arada uyutursam anlatacaklarım var.
Öpücükler :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...