Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/17/2011 12:56:00

merhaba ekangal

benim minik ya memede uyuyor yada arabada port bebenin içinde sallayarak uyuyor o yüzden evin içinde yatak yerine port bebede yatıyor bütün gün yat yat sırtları ağrıyordur diye üzülüyorum. artık port bebede dar gelmeye başladı ellerini ayaklarını çarpıyor debelenirken. ve sıkılıyor içinde etrafı kapalı tavana bak bak nereye kadar :) dönence takıyorum ama o da ilgisini çekmiyor.çizgili yastıklara perdelere bakıyor benim minik birde tv ye bakıyor her fırsatta :) uyanıkken yalnız kalmayı sevmiyor yanına biri varsa yatıyor kendi kendine ama yalnız kaldığı zaman mızıklanıyor. ana kucağı alasım var belki oyalanır onun içinde etrafını görebileceği için. ama çok çeşit var bilemedim ne alacağımı. bebek arabasının ana kucağı var ama onun içinde hiç rahat değil gibi geliyor garip bir eğimi var oturur pozisyon gibi boynunun altı boş kalıyor başı öne eğiliyor iki büklüm gibi sanki.

sizde hangi marka model ana kucağı var?

07/17/2011 13:02:00

nilüfer olabilirde olmayabilirde bilemedim :) ama biz ne zaman mamayı arttırsak kabız oluyoruz. 2 gündür tık yok mamaya zeytinyağı koyuyorum popoya zeytinyağı sürüyorum ve bekliyorum bakalım ne zaman rahatlayabilecek miniğim :( ıkınmalarını izlemek çok üzücü :(

07/17/2011 13:37:00

bende maxicosi cabriofix var çok memnunum, anakucakları genelde öle ama biraz yamuk yumuk :D ama benimde sizin gibi içime sinmediği için kılıfını çıkarıp bel bölümünü destekledim biraz bebeğim henüz minik olduu için bölesi daha iyi oldu sanki. port bebe dediğiniz yönlerden biraz sıkıcı ben yatağında da genelde yan yatırorum hem sırtı ağrımasın die hemde kusma için önlem olsun die

07/17/2011 14:31:00

Ben doğduğundan beri ev tipi anakucaginda yatırıyorum . Portbebe hiç kullanmadım . Arabada da maxicosi . Chicco new dreams ti galiba evtipinin markası.zaten otokoltugunda çok uzun kalması sağlıklı değilmiş .şimdi bir yere gidiyorum oraya eb tipini götürüyorum uyuun rahatça diye

07/17/2011 20:10:00

Bizim ana kucağı da fsher price ilk arkadaşlar hatta Asya Hanım onda uyuyor şu an :) Çok memnunum çokkk iyi ki almışım.İremege nin dediği gibi uykuya orada dalıyor sonra beşiğine alıyorum

07/17/2011 20:10:00

Bizim ana kucağı da fsher price ilk arkadaşlar hatta Asya Hanım onda uyuyor şu an :) Çok memnunum çokkk iyi ki almışım.İremege nin dediği gibi uykuya orada dalıyor sonra beşiğine alıyorum

07/18/2011 11:20:00

bende ev tipi anakucağı almadım, cabriofix i gittiğim yerlerde kullanıorum evde henüz ihtiyaç duymadım belki ilerleyen aylarda durmazsa alırım genelde herşeyi minimumda tutuorum. maxicosi zaten bebeğin vücut yapısına göre yapıldığı için içim çok rahat hemde bebek arabası olarak çook pratik ve hafif.

07/18/2011 11:49:00

Ekangal Ben de maxicosi kullaniyorum arabada ya da bebek arabasina takarak.AMA ev tipinin komforu gercekten baska.ciddi anlamda yatak olarak bile kullanilabiliyor.Ben ilk basta almadim AMA simdi iyi ki Almisim dedigim bir urun.ozellikle titresim olayi gaz sancilarinda kurtaricimiz oldu.Benim iki ablam da ikiser cocuk sahbi.Teo ya hamileyken kesin almalisin dedikleri bir urundu.senin bebegin su anda zaten cok kucuk.oglum 3 aylik oldu ve resmen maxicosi pebble a sigmiyor...artik bebek arabasinin kendi oturma unites ini takacagiz.ve ikinci otokoltuk vaktimiz geldi:) o yuzden evtipi anakucagi cok uzun sure kullanilabildigi icin ,balkona cocugu yanimizda cikartirken ,baska eve giderken yatak olarak kullanilabilmesi acisindan gercekten cok rahat.kendine ait bir koltuk bebek icin...:)

07/18/2011 12:06:00

Ben portbebe almadigim icin otokoltugunu bebek arabasina takip ciktimama cok uzun sure oturmamasina oxen gosteriyorum.

07/18/2011 12:07:00

codid ev tipi anakucağı konusunda haklısn sanırım biraz büyünce gaz çok rahatsız ederse bende alabilirm, ama pebble a nası sığmadığınızı anlayamadım, 13 kg ya kadar sıpması lazım. kuzenimin oğlu 8 aylık 11 kg oldukça da iri bir bebek ve rahatlıkla sığıyorlar.

aishwarya ben hep anakucaklı çıkıorum dışarı altınıda değştirebiliorum içinde. bakınca çocuk rahatsız gibi duruo ilk görenler rahat mı bunun içinde die soruo genelde :) ama aslında rahat edio çünkü onlar için özel yapılmış.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...