Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/18/2011 13:34:00

Renginur Benim doktorum da bana her ne olursa olsun bebek aclikla terbiye edilmez.agladiginda ilk tercihin beslenme olacak dedi.lutfen 3-4 saat gibi duzen olmasin heleki yeni dogan dedi.adinin onemi yok mama,annesutu AMA agladiginda ver dedi.gaz zaten olacaksa olurmus.Sadece verdiginde biraz Daha tetikliyosun gazli bir bebekse.zamanla zaten kendi duzenlerini oturtuyolar.AMA buyume ataklari denen o donem var ya iste o zamanlarda gunde kac Kere besledigimi sayamiyorum bile..surekli mizmiz haller..kucaktan inmeme sendromu.kollarimdaki agrilar kaslarin..anlatilamaz birsey o donem.cocugunu taniyamiyor indan.ki cok sakin bir bebektir Benim ki de.

07/18/2011 13:44:00

ben saati sadece ağladığında açlıktan mı ağlıo diye anlamak için tutuorum. çok acıkıp iyi emme konusunda hemfikirim ama bi yandanda benimle yakın olmasını istiorum. emzirmesemde kucağıma alıp kulağına fısıldıorum kokluorum oğluşu yanında olduğumu anlasın die.

07/18/2011 13:53:00

Ya evet irem..cocugu ilk gecelerde Ben de hep oyle susturdum.Hala Daha uykusu acilmasin diye sabahlari yanima alirim.kokumu duyunca susar.elleri ile yuzumu oksar,gozleri ile gozlerimin icine baker..bebek sevgi ve ilgi muptelasidir ve bu ihtiyacinikarsilamak gerek..;)

07/18/2011 14:01:00

bebeklerin ilk ayları gectıkten sonra ssaatli emzirilmeleri gerektiğini açlık harıcınde her ağlamada meme verilrn çocukların ileri ki yaslarında karsılastıkları her sıkıntıda kendilerini yemeğe  verdiklerini bununda obeziteye neden olduğunu okumustum uzun aralıklarla değil ama saatli emzirilmesi gerektığını düşünüyorum bende

07/18/2011 19:59:00

iyi geceler fıstıklar... bir hafta gezdik.. yeni geldim. yazılanları okumaya fırsatım olmadı henüz.. İpek bugün 4 parmagını da agzına soktu cop cop emdi.. hala devam yani.. sizde de durum aynı mı? su verme dedi doktor ama havalar cooookkkk sıcakk. siz ne yapıyorsunuz? yarın diğer konulara da yorum yaparım öpüldünüz...

07/18/2011 20:05:00

O zaman soyle diyeyim..Teo elini yumruk yapip agzina sokuyor,sonra battaniyesini bulursa onu yiyor,Daha sonra kolunu sapirdatarak yiyor.hatta saclarim aciksa ve kucagimdaysa tomarla a lip sap sup ses cikartarak yiyr ve ben saclarimi kurtaramiyorum:(

07/18/2011 20:09:00

Ah ah..bazen Ben de oyle diyorum..bazen o kadar cok opuyorum ki..

07/19/2011 08:15:00

yarın 40 günlük olacağız inşallah. şimdlik herşey yolunda sakin sessiz huzurlu bir bebek simirna. umarım sonrasında da öyle gideriz. emzik alıyor ama cokta müptela değil şimdilik. gaz sorunu dapek olmadı.bakalım sizleri izleyerek çözeriz sorunumuz olursa:)

epeydir hatta hamilelikten bu yana üyeydim ama girmeye pek zamanım olmuyordu bugün 1-2 düzenleme yaptım umarım artık vaktim de olur..

07/19/2011 13:10:00

işte bu yüzden sadece anne sütü...

"Bebeğin ağlaması, çevrenin yanlış yönlendirmesi zaten doğum sonrası hassas bir dönemde olan anneyi şüpheye düşürebilir. Oysa ki, hiçbir anne yoktur ki, sütü bebeğine yetmesin! Her anne, bebeği için yeterli süt üretebilir, yeter ki, doğru bilgiyle yola çıksın ve çevresinden de destek görsün."

http://www.sagliklicocuk.com/sc01/crklr/file/bslnm/annesutu0.asp

07/19/2011 14:15:00

evet renginurcum bencede haklısn, zaten saatlerini onlar belirliyor. sen de sadece emziriyo musn

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...