Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/19/2011 14:27:00

Renginurun dedigi cok dogru.sonucta her yemekten sonra gaz cikartmaya calisiyoruz bebeklerden.ve evet emerken gazlarini Daha rahat cikartiyolar,ayni zamanda rahatladiklari icin tekrar beslenmek istiyolar..Ben saat tutmadim..istedigini hissettigim anda verdim.bu ara Daha sik istemeye basladi.muhakkak ki bir sebebi vardir.eger yemegini kustuysa yarim saat icinde tekrar istiyor.3 aylik bir bebek icin ongoru yapmak cok gereksiz AMA cok da boslamadan yemek duzenine devam ediyorum Ben.AMA asla gece uykusu disinda yemek yedir uyut yapmiyorum.o da ilk haftalarda 2 aylik olana kadar gecerli olamayacak bir uygulama.1-2-3-4 haftalar ye-uyu-ye-uyu..sonrasinda bir duzen Anne icin rahatlatici oluyor.mama yiyen cocuk hirsiz olurmus gibi aptalca,sacma dusuncelerin sav olarak ortaya atildigi bir dunyadayiz.o yuzden cok girmemek lazim Boyle aptalliklara...Ben mama ile buyumusum..bankada calisiyorum,kasa anahtari bende:)

07/19/2011 14:36:00

Bu arada zeynep ve mavilale meryem den uzun zamandir haber alamiyorum..cok meraktayim.bu sayfaya tasindigimizdan beri bir iki kere konusabildik..tekrar bir mail atacagim.zeynebin oglan en son hastaneden cikarilmisti,igneden sonra ateslenmisti..bir Daha haber alamadim:(

07/19/2011 14:42:00

ya ne güzel böle haberleşio olmanız çok hoşuma gitti :))

07/19/2011 14:42:00

İnanç cım mavilale Meryem Tekirdağ da ailesinin yanındaydı o yüzden haber yok.Zeynep i bende merak ettim şimdi

07/19/2011 14:45:00

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/264e2ca9-4d62-400f-92d1-9e3d016fe982/208/hazirliklar biz burdan beri hamileligi beraber gecirdim.beraber isimler sectik,beraber odalar kurduk ve resmen beraber dogurduk;)))zeynep erken dogurdugundq agladigimi biliyorum..

07/19/2011 14:57:00

ne güzel kocaman bi aile gibi :)

07/19/2011 15:09:00

O zamanlarda cocugu kendi haline birakacaksin berrak .zorlama ile buyumez cocuk..iki gundur Teo nun ses Tonu ,aglama sekli,kahkahasi bile cok degisti ve Daha cok beslenmek istiyor.Ben de ona uyum sagliyorum.Moro refleksi yuksek olan bir bebekti o yuzden sakinlestirmeyi ogrendim epeyce..Bol sevgi,Bol beslenme

07/19/2011 15:13:00

Yaa..birden boy atti berrak..

07/19/2011 17:47:00

kesınlıkle alakalı oldugunu dusunuytorum ben berrak öykü ılk ay yarım kılo almıstı sonra ben düzenlı yemege basladım yumurta et yesıllık balık  sonrakı ay 2 kılo alıp arayı kapatmıstı:) tamam bol su sut yapıyor ama sanırım kalorısı de ona gore oluyor bence...

07/19/2011 19:10:00

Size bisey anlatayim.bgittigimiz bir yerde iceri bir Kiz bebek girdi.cocugun boyu uzun tmm okey.5 aylik falan.AMA cocuk kucakta tasinamayacak kadar iri,gozleri gorunmuyor,et yumagi..nasil tariff etsem bilemedim..Michelin lastik reklaminda hani Boyle beyaz bir Adam figuru varya bebek ayaklari genelde oyle bogum bogum ettir AMA kollar da mi Boyle..bebek hareket edemiyo kilo dan..planli bir bebekmis.Anne hamilleligi boyunca cok organic falan beslenmis..dogduktan sonra da tahin helvasi,et,sut hic es gecmeden yemis her gun.ve sutu o kadar yagli ki ,cocuk cok besleniyo..simdi emzikle sakinlestirmeye calisiyolar AMA cocuk emzige de alistirilmamis.cok fena..ayni sekilde bir arkadasim da annesutu diyeti yaptirdi bebegine.sutu cok yagliydi saglikli duzenli besleniyordu..AMA sekerli seyler yiyerek sutu cok sekerlendirmemek gerek galiba..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...