Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/19/2011 19:32:00

bu demek oluyorki tahin helvası falan yemem lazım süt var eminim ama yağlı değil hamileliimde o kadar aç kaldım her şeyden tiksndim şuan çok kısıtlı beslniorum hala midem düzelmedi.bol su içiyorum.ve meyve bebişim 3 aylık oldu ama 5600 gr biraz etli olmas güzel ama daa minnacıkken obezitenin kurbanı olmasını kim isterki

07/19/2011 19:42:00

Bir de Sadece annesutu veriyo Kiz..sut yapsin diye yagli sekerli seylere saldirmis..tahin helvasi,Lohusa serbeti ,su,protein sut icin bana da onerilmisti..

07/19/2011 20:15:00

sadece anns sütüyle obez olunmaz kızlar.

07/19/2011 20:41:00

Obez degil ki zaten.cok iri....obezite hormonal bi durumdur.

07/19/2011 23:10:00

doktorumuz bize anne sütü obezitesi diye bir şey var dedi. ama ilerde kendini sağlıklı bi vücuda çeviriyor diye de ekledi. o da öyledir belki.

07/20/2011 01:26:00

Maternal adibilmemneydi adi bu durumun burcu...Literaturde tartisilan AMA annesutu obeziteden koruyucu etkiye sahip..Ben Teo yu mama ile besledigimi icin dr a sordum gerci kilolu degil AMA merktan 4. Aydan sonra mama-annesutu farketmez bakarim Ben bebegin kilosunun asiriligina,Daha dogrusu yag oranina diye bilgi Verdi.Ben de bu esnada biraz bilgi sahibi oldum.

07/20/2011 08:33:00

merhaba, taze, heyecanlı ve meraklı bir anne olarak paylaşımlarınızı tek tek okudum. hamilelik paylaşımlarınızı da. 23 haziranda normal doğumla kızım ailemize katıldı. çok ciddi bir problemimiz yok şu an. bol bol emziriyorum. bazı gün oluyor ki saatte bir emiyor nerdeyse tüm gün. çok büyük bir hazla emziriyorum kızımı. neyseki yanımda annelerim oldu hep, ev işi derdim olmadı, belki aksi takdirde strese girerdim yemek derdi vs. codid-inanç sanırım oğlunda moro refleksi varmış, kızımda da olduğunu düşünüyorum. ne kadar zamanda geçti ve özel bir şey yaptın mı geçmesi için? cumartesi ilk ay kontrolümüz var, doktorumuza da danışmayı düşünüyorum ama deneyimlemiş birisinin görüşleri çok önemli benim için.
bundan sonra ben de aranıza aktif katılmaya çalışacağım, bu arada ankarada yaşıyorum ben. sevgiler herkese, hepinizin kuzucuklarının da pamuk ayaklarından öperim.

07/20/2011 10:16:00

Evet biraz yogun gecirdik AMA kotu birsey degil..ve2. Ay sonu bitmisti..sakinlestirmek ellerini tutmak basini oksamak iyi geliyor

07/20/2011 10:28:00

Doktorun koydugu bir tani degildi bizimkisi..farketmemek elde degildi.surekli eller irkilip havayakalkiyodu..kapilari kapatmaya korkuyoduk:) azalarak geciyo..diyorum ki esime dunyaya alisti galiba:) bir video buldum YouTube da..

http://www.youtube.com/watch?v=61RIWo2ykKA&feature=youtube_gdata_player

07/20/2011 12:04:00

teşekkür ederim cevaplarınız için. canım yavrum uykusundan birden irkilerek uyanınca kıyamıyorum napıcamı şaşırıyorum ellerini tutup şarkı mırıldanıyoruz hemen bir süre sonra rahatlıyor ama içim parçalanıyor onu korkmuş görünce. hamileliğim çok huzurlu geçmişti, fakat doğumumda ıkınma süreci biraz uzun sürdü yavrucak yoruldu belki de etkisi olmuştur diye içten içe geçiyor aklımdan. umarım bir an önce atlatıp huzura kavuşur kızım.
ben de yememe çok dikkat ediyorum protein-karbonhidrat kalsiyum mutlaka her gün çeşitlendiriyorum yediklerimi, sanırım ilk ayda 1 kg dan fazla kilo aldık bu sayede. belki de yapısal bilemiyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...