Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/20/2011 12:13:00

Hamilelik döngümüz 2 ay daha devam ediyor. Hele annesutu ve yeni dogm yapmış bünyenin güce ihtiyacı oluyor. Ama gercekten zamanla o sislikler gidiyor. Ben 3 aylık anneyim ve sisligimi yeni attım . Doğumdan önce 39 numara giriyordu ayaklarım ki normalde 38 dir dogum sonrası 40 numara iki ayakkabı aldım . Şimdi ikisi de olmuyor...tekrar 38 oldum. Gercekten geçici kilo olayı abartılmazsa eğer

07/20/2011 12:22:00

Ben hamileliğim boyunca 7 kg almıştım,doğumdan beri 9 kg verdim.İnşallah daha da gider.Bu sıcakta canım bişi istemiyor,zor yiyiyorum.Meyveye düştüm daha çok ama en sevdiğimi yiyemiyorum.Karpuz gaz yapar dediler bende yemiyorum ama içim gidiyor.Haaa bide soğuk su :(

07/20/2011 12:24:00

sayanizde bir şey daha öğrendim... Moro reflexini.. ipekte de var... ama tehlikeli bir şey oldugunu sanmıyorum.. şimdi oynuyoruz karsılıklı... sanırım kızımın sesi değişti. ağlamaları bile farklılaştı. çeşitli ses tonu denemeleri yapıyor. melanmos aramıza hoosgeldin. ben de ankara da yım
sen neredesin? 

07/20/2011 12:27:00

bu arada süt gaz yapar mı yapmaz mı laktozsuz içeceksin demişlerid bir ara...

07/20/2011 12:30:00

melanmos bebeklerimiz aynı haftada bende de var o irkilme olayı ben şöyle bir çözüm buldum anneannemizin önerisini dinleyerek çok sıkmayacak hafif bir penye battaniyeyle kundak yapıorum kollarını o zmn rahat edio ufaklık yoksa irkilip duruo sürekli. bende hamileliğimde çok irkilirdim ondan da olabilir die düşünüorum, bide vaktinden biraz erken bir sezeryan oldu o da çok etkilio sanrım.

ben 45 kiloyla hamile kaldım 13 kg aldım doğumdan çıktığımda 51 kiloydum. şimdi 50 kgyim sanırım ama boyum 167 cm olduğu için sırıtmıo 50 kg. görenler inanamıo yeni doğum yaptığıma :) bu kiloda kalsam da süper olur :)

07/20/2011 12:35:00

hmmm ben bazı bebeklerde oluyor diye okumuştum, demek ki çok nadir bir durum değil fazla büyütmesem iyi olacak :)
cece teşekkür ederim, ben çankayada oturuyorum sen ne taraftasın?
süt şimdilik içmiyorum gaz yapar diye biliyorum. ben karpuz yiyorum yalnız henüz bir vukuat yaşatmadı bize

07/20/2011 12:38:00

evet kundak yapın diye yazıyo ama eller kollar ayakları zaptetmesi imkansız bir bebek, sürekli üstünü açıyo. bir de çok sıcak, sıkmak da istemiyorum ama ince bir tülbentle bir denemekte fayda var sanırım.

07/20/2011 12:47:00

çankayadayım ben de yıldız tarafında, sen?

07/20/2011 12:48:00

kesinlikle fayda var bende tek çıtçıtlı body giydirip öle yapıorum emdikten sonra bi gevşiolar ya o arada halletmek lazım :)

07/20/2011 12:57:00

ince bi tülbentle sadece kollarını kapattıyorum uyku süresi uzuyo kendi kendini uyandıramıyor.

bugün saçlarımı boyatmak için randevü aldım saçını boyatıp olumsuz bi durum yaşayan var mı?????*

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...