Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/23/2011 07:23:00

aah bir de ardacorda. mastit demişsin. sakın olma, lütfen olma. çok sıkıntılı bir şey. eğer göğsünde sertleşme varsa hemen sağ, sık sık duş al ve mastit olma ihtimalin olan göğsüne sıcak suyla masaj yap, duş başlığı ile mesela. doktor böyle önermişti bana.
göğüs demişken bir de, benim artık öyle sütle dolup da dolgunlaşmıyor hiç? süt de akmıyor öyle birden? şimdiye kadar hep öyle olurdu da, şaşırıyorum. sizlerin de öyle mi oluyor?

07/23/2011 09:10:00

ARDACORA cok gecmis olsun. Burcunun dediklerine katılıyorum. Bana olmuştu,cok sancılı bir donem.

BURCU teşekkür ederim :) Egenin de fotografını çekebilirim. Berker doğduktan sonraki hobim oldu. Aslında hiç anlamam ama oynuyorum iste.

07/23/2011 10:20:00

kızlar merhaba...

bugun gune bır sürprızle uyandım 1 sene aradan sonra tekrar hasta olmuusum duygulandım cok bıde erken degıl mı yaw ben 1 sene falan olamz dıye beklerken pat dıye gelıverdı halbukı kızımı emzırıyorum mama verenler cabuk olur derler bıde....

07/23/2011 10:46:00

OZGE Benim doktorum heran olabilirsin. Hazırlıklı ol diyor. Haydi hayirlisi.

07/23/2011 11:17:00

nılüfer ben hıc ıstemedım olmak bıraz daha rahat etseydım dedım en azından su denız mevsımınde ama bı rahatlama hıssettım sınır stres bısey kalmadı:))

07/23/2011 12:20:00

arkidişler alakasız olacak ama bir sorum var.
özellikle sezeryan olan annelere soruyorum korse kullanıyor musunuz? bu sıcaklarda zor olmuyor mu? işe yarıyor mu? tavsiye eder misiniz? memnun olan varsa markası nedir? :) teşekkür şimdiden.

07/23/2011 15:07:00

ilk ay karnımı sarmıştım göbeim indi die havalanırken.ev işi ardanın huysuzlukları sporda yapamadım karnım geri şişti korse rahatsız ediyor daha doğrusu dar bişiy giysem bile dikiişler sızlıyo.

07/23/2011 15:14:00

benim doktorum da giyme demişti...rahatsız etmekten başka bir işe yaramazmış...o yüzden denemedim...

07/23/2011 21:38:00

iyi geceler annişler. ben korseyi ilk hafta taktım o korkunc gobek gitsin diye, gitti çok şükür. Markası delta, gittigidiyordan almıştık.
ipek de mızık döneminde. demek anne rahmine düşüş sendromu tuttum bunu... :) aglıyor, gülüyor, uyumak istiyor ama uyumaya direniyor. ben de gülüyorum ona.. eğlenceli bir zorluğu var anne olmanın.
memeler bende de dolmuyor artık, yarısı dolu yarısı boş gibi. ben de sebebini çözemedim aynı miktarda sıvı almaya devam ediyorum halbusem.
arkadaşlar blogları olanlar yazabilir mi lütfen ben bilmiyorum kimin var kimin yok.
son olarak inançcım asna sorum var: mama uzmanı inanç: mamada diyorki açıldıktan 1 ay sonra atın, biz bir ilk ay bir kere kullanmıştık duruyor öyle kapalı 2 aydoır. bozulmuş mudur atayım mı bilemedim ben. buraya bir ara yazmıştım kızlar göndereyim size diye, ses çıkmamıştı sizden. eğer kullanılabilirse ben onu bir de şu aldım verdim grubuna yazayım diye.
öpüldünğz..

07/23/2011 23:37:00

Nilüfer, iyi ki başlamışsın o zaman fotoğraf çekmeye, ne güzel kareleri oluyor Berker'in. çok teşekkürler! Egemin de çekebileceğini söylemişsin ya. Belki bir gün de biz 2011 bahar anneleri buluşması düzenleriz, anne karnındayken takip etmeye başladığımız miniklerin buluşmasının her anını fotoğraflarız.
korse demişken. doktor bana ilk 6 hafta takmamamı, sonra istediğim kadar takabileceğimi söyledi. ben bir kere taktım, boğulacak gibi oldum, bi daha da takmam diyerek attım bir köşeye. göbek kaldı mı? hem de ne biçim. çok çirkin. çatlaklarımla hele. çok fena. ama ne yapalım, oldu bi kere? geçer belki zaman geçtikçe.
mama demişken. cece, biz de 3-5 kez kullanıp 1 ay dolunca kutuyu neredeyse dolu vaziyette atıyoruz ne yazık ki. içime sinmez benim, orda öyle okudum ya bir kere.
blog demişken. burada yazmaya başladım ben aklıma geldikçe, oğlum da bilsin ileride diye.
rejim? daha erken değil mi berrak ama yaa? ben de istiyorum aslında ama beklerim herhalde biraz daha.
bu arada İnanç? yolculuk nasıldı?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...