Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/24/2011 21:35:00

Coook seksi bir emzirme süryanim var,.elbise giymedim..cok yakınım değil :)

07/24/2011 21:58:00

Süryani = sutyen...Dovcem bu aleti >:( gercekten cok yorulmusum Nilüfer buraya gelince anladım...ben hep kendim baktım ..yani wvc ye girince aman uyanır mı yok,bir saat banyo keyfi yaptım ...yemek yerken ağlıyor mesela hemen biri alıyor bana kalmıyor ..Antalya da evin icinde aksama kadar koca bekledim evde islerimi halledenilmek için..esim cok yardımcı olsa da yetmiyor...kadın gücü başka..anne abla cok başka ...bu tatil bana ilaç gibi geldi...:)

07/24/2011 22:20:00

slm annelerim...korse olayını sormuşsunuz ilk zamanlar kullanmıştım yani ilk iki hafta.. sonra bıraktım zaten bu yaz sıcağında kimse korse tercih etmez...

inanç annemlerdeyim bende...bizde epeyce nazlandık eve gitme zamanımız geldi.oysa rahatlığa çok alışmıştım...cerene bakan çok, ne canım çekerse yapılıyor yani keyif anları..tadını çıkar...

regl konusuna gelince ben hala olmadım.....olmayı isterim aslında vücut rahatlar diye düşünüyorum...psikolojik olarakta..zira hala lohusalık sendromunu yaşıyorum pek bi alınganım çabuk sinirleniyorum ilgi istiyorum, falan yani...

bu arada adım gökçe yazmışsınız haklı olarak  nickim eşim ve kızımın adları...deryayım ben...:)))

07/24/2011 22:29:00

birkaç gündür ben de çok giremiyorum nurtiye... hastalandım, ateşlendim vs.. bugün daha iyiyim.. antibiyotik almadan boğazımdaki iltihabı da kuruttum ya, aferin bana :))
ben hiç korse giymedim... daralıyorum öyle şeylerden.. zaten öyle fena bir göbek kaldı ki bende korse bile bi işe yaramaz...

bu arada blog tutmuyorum.. bi ara çok heveslenmiştimama tmbellikten yapamadım...

mamaya gelince ben de şu an kullanmıyorum mama ama ilk başta kullanıyordum... tam 1 ay olmasa da biraz geçince ben de atıyordum bitmemiş olsa bile ne olur ne olmaz diye... yani belki 1 ayı 1,5 yapabilirsin ama daha fazla bekletme bence ece...

regl konusuna gelince, benim zaten yaklaşık 40 gün kanamam oldu... sonra idil 70 günlükkten bi kanama daha ama 2 gün falan sürdü... adet diildi, ama neydi ben de anlamadım.. tam dr. gidecektim, 2. gün kesildi zaten... ondan sonra idil tam 3 aylık oldu, ertesi günü regl oldum... aradan 1,5 aydan fazla zaman geçti, tam niye ikinci kez olmadım diye pimpiriklenmeye başlamıştım ki, dün tekrar oldum.. yani 50 gün sonra falan... benim normalde çok düzenli olurdu... ama şimdi bi garip oldu.. bi de ben de emziren anneler 5-6 aydan önce olmaz diye duymuştum ama hiç de öyle olmadı... sanırım o biraz da vücudun doğurmak istemesiyle alakalıymış... yani doğurmak istiyo, yumurtlama hemen başlıyo flaan filan.. o yüzden de erken adet oluyosun gibi bişey duydum.. mantıklı da geldi aslında.. ama doğru mu bilmiyorum tabi... zaten öyleyse bile vücudum önce bi bana sorsun di mi ? bakalım ben istiyo muyum tekrar doğurmak :)))

inanç gerçekten iyi olmuş senin için bu tatil... birilerinin bebişe bakması, kalabalık falan bazen çok iyi geliyor... bakalım, biz de haftaya cmt. gidiyoruz tatile... annemler, ablamlar hep beraber olcak... iple çekiyorum... hem daha rahat olcam, hem de idili denize sokucam diye çok heyecanlıyım :)) (gerçi annem ayağını kırdı ve daha tam iyileşmedi, ablamın da 3 yaşında bir kızı olduğunu düşünürsek, ne kadar yardımcı olabilecekler bilemiyorum ama, şimdiki halimden daha rahat olacağım kesin:)

şimdilik bu kadar.. artık uyku vakti.. zaten çok yorucu bir gündü :))

07/25/2011 06:20:00

kızlar, hoşsunuz :) sabah sabah güldüm muhabbete :)
sexy bir emzirme sutyeni var demeeekk? varsa bilen, marka, link göndersin lütfen :D ben bir türlü sevemedim emzirme sutyenlerini yaa. kullanmıyorum da artık. bir dünya sutyen aldım hiçbirisi ile rahat edemedim, sonunda huzuru aşırı sade penti flex'te buldum. bunun da askıları çıkmıyor ama askıları çok ince olduğundan rahatsız da etmiyor.

07/25/2011 07:26:00

kızlarrrr selammm...

çok giremesemde takip etmeye çalışıyorum çok özlüyorum acaip bi alışkanlık olmuş gerçekten...Bende oğlumla büyüyoruz kendisi beye hareketlendi yüz üstü dönmelere falan başladı gülücükler çığlıklar çok seviyorum sıpayı hayatımızı değiştirdi...:) henüz tatile falan gitmedik geçen hafta sonu bursaya kuzenimin düğününe gittik bi sıkıntı çıkarmadı minnoşum tek derdi kucakta durmak...:) alıştırdık galiba aman olsun diyorum zaten şunun şurasında ne kadar daha durur yakında emekler bu kerata...:)
herkesin bebişi de iyidir umarım bu yaz sıcaklarında sahildeki kuzular şanslı tabi Ankaranın göbeğinde sıcaktan pişmek zorunda değiller..öperim minnoşları...:) hem de ayaklarından...

07/25/2011 08:11:00

Berrak demek ki sen şanslısın..teo 3. Ayında sürekli beni ister oldu yanında ..esım sürekli bensiz davetlere. Katılır oldu.çünkü bebeği bırakacak kimsem yok.senin ne güzel 2-3 gün annen uğruyor ..ve gercekten ben bu duruma cok üzülür oldum.ama teo için deger:) evlat yani

07/25/2011 08:26:00

Hatirlarsan burda yazıyorum onceden kendi kendine uyuyor,öyle oyuncakları ile takılıyor diye..gece hala 9 da kesin uyumus oluyor.sadece gündüz sendromumuz var.resmen inancc gel yanımda otur diye sesleniyor .gerçi her bebek değişmez ya da böyle olacak diye bisiy yok.sesi çıkmayan bir bebekken gaz sancısı ile ağlamayı öğrendi .....sesleniyor goidiyorum oyun halisinda noynuyor yine ama ben yanında onla konuşuyorum ..ilgi manyagi bir bebek oldu.kcakci değil zaten .o konuda rahatım ..tam 5 haftadır kuaföre gidicem ve hala dogum kontrolüme gidemedim..ve hava o kadar sıcak ki esım olmadıktan sonra kolayına dışarı çıkmıyoruz ...hatta bu yüzden 3, ay kontrolleri için saglık Ocağı'na gitmedim.

07/25/2011 08:30:00

Ablam bana mümkün olduğunca aglamayai öğretme demişti ..o zaman istediklerini yptirmayi iyi öğreniyorlar demişti ..ama gazlı bebek ister istemez sen ne kadar dikkat etsen de ağlamayı ve bir sekilde istediklerini yaptırmayı öğreniyor .sen şanslısın Berrak gazli ya da kolikli bir bebeğin yok.o sancılar gelince cocuk elimde ugunuyo..haliyle cok ilgi hastası oluyorlar..çünkü zevkini aldı...:)

07/25/2011 09:05:00

benim oğlum da 3 ay bittiğinde öğrendi ağlamayı. Ondan önce yanında birilerini istemiyordu, durduk yere ağlar gibi yapmıyordu. Şimdi ağlamaya başlıyor ama tam da ağlamıyor böyle, yanına gidiyoruz, kucağa alınca susuyor. Ne yapalım, alıştı bir kere :)
bizim babaannemiz buradaydı, nasııll rahattık. uyuyunca çıkıyorduk hemen. 1 ay boyunca yalnız olacağız Ege ile. umarım çok huysuzlanmaz. ben de babaanne gidince kuaföre gidemedim günlerce. saçım da o kadar çok dökülüyordu ki, oğlumun ellerinden saç alıp duruyordum sürekli. kestirdim, biraz daha rahat ettim şimdi. uzun saçlara özene özene bakacağım şimdi ben, lütfen uzun saçlı fotoğraflar koymayınız, kıskanırız. :p
güncellemelerde bi olaylar dönüyor, nedir, ne oluyor anlayabilmiş değilim. bilen birisi açıklasa?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...