Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/29/2011 10:37:00

Seden nilum doğru diyor. Toktur uyuyosa. Deryacim kız bebeklerdeki akıntı olabilir urat kristali olabilir ama korkulacak bisiy yoktur. Haber et. Arzu emzirmedim ben ama emzirem arkadaslarımdan biliyorum. Çok kusup kilo almıyorsa bence sen bir süt tahlili yaptirabilirsin. Birşeye alerjisi olabilir yavrunun. Hepimizin iyi haberleri gelsin

07/29/2011 11:06:00

selam :)
sedencim bende herkes gibi diyorum ki uyuyorsa doyuyordur :) bende mama takviyesi yapıyorum her emzirmeden sonra ama gece sadece emiyor doktorum özellikle gece mama verme anne sütü en çok gece besleyicidir demişti gündüz mamalarını yiyorsa gece öğünü yemesin zaten bence herşey yolunda yani :)

benim bebe  de üstünde örtü tutmuyor tekmeliyor. eğer hava çok sıcaksa ve klima ile uyuyorsak pike örtüyorum kollarının altından.yatağın kenarlarına kıstırıyorum ki tekmeleyerek açmasın ama ne fayda  :) açamadığı zamanda debelenmekten örtünün altına doğru kayıyor. ayakları yatağın ayak ucuna değecek şekilde yatırıyorum hani kayıp örtünün altına girmesin diye ama bacaklar lastik gibi olunca oda çözüm olmuyor. ama ben gece çok sık uyanıp kontrol ediyorum. pencere açık yatarsakda sadece tülbent örtüyorum. üstümüzde de gece gündüz kolsuz  body var. 

artık gece uykusu 6-7 saat sürüyor. beslenme saatleride düzene girdi şükür. kaka günde 1 kez sabahları genelde ama hiç yapmadığı yada günde 2 defa yaptığıda oluyor bazen.

emzik hiç almadı bende zorlamadım başka emzikler denemedim. acıktığını uykusu geldiğini çok iyi anlatmaya başladı artık. gözünmün içine bakarak dondurma yalar gibi yapıyor çok komik :) başkaları güldürmek için maymunluk yapıyor ama bana bakarak kendiliğinden gülüyor buda beni deli ediyor :)))

gaz çıkartamadığı zamanlar kusuyor ama genelde sorun yok.

eskiden memede uyumak istiyordu ondan vazgeçirdim ama eğer uykusu çok geldiği halde uykuya dalamadıysa o zaman memede uyutuyorum mecburen. bebek arabasında sallayarak uyuyordu artık onuda unutuyor yavaş yavaş. karnını doyurduktan sonraki yarım saat -bir sat arası uykusu geliyor mızıldanmaya başlıyor yatağında birazcık sallayıp ninni söyleyerek yada kucakta gaz çıkarır pozisyonda sırtını pışpışlayarak uykuya dalıyor.azimliyim yatakta kendi başına uyumaya alıştırıcam inşallah :)

07/29/2011 11:08:00

amma çok yazmışım yaaa :) öptüm herkesi

07/29/2011 11:32:00

@ceyla: klimaya ve pencere acık yatmaya korkuyorum ben, cam ustten cok az acılıyor o sekilde uyuyoruz geceleri de hala uzun kollu tulum ile uyuyo gunduz de yarım kollu body kol bacak acıkta.. ankarada sıcak tatili bile oldu ama sabaha karsı serin oluyo sanki bir de kaka sayısı az değil mi ya da benim oglanın mı fazla? gunde 5 6 rahat yapıyor emre, sadece anne sutu alıyor ondan olabilir mi odasını ayırmak, uyku duzeni sağlamak, yatakta kendi kendine uyumasını sağlamak istiyorum ama nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum.. bir de emrenin yuzu kızarık ve kabuklu, yanaklar ve alında dr atopik dermatit dedi ilaç vermedi istersen zeytinyağı sur lkendinden gecer dedi ama çok fena gectiği de yok siz de benzer bir durumla karsılastınız mı? bir de tırnaklarını kesiyorum ama yuzu cizik içinde iyice kısalttığımda da batık oldu ondan da korkuyorum ne onerirsiniz?

07/29/2011 11:50:00

baisy merhaba :)
ben izmirdeyim ankara ne kadar sıcak olsa da gece izmire göre daha serindir yani sen daha iyi bilirsin. bebeğe görede değişiyor benim oğlum çok terleyen bir bebek ve bence terleyip soğuması daha kötü.biz gündüzde klima ile oturuyoruz yoksa dayanılacak gibi değil çok sıcak. klimayı 28 dereceye ayarlıyorum fanı da en düşük ayara getiriyorum ve klimanın perdelerini duvara doğru veriyorum. bende sıcağı hiç sevmeyen ve çok terleyen biriyim ve ben rahat uyuyamazsam uykumu alamazsam (ki uykuyu çok severim) bebeğime bakamam gece ter içinde onu emzirmek işkence olur o yüzden bebeğimi kendi düzenime alıştırmaya çalışıyorum. ceryanda kalmadıkça klima üstüne üflemedikce sorun yok bence.yani kısaca en iyi anneler bilir :) sende kendine göre doğru olanı yap.

kaka olayına gelince biz mama takviyesi yapıyoruz ve büyüyüp mama arttıkça kaka sayısı azaldı ama miktarı çoğaldı.eskiden saygında günde 4-5 kez yapıyordu ama daha az az. yani kaka olayıda normal bence.

tırnak olayından bende bıktım usandım çok hızlı uzuyor :) bende mümkün olduğunca kısa kesmeye çalışıyorum. Berrak törpülüyordu böylece çizmiyormuş yüzünü ama ben törpülemeyi beceremedim siz deneyin isterseniz.

odasını ayırma konusunda ben hem istiyorum hem içim rahat etmiyor kararsızım yani. düzeni zamanla kendisi oturtuyor sabırlı olmak lazım ama şu yatakta kendi kendine uyumasını bende çok istiyorum başaran varsa sırrını açıklasın :)

saygının yüzü de bir ara çok sivilce olmuştu doktorum gül suyu önerdi ve çok iyi geldi sizde deneyin zararı yok nasılsa gül suyu ile silin bebişin yüzünü bence faydası olabilir.

07/29/2011 11:55:00

Ben ayağında sadece çorap üstünde askili body klimanın göbeğinde yatırıyorum.Akşamları ise klimayı yüksek seviyede açtığımız için çorapları çıkarıp uyku tulumu giydiriyorum. Çünkü battaniyeyi örtüleri yeme sevdasına yüzüne çekiyor . Benim oğlumda da atopiklik var. Ama hiçbir kozmetik geçirmedi. Karbonati zeytinyağına karistirp pamukla batirip konağına sürdüm. Kurumadan biraz bekleyip incecik taraklar var rofle için satılan onla kaziyarak taradım. Günde bir sefer bir haftada ciddi olcudeki konağı geçiriyor. Cildine ise yüzü gibi stelopia ürünlerini kullandım mustelanin. Faydasını gordum

07/29/2011 11:55:00

gül suyu bende rosense var %100 diyor ama kozmetik gibi satılıyor ya nasıl olur acaba bir marka onerebilir misin?

07/29/2011 11:59:00

bendeki ferah diye bir marka ıspartadan bir arkadaşım getirmişti ıspartadan geldi diyede kullandım gitti :) ama bildiğim rosense ürünleri sadece gülden yapılıyor katkı yok yani iyi diye biliyorum o markayı.

07/29/2011 12:01:00

Koca taafindan ispartaliyim. Biliyorum o yüzden . Rosense iyi bir urundur.

07/29/2011 12:01:00

ayy codid klimada bende çorap giydiriyorum onu yazmayı unutmuşum :) uyku tulumu dedin iyi ettin yazlık ince uyku tulumu var mı yaa memnun musun kullandığından bende istiyorum. yada 1 ay kaldı yazın bitmesine hiç almasam mı böyle kendi kendime konuşuyorum işte sence?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...