ne zormuş şu diş çıkarmak :(

02/23/2012 12:45:00

selamlar.aynı şikayeti yaşayanların bana fikir vermesini,yardımcı olmasını istiyorum.oğlum emir 7 ayında 4.dişini çıkarıyor.ama ne çıkarmak.biliyorum ateş,huysuzluk, grip hatta ishal  her ne kadar doktorlar reddetse de diş belirtileridir.ama bizim şöyle bir sorunumuz var diş çıkmak için diş etinde ufak bir delik açılıyor ve orası iltihaplanıyorateş yapıyor ,ememiyor,ağzına birşey koyamıyor,yara çünki.. en fazla 2 gün içerisinde geçiyor bu durum ve sonra diş yavaş yavaş geliyor.alt dişlerimiz kolaylıkla(hatta haberimiz olmadan)çıkmıştı . Ama bu üst dişler mahvetti bizi. doktora soruyorum diş çıkarıyor zorlu bir süreç diyor.benim endişem ise acaba açık yerden dişeti mikrop mu kapıyor.Malum herşeyi ağzına aldığı bir dönem istesek te engel olamıyoruz.Bu iltihaplanma sorununu yaşayan var mı ? ???????

Ynt: ne zormuş şu diş çıkarmak :(

02/23/2012 13:11:00

GEÇEN GÜN SLINGO MOM DA OKUMUŞTUM AĞIZ YARALARINA VE İLTAHAPLARINA BİREBİR GELİYORMUŞ
KARADDUT ŞURUBU Karadut Mucizesi

by: ir    Etiketler:  http://www.slingomom.com/tag/ilac/" rel="tag"> ilaç, http://www.slingomom.com/tag/iyiliksaglik/" rel="tag"> iyilik&sağlık, http://www.slingomom.com/tag/meyve/" rel="tag"> meyve      June 30, 2011  |  5 yorum

Follow @SlingoMOM

SlingoMOM’ı sosyal medyadan takip edenler bir kaç gündür Koray’ın hastalığı ile uğraştığımı biliyor. Hava sıcaklığının bir gecede 10 derece düşmesi, aşırı rüzgara maruz kalmak ve belki de bilmediğimiz fark etmediğimiz başka nedenlerden dolayı ateşi çıktı. Serin su banyosu-ateş düşürücü eşliğinde savaş verdik. Bu arada ikinci bir savaşı da Koray’ın kendisine karşı verdik. Ateş düşürücü şurubunu içmek istemez, kaçar, tükürür; ateşine baktırtmaz, suyun altına girmek istemez. Bir de kuvvetli, iki kişi zor tutuyoruz. Ağzından girdik burnundan çıktık ateş düşürücüyü verdik.

Ateşi kontrol altına alınca keyfi biraz yerine gelir gibi oldu. Bu sefer de iştahsızlık başladı. Daha doğrusu istiyor da yiyemiyor. Su bile içemiyor. Ağzını, dilini gösteriyor ama bakmamız için yeterli yardımı da yapmıyor. Bu yaştaki çocuk hem inatçı, hem asi hem de tahminlerin üstünde bir güce sahip oluyormuş. Anladım ben bunu. Sonuç olarak bu isteyip de yiyememe ve zaman zaman bulantının nedeninin ‘aft’ olduğunu anladık. Ateş sonrası çıkması normal. Doktorumuzu aradık. Bize dut şurubunu önerdi. ¨Parmağınızla ağzının içine, her yerine sürün bir kaç kez¨ dedi.

Tahmin edin, ne oldu?

Karadut şurubunu çok zorlanmadan ağzının içine her yere sürdükten 10 dakika sonra Koray su içmek istedi. Canı yanacak korkusuyla minicik bir yudum aldı. Baktı ki ağrı sızı yok, kocaman bi’bardak su, üzerinde de bir biberon süt içti. Hepimiz rahatladık ve geceyi kolay atlattık. Sabah dilini göstererek ekşi bir suratla uyandı. Karadutlu bir operasyon daha ve… her şey yolunda. Geriye hastalığın olağan yan etkisi huysuzluk ve yorgunluk kaldı. İyiyiz.

Karadutun antioksidan özelliklerini ve kansere karşı önlem olarak önerildiğini biliyordum da ağız içi yaralarda kısa sürede bu kadar etkili olabileceğini tahmin etmemiştim.

Prof. Dr. Erkan Topuz’un bu mucizevi meyveyle ilgili söylediklerini okudum, paylaşmak istiyorum:

Karadut meyvesinin içeriğinde çok güçlü antioksidanlar bulunmaktadır. Bu güçlü antioksidanlar vücudumuzdaki serbest radikalleri etkisiz hale getirmek suretiyle bağışıklık sistemimizi güçlendirir.  İçeriğinde bulunan flavonoidler nedeniyle ise kalbimizi korur aynı zamanda da yaşlanmamızı geciktiren etkisi vardır. Karadut bitkisi böceklenmeyen tek organik bitki çeşididir. İçeriğinde Betakaroten bulunur. Ancak karadutun mevsimi çok çabuk geçtiğinden en bol olduğu zamanlarda kaynatarak şurubunu yapabilirsiniz ve bu karadut şurubunu derin dondurucuda muhafaza edebilirsiniz.

Sağlık ve gençlik kaynağı olan bu şurubu kanserden korunmak için mutlaka tüketmelisiniz.

Karadut nelere faydalıdır?

* Halsizliği, aşırı yorgunluğu giderir
* Ağız ve boğaz enfeksiyonlarına tavsiye edilir
* Kanı temizler anemi hastalarına tavsiye edilir
* Kan basıncını düşürür
* Sindirim sistemi kronik hastalığına faydalı
* Mide salgılarını arttırır
* Sindirimi sistemini düzenler
* Saçların ve dişlerin güçlenmesini sağlar
* Kronik gastrit ve hepatit tedavisinde kullanılabilir
* Uykusuzluğa iyi gelir

Prof. Dr. Erkan Topuz

02/23/2012 13:14:00

evet canım bizkide 7aylık şu anda 3dişimiz çıkıyor ama görsen mafoldu yavrum çok zormuş dedğin gibi alt dişler çok belli etmedi ama üst diş çok zor oluyor allah yardımcımız olsun.
bizde ateş  ve iltihaplanma yok çok şükür

02/23/2012 13:16:00

Benim oğlumda 7.dişi çıkarıyor sizin kadar zor olmuyor sadece uykusuzluk ve huysuzluk var.Üst yanların bir tanesi bile 15 günde çıkardı zor bir süreç allah kolaylık versin.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...