kaynana sorunu :(((((((

<123>
04/30/2012 10:04:00

su an o kadar sinirliyim ki elim ayagım titredi..
kaynanamla genel olarak iyiyiz. ben ses cıkarmam hı hı der gecerim esimde bana laf söyletmedigi için bazen sinir bozucu konular geçsede takmamaya çalısırım. . altlı üstlü oturuyoruz biz.
 bu sabah adliyede işim vardı sürücü kursu için sabıka kaydı almaya gidecektik. sabah erkenden cıktık. kerem uyuyordu babannesini cagırdık basında beklemesi için.
 işim bitti eve geldim kerem yeni kalkmıstı. kaynanam evde acılmadık dolap cekmece bırakmamıs yine. eve girdim balkonu süpürdüm uyurken dedi. tam ne zahmet ediyosun anne diyecektim ki!!! bu evin pisligi ne böyle pislik içinde her yer elalemin gelininin evi tertemiz bilmemnenin gelini çaısıyo bak evi söyle böyle. komsulara da rezil oluyomusuz dısardan balkona bakıyolarmıs ben her gün silmiyormusum ! ( balkonda oturmuyoruz henüz havalardan dolayı yoksa hergün siler kilimini serer oturum keremle )
 şimdiye kadar okulun vardı ses cıkarmıyoduk ondan mı yapmıyo diyoduk ama baksana su hale dedi.
 öyle bir konusuyor ki sanki duyan evi bok götürüyor sanar.
 aksam mutfak tezgahını silerken atlamısım yag sıcramıs gözümden kaçtı sanırım . baksana mutfagın heryeri yag içinde diyor. pimapen balkon kapısının eşigi tozlanmıs onu gösteriyo bak heryer pislik içinde diye.. neyse uzatmayım yazarken de ayrı sinir bastı :(
4 senelik evliyiz ben hep mesafeli durmaya calıstım şimdiye kadar hiç böyle bir konusma geçmemişti. sinirlendigimi belli ettim ne diyecegimi bilemedim kendimi çok zor tuttum. eşime söylesemmi söylesem ne olacak :((((((

Ynt: kaynana sorunu :(((((((

04/30/2012 11:23:00

hiiiç takma demek işin en kolayı ve takmamak da en zoru biliyorum.ama ben yinede sana hiiç takma diycem.kvnin yaptıgı zaten başlı başına bir ayıp başkasının evini karıştırmakda ne demek.çook titizlik taslayan insanlar hayatlarında bişey başaramamış bi hobisi zevki olmayan ancak oarayı burayı silmekle tatmin olan insanlardır bence.bence diyorum bu benim şahsi kanaatim ve gözlemim.zamanın coksa gez dolaş hobi edin kitap oku oturup evde saatlerce evi temizlemek saçma.o yüzden bu tarz insanları cok kaale alma.bırak öyle düşünsün.çocugu olup da ev kirlenecek diye oyuncak oynatmayan çocugun elini hiç bir yere degmemesi için o küçük yaşta cocugu herseye pisssss diye alıştıran nice insanlar var.onlardan olmaktansa  bırak evin dagınık olsun.yeterki kendini mutlu hisset ve cocugun rahat etsin.bu günler bi daha gelmeyecek ve o bir daha hiç çocuk olmayacak.onunla güzel zaman gecirmeye bak derim ben:)

04/30/2012 11:33:00

bugune kadar ben hep iyiyiz diye düşünüyordum pek içli dıslı olmamaya calısıyordum. sok yasadım diyebilirim hiç beklemezdim bukadarını.
     ben okul dersane ingilizce kursu iş falan derken hiç ev hayatı görmedim evlenmeden kısa bi süre önce işi bıraktım. annemin evinde dogru düzgün temizlik yemek falan yapmadım. sabah çıkıp aksam geliyodum hafta sonu da dahil.
  elimden geldigince temizlik yaparım her gün süpürürüm mutlaka. yemek yaptıktan sonra sagı solu silerim. dişlerimi fırcalarken lavaboyu ciflerim bi yandan nebiliyim elimden geldigince işte ... ayrı bir yere cıkma durumumuz malesef yok su an için. o yüzden esime söyleyip de onun da canını sıkmamaya karar verdim. zaten arabulmaya calısacagı için bana annesini savunur kapanır konu

04/30/2012 11:35:00

yazıcaklarımı begümcanan yazmış zaten, evime çok titiz olduğunu bildiğim ınsanları davet etmıyorum ben.Herkesin kv ile ilişkisi farklı,ama empatiden uzak bi insan olduğu,mutsuz bi insan olduğu belli.Evin pis olsa ne olur,sürekli ev temizleyen,sürekli mutsuz insanlar var,bana göre hasta kişiler bunlar..nasıl zaten sıfır beden olupta süreklı şişmanladım dıyenler varsa bunlarda onlar gibi..

bı haftadır bulaşık makınem tekledi,kötü yıkıyor,tam çalışmıyor.Mutfak tezgahım tam yıkanmayan,elden geçmesi gereken  bardak,çanaklarla dolu.haftasonu evim gelen gidenle doluydu=) 

Evimde 3 balkon var,sadece birini kullanıyorum çamaşır asmak için.YAzın kullandığım büyük balkonu aylardır yıkamadım.Sigara içmeye çıkanları çok tozlu dikkat edin dıye uyarıyorum.terlıkle çıkıyorlar oraya.Gün içinde hep kızımla ilgilenıyorum,gece uyuduktan sonra yemek temızlık oldugu kadar.

Bikaç sene kadar dağınık,pis olucam,ama bu güzel zamanlar geri gelmicek,her gün pırıl bi evim olsun dıye kastırıp sinir stres sahibi olmaktansa pis ve mutlu bi anne olmayı tercıh ederım.beğenmeyen,iğrenen gelmeyiversin.

senın kv yı bızım eve gönder,5 dakıka içinde kendı kendını ımha eder emınım=)

04/30/2012 11:46:00

PSYCHOMOM BEGÜMCANAN  çok tesekkür ederim derdime ortak oldugunuz için 
  sinirimden agladım biraz. kendimi cok kötü hissettim yerin dibine girdim. böyle durumlarda hep pişman oluyorum altlı üstlü oturmayı kabul ettigim için

04/30/2012 11:53:00

rica ederim ne demek:)hepimiz biliyoruz herseyi ama ya farklı bi bakış açısı görmek istiyoruz yada başka birinden duymak istiyoruz.buda bi sabır sınavdır senin için.umarım en güzeli olur senin için:)

04/30/2012 11:55:00

üzülme,o kadar gereksız insan ve gereksiz dertler var ki bu dünyada..onların sandığı gibi cam,pencere değil dünya...

bida yaparsa bize gönder,icabına bakalım=)

04/30/2012 12:04:00

ÇOK TESEKKÜR EDERİM:) ŞU ANKİ GÜLÜMSEMEMİN SEBEBİ SİZSİNİZ

04/30/2012 12:23:00

bak ben ne dicem böyleleri b.. içinde ölür derler :)) takma kafana yaa.. çocuklarımız küçük hepimizin evi böyle...

04/30/2012 12:28:00

=)

04/30/2012 14:01:00

yusufzahid offffff yaaa çok fenaymış gerçekten

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...