kaynana sorunu :(((((((

<123>

Ynt: kaynana sorunu :(((((((

05/01/2012 12:45:00

kv'ne söyle, bize bir uğrasın.. dört çocuklu (7,6,3.5 ve 9 ay) bir ev görsün ve gelip senin evine methiyeler düzsün.. çok meraklıysa...

takma kafana. hayatta en büyük yanılgımız takdir beklemek. e böyle yetiştiriliyoruz kız çocukları olarak.. bir de ece temelkuran'ın dediği gibi, 'hem hepsi beş karne getiren hem de babasının önüne terliklerini koyan kızlar' olmamız isteniyor, 'multiple purpose' büyütülüyoruz... onun için boşver. çok kasarsa al karşına konuş. ama sakın eşini katma. eşinle ilişkini etkilemesine izin verme...bence.

05/01/2012 14:33:00

dün moralim aksama kadar düzelmedi. eşim işten geldi ne bu surat dedi kendimi tutamadım gözümden yaslar dökülüverdi tutamadım kendimi. üsteledi ısrar etti. kısa bir iki cümleyle özetledim ayrıntısız. aglamam uzun sürdü kv ile konusacaktı müsade etmedim. beni teselli etti işte anca.
   ben içimde 4 senedir ufak küçük tatsızlıkları beni üzen seyleri biriktirmişim bunu gördüm. dün çok agladım ben bile kendime sasırdım. ben iyi geçindigimizi düşünürdüm severdim de kv yi. ama öyle degilmiş geçmişten bu güne söyle bi düşündüm  de. ben hep susmusum bosvermişim takmamaya calısmısım sadece üstünü kapatmısım

05/05/2012 10:13:00

seni çok iyi anlıyorum duygularını hislerini  çünkü aynı şeyleri bende yaşadım insanın zoruna gidiyor yeni evliydik19 yaşındaydım daha acemisiyim sonuçta                      görümce sen pissin herkes senin lafını ediyor gelip bize söylüyorlar demişti kavga etmiştik o dönem baya bi sorunlar çıkmıştı daha biçok şey söylemişlerdi de şuan onların konusu değil                                                                                                                           yeni olan bişeyide anlatayım pazartesi günü ben temizliğe girmiştim aradı bi akrabaları gelcekmiş bana müsaitmisin diye sordu bende durumu anlattım olsun dedi geri çevirirsen ayıp olur sen çocuklusun  evinin hali normal deyince bende sinir olmuştum zaten normalde abla arkamdan lafımı ettiklerinde hiçbişeyin kıymeti kalmıyor dedim tabii hemen atışma başladı kim senin lafını etmiş diye sordu bende ben bilmiyorum size söylemişler ya pis diye siz biliyosunuz kim olduğunu dedim görümcede sen ozaman öyleydin ama şimdi değilsin senin lafını etcek olan senin evine gelmez dedi                                                                                                                                  lafa bak nasıl sinir oldum ben pis olsam şimdi de öyle olurum benim evim dağınık olur tv sehpadır tozlu olur ama asla evimde kirli bişey olmaz yerde kırıntı olmaz                           biz yeni evliyken onun oğlu küçüktü evlerine nezaman gitsem mutlaka pilav makarna çikolata artık çocuk ne yediyse ya ayağımın altına ya oturduğum koltuktan üstüme bişey bulaşırdı                                                                                                                         kendi pisliklerine bakmadan bize laf söylüyorlar işte insanlıktan nasibini alamamışlar yapacak bişey yok önemli olan eşinin sana davranışları onunla aran iyi olsun yeter

05/05/2012 14:44:00

istiklalcim ne kadar üzücü seyler bunlar :( bu yasananlar az cok hepimizin basına geliyor malasef. ben pazartesiden beri çok kısa 2 defa gördüm kv yi oda mecburiyetten

biz salonda oturuyoruz oturma odamız cok küçük oldugu için.  yakın zamanda salona da sıgamadık :) salondaki yemek odası takımını da kullanmadıgımız odaya yıgdık kapısını kapadık.  ama esya dolu oldugu için ne yerleri süpürebiliyorum ne toz alailiyorum. geçen hafta tüm evin kapısını penceresini camlarını sildim o odaya giremedim bile kaldı. bizim kv de orada birsey arıyordu nereye ellese toz heryer silinip süpürülecek ondan sonra yaygara yaptı. sanki evin heryeri öyleymiş gibi konustu işte. mutfaktada tezgahın üzerinde minicik yag sıcramıs bulunca tamam benden pisi yok :))

kendi kızının evine gideriz hemen beni cagırır camasırlarını toplatır bulasıgını toplatır  neymiş efendim cocukları varmıs iş yapamıyomus. tamam yaparım hiç gocunmam

ama hani ben kv ye ANNE diyorum o bana KIZIM diyor ya işte aradaki fark..

05/05/2012 14:54:00

srpikracım ben mümkün mertebe mesafeli dururum zaten. hı hı der gecerim kendi bildigimi okurum sonra esim böle istedi der cıkarım.  sert bir cevap vermekten cekiniyorum cünkü konu uzarda tatsızlık olursa ben kötü olurum kırgınlık olur ve pasa pasa özür dilemek zorunda kalırım diye düşünüyorum. hakkımı savunurum tabiki fakat demek istedigim konu uzamadan ilerlemeden yüz gözolmadan kapatmaya calısırım

05/05/2012 16:56:00

Sizin alttan alacagınızı tahmin ettiği için belkide öyle rahar rahat aklına geleni söyleyebiliyor,kendi kvm ile hakikaten anne kız ilişkisi gibi bir ilişkimiz vardı,fakat ben hiç bi zaman içimden gelerek anne diyemedim,anne dedim ama öyle iğreti duruyorduki ağzımda,emin olun demesem daha samimi davranmış olucaktım,bu onunla bi problemim olduğundan değil,gercekte ne o benim annem ne ben onun kızıyım diye düşünüyor olmamdan kaynaklı bişeydi,hep sizli bizli konuştum ama asla saygısızlık boyutunda bir davranısım da olmadı beraber gezer dolasır alışveriş yapar yemekler yerdik,ta ki bi gün bi konuda ona işimiz düşene kadar...O herkesin imrendiği kayınvalide gitti yerine ''bana dokunmayan bin yasasıncı '' bi kadın geldi,içinde öyle sacma seyler biriktirmiş,öyle seyler kustu ki aynı insan olduğuna ben dısında kimse inanamadı,iç güdüydü hissettim mi denir,ön yargıydı haklı cıktım mı denir ben yorum yapmıyım ama beni hiç şaşırtmadı,şükür ki eşim annesini benden çok daha iyi tanıyormuş o da şaşırmadı bu gördüklerin onun 10 da biri uzak dur mümkün mertebe dedi ve zaten mesafeli olan ilişkimiz oldukça soğudu..
Artık sadece ve sadece arasıra kızım için görüştüğümüz yasantımız hakkında pekde bilgi sahibi olmayan bi kadın halini aldı,böyle olmasını elbette istemezdim ama bazen bizim isteklerimiz değil şartlar yönlendiriyor hayatımızı...

05/06/2012 21:36:00

ayy hem güldüm hem sinirlendim herkes çok güzel yazmış,ben de kendıme göre çok titiz değilim ama çok titiz olduğumu düşünen pis arkadaşlarım var:))
kv ye gelince biz ılk evlendıgımızde evını temızlemeye gıttım kv nın, yer sılecektım kovaya deterjan koyucam geldı bana bakıyor deterjanı koyarken baktı baktı afferın tutulusun dedı :)

bende içimden sen akıllıysan ben daha akııllıyım dedim:)
evde hayatta 1 damla deterjanla yer silmem ben :)

sende öyle yap canım,not:kv benım kadar titiz olmasa da temiz bir kadındır :)bende oglum olduktan sonra onun ulaştıgı yerlere dıkkat edıp camların dışıymış vs sallamıyorum ,benımde koca pimprikli misal bugunde masa kalsın yarın toplayayım olmuyor,bulaşıklar da dursuunn amann olmuyor(bulasık mak yok) o da benım kaynanam bu konuda:)

05/24/2012 19:37:00

üzüldüğün şeye bak bç.k götürse nolur götürmese nolur üzülecek başka birşey bulamadın mı sen kendine insanlar ne dertlerle uğraşıyor ne hastalıklarla boğuşuyorlar kv nin başka işi yok galiba çok biliyosa gelsin temizleyiversin oğlunun evi eline yapışmaz ayrıca el gün ayıplıyomuş el gün için yaşamıyorum ben kendim için mutlu olmak için yaşıyorum bana dicek kv.haddine düşmedi daha herkes haddini hududunu yerini bilecek 

05/24/2012 20:14:00

ayy vallahı nolcak bu kaynana sorunu yaaafff..benım evımın pisligi kımseyı ılgılendırmez vala bunlar ozbelinde dediği bibi boş işler daha nerler var hayatta kafaya dakıcak doyuk boşver sen cocugunla ılgılen başkalarının dediği bi kulagından girsin birinden cıksın.benım kv gibi olsaydı napardınız biz ondan haber siz af edersiniz vcye bile gidemiyoruz kocamla bışe bile konuşşam ne konuştunu gece ayak sesimizi dinleyen bir otururken biz yatmadan yatmayan harcaadıgın paranın hesabını  soran acayıp ogulcu bi kadın kocan işteyken benden cok onu arar dünün yani kocam ana sına sormadan bi iş yapamaz anlıcanız ana kuzusu ay içime daral geldi yznı insanları idare etmek zorr.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...