Acil cevap lütfen!

<12>
07/08/2010 07:17:00

Bebeğim 1 günden fazla süredir kaka yapamıyor. Emmesi gayet iyi ama ıkındığı halde neredeyse 36 saattir tık yok.normalde günde 3-4 posta yapardı. ne yapmalıyım? doktore mı gitsek? endişelenmeye başladım :(

Ynt: Acil cevap lütfen!

07/08/2010 08:10:00

endişelemeyin 48 saati geçmeden kazbızlık diye nitelendirilmiyor, arkadaşımın oğlu 3-4 güne çıkınca-ilk 6 içinde- o zaman dra götürmüşlerdi bir ilaç kullanmıştı... 48 saate tamamlayın siz de kabız yapıcı yiyeceklerden uzak durun, yal nız anne sütüyle besleniyor değil mi?

07/08/2010 08:12:00

merhaba, anne sutunun yapısı boyle imis. Biz de bazen yasıyoruz. Bazı gunler gunde 3 kere yapıyor bazen de 2 gun yapmıyor. 2 gunu gecerse dr'a danısıp fitil kullanabilirsiniz.

07/08/2010 10:02:00

benim oğlum 2 ay yapmadı kakasını.çoğu kez benim müdahelemle yaptı.benim sütüm yapıyormuş.
72 saat bekleyip libalaks lavman yaptık biz.lavmanı yapıp yüzüstü yatırıoduk ve zaten ne var ne yok yapıyodu.bizim doktorumuz bunu tavsiye etmişti.ama gliserin kansuk fitilfe yapabilrsiniz.36 saat çok mühim bi süre diil.biz karnına saat yönünde ve ayaklarının altına zeytinyağıyla masaj yapmıştık sürekli.kenci yaptığı da oluyodu ama yapmadığı da oluyodu.

şimdi 6 aylık.ek gıdalara başladık.hergün yapıyor artık.zamanla geçer,üstelik sizinki de geçici gibi gözüküyo sakin olun hallolur :)

07/08/2010 10:30:00

Cevaplarınız içimi rahatlattı teşekkürler. evet -ezgik- yalnızca anne sütü. şimdiye kadar hiç problem yaşamamıştık. şimdi birden olunca afalladım. bebiş de her emmeden sonra baya bir ıkınıyor ama yok bir şey. ben doğumdan sonra bu konuda kendim sıkıntı yaşadım. hala da yaşıyorum. devamlı lifli gıdaalar tüketmeye gayret gösteriyorum. rahatsızlığım acaba bebişe de geçer mi diye düşünürken o da oldu malesef. neyse inş bir an önce düzelir de bebişim rahatlar tabi bende.

07/08/2010 10:33:00

Oooohhhhhhhhhh be  şimdi rahatladım. beklenen son. ben burada gezinirken Oğluşum büyük çabalarının sonucu yaptı kakasını. ya neresi rahatsız olsa gözüm kulağım hep orda.

07/08/2010 10:36:00

Aynen ya sesi bile mutlu ediyor. Bu arada hala devam... :)

07/08/2010 11:46:00

Asude herkes oğluş için öneride bulunmuş, ben de sana UNO'nun çok tahıllı ekmeği var onu öneririm:) 

Doğumdan sonra acayip sıkıntı çekmiştim ben de, şimdi her sabah o ekmekle bir tost yapıyorum, çok faydasını gördüm. 

07/08/2010 11:53:00

gecmis olsun asude.ben de cok dertliyimkabizliktan.ne yapsam faydasi olmuyor.cok zor bi durum.

07/08/2010 14:21:00

Ah sadece onunla kalsa iyi. Normal doğum malum hemoroide de neden oldu. tekrar tekrar sanki doğum sancısı gibi sancı.  :((( Walla benim durumumda olanlara da bana da Allah sabır versin. ne yapsam ne etsem pek fazla bi faydasını göremiyorum. Önerileri olan varsa bekliyorum.

07/09/2010 21:35:00

asude, Oyku'de de kabizlik olmustu ve doktorumuz bize 3 aydan sonra toplu kaka yapmaya basladiklarini soylemisti. onceden hergun birkac kez yaparken gunde 1 kez, ya da birkac gunde 1 kez kaka yapmaya basliyorlarmis. hatta bize baska bir doktor 9 gune kadar beklenir demisti. bizim 1 hafta bekledigimiz oldu, yapamadigi zaman fitil kullaniyorduk. cok fazla mudahale etmek de iyi degil. zamanla daha sik yapmaya basladi, simdi ek gidalara gecince daha da iyi duzene girdi.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...