Gamze için iyi dilekler

Ynt: Gamze için iyi dilekler

02/09/2012 22:46:00

Gamze

Namazımı kıldım yasinimi okudum dualarımı ettim ve hepsi senin içindi bir kelime bile etmediğim sadece yazınla yaşadıklarınla taşıdıklarına tanıdığım ağladığım Atakanın annesi içindi Gamze içindi..

Yanında olduğumuzu biliyorsun buraya sadece sana bir olay anlatmak için yazıyorum..

Babam üç ay önce asker arkadaşıyla oturup sohbet ederken bir karar veriyor.. Arkadaşının eşi 17 yıldır böbrek hastası ve 10 yıldır diyalizle yaşıyor. Babam arkadaşıyla hiç kopmamış hep görüşürlerdi yani eşinin hastalığı boyunca hep yanındaydı.. Nevzat amca eşi için çok uğraştı böbrek bulmak için ama Yaradan bir türlü nasib etmedi ve kadıncağızın bütün akrabaları böbrekten vefat etti..Ve üç ay önce nevzat amca yine olmayan bir böbrek olayını babama anlatırken Rabbim babama ben vereyim dedirtiyor.. Sadece kan gurubundan yola çıkıyorlar.. Rabbim olmazları olduruyor uymazları uyduruyor ve babama bir böbrek kardeşi bize ise hiç kuramadığımız halalı cümleler kurdurtuyor.. Bizim bir halamız oldu babam çok şükür sağlıklı müzeyyen halamda öyle babamın yani abisinin böbreğini taşımanın gururunu yaşıyormuş öyle söylüyor.. Bir fıtık ameliyatından iki yıl köşe bucak kaçan korkan babam güle oynaya böbreğini verdi.. Halam 17 yıl aradı o böbreği gamze ki sana bu kadar gönüllü varken senmi umudunu yitirip seyahate çıkacaksın bakalım buna Rabbim izin verecek mi.. Bizler hazır kıta sana donör olmak için beklerken sen seyahatemi çıkacaksın.. Hayır gamze biz burada senin bu yazılarımıza cevap vereceğin günleri bekliyoruz.. Biz senin yazılarını okumak istiyoruz gamze ama bu sefer akan yaşlar gülmekten olmalı sevinçten olmalı..

Biz hep yanındayız sende bizimle kal olurmu...

Sevim Baymaz

02/09/2012 22:47:00

Sevgili Gamze,

Seninle tanışmamış, eklesmemis olsak da son iki gündür kendimi senin çok yakının gibi hissediyorum. Her iyi haberin ile heyecanlaniyor, her olumsuz ihtimal ile üzülüyorum. Sen bu hastalığı yeneceksin buna hepimiz inanıyoruz. Ama en önemlisi sen de İnan lütfen. Dualar, secretlar bu hayatta isinin yolunda gitmesi için ne gerekiyorsa hepsini senin için evrene yolluyoruz. Sen hepimizin kardesi, Atakan hepimizin cocugudur bu saatten sonra. Maddi, manevi ne gerekli ise burada bir suru insan her daim yanında olmaya hazırız. Senin için, sadece senin için toplandık.

Sevgiler..

Deniz Ozcakil

02/09/2012 22:50:00

Sevgili Gamze tüm kalbimiz ve tüm dualarımız seninle.En kısa zamanda iyi haberlerini alacağız inşallah..

02/09/2012 23:42:00

Canım benim birtanecik oğluna kursa gidiyorum demiş. İnşallah o hayat kursunu en iyi dereceyle bitirip hayat sertifikanı alıcaksın Allahın izniyle. ve sevdiklerinin arasına dönüceksin.Allah seni oğluna ve sevdiklerine bağışlasın. 

Allaha emanet canım kardeşim

Derya Durmaz

02/10/2012 00:11:00

Sevgili Gamze,

Seninle tanışmamış olsam da, seni tanıyor gibi oldum. O tertemiz yüreğini, anne şevkatini, ailene olan sevgini, an gelip yaşadığın çaresizliği, an gelip ayakta dimdik duruşunu, duyguların,ı canı gönülden hissediyor ve buradaki tüm anneler gibi benim de senin yanında olduğumu söylemek istiyorum. İki gündür dudaklarımın arasında dökülen cümlelerde hep sen varsın. Dualarımda yine sen varsın...

İnanıyorum ki çıktığın bu seyahat çok kısa sürecek ve sen sevdiklerine kavuşmanın tadını çıkaracaksın. Yeter ki buna sen de inan ve asla inanmaktan vazgeçme.. Yüce Rabbim dualarımızı inşallah kabul edecek ve ona açılan elleri boş göndermiyecek.. Bir bakmışsın ki Atakan yuva kurmuş sen torunlarını seviyorsun..

Senin ve ailenin gülen yüzü hiç ama hiç solmasın... günlerinizden mutluluk ve huzur eksik olmasın.. Allah'ım sizi korusun ve seni ailene bağışlasın inşallahhhh..

Esra

02/10/2012 06:24:00

Sevgili Gamze,

Hepimizin dualari seninle, eminim ki tez zamanda iyi olacaksin,...

02/10/2012 06:42:00

Seni hem hiç tanımıyorum hem de çok iyi tanıyorum Gamze..Aslında şuan bize yaşamın zamanın ve sevdiklerimizin ne kadar kıymetli olduğunu umut etmenin güzelliğini, kötü şeyler düşünmektense iyi şeyler düşünmenin daha kolay olduğunu, küçücük şeyleri dert etmenin gereksizliğini birkez daha öğrettin...

Bu senin için bir sınav ve sen bu sınavı atlatacaksın eminim..Merak etme yalnız değilsin biz sana sıksık kopyalar verip, motive ederek destek olacağız ;)

Nurşah...

02/10/2012 07:06:00

Sevgili Gamze,

Dualarımız ve güzel dileklerimiz seninle ve ailenle... Rabbim bunca dua ve güzel dilekleri geri çevirmeyecek ve sen en kısa sürede sağlıkla aramızda olacaksın...

02/10/2012 07:28:00

gamzecim tez vakitte iyileşmen için sana dua ediyoruz moralini yüksek tut bu günlerde geçecek allah seni evladından ayırmasın sevgilerle  funda

02/10/2012 07:30:00

Sevgili Gamze,

Burda bu kadar anne tek yürek olduk senin için, seni tanıyan, tanımayan tüm anneler maddi ve manevi her zaman yanında olacağız. Sende güçlü bir anne olaraktan hepimizin heyecanla beklediği o mutlu kutlama gününü bize burda yaşatacaksın. Buna canı gönülden inanıyorum.

Allahım dualarımızı inşallah kabul edecek. Seni Atakana, eşine ve ailene bağışlayacak. Bu sınav süreniz inşallah en kısa sürede geçecek gidecek.

Sevgiler Simden.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...