Yardım... Zorlukları neler?

Ynt: Yardım... Zorlukları neler?

04/03/2010 04:28:00

burdaki durumu anlatayım arkadaşlar(Özbekistan) burda bebek bezi yeni bi kavram.onlar bebeği ilk günden alıştırıyolar.hiç bez kullanmıyolar.yaptıkça altını değiştiriyolar.daha sonra yavaş yavaş tuvalete yada lağzımlıkla 1 yaşına gelmeden çoktan öğrenmiş oluyolar.Bende hayretler içerisinde izliyorum.Hepsinin çocukları 1 yaşında bülbül gibi şakıyo yemeklerini kendileri yiyor.Benim oğlum şuanda kreşteki diğer anneler tarafından kıonanıyor neden hala biberonla süt içiyor diye.O yüzden ben bezsiz bebek olayını destekliyorum.Eğer tek çocuğum olsaydı inanın yapardım....

04/08/2010 12:36:00

Bende geldim :) beni de alın aranıza :)))

Bezsiz bebek olayında bende çok geç kaldım kitaptan haberim olsaydı daha erken başlardım:(

04/08/2010 13:11:00

Hoşgeldin tatlişim. :) Oy oyyy hamiş olduğunu da girmiş profilini, harika, maşallah. :)

04/08/2010 13:13:00

Hoşbuldum tatlişkommm,
ehehe hiç kaçırırmıyım :))

04/09/2010 15:00:00

hoşgeldin mert ada, sen daha yolun başındasın,dilerim hoş şeyler paylaşırız...

04/09/2010 15:07:00

Teşekkürler Canimino ,bende öyle umuyorum, canım arkadaşım Irmakyağmur (ayşegül) de burda daha ne isterim :))
ben siteyi pek tanımıyorum ama hamişlerle ilgili gruplar yok sanırım yani olanlara baktım ama aktif değiller acaba oluştursak mı? yoksa burdan mı devam edelim hep birlikte?

04/11/2010 12:48:00

Bu konu iyi bence. :) Malum hamişlikte tecrübeliyiz ama iki çocuk konusunda tecrübesiziz. :)

Canım benim zaman hemencecik geçsin, sağlıkla mutlu sona gelelim inşallah.

04/11/2010 20:17:00

bence nasıl faydalanmak istiyorsanız,ona göre karar verirsiniz.diğer taraftan ırmakyağmur un dediğide doğru, amaç tecrübeleri paylaşmak! hepimize kolay gelsin..

04/26/2010 08:33:00

tüm iki çocuk annelerine meraba..:)
ben de 11 hafta önce aday olarak aranıza katıldım:) yazılanları okuyunca da
hem cesaretim arttı biraz da endişelendiğim konular oldu aslında..ben de cocuklarımın yaş farkı az olcağı için mutluyum..yıllar sonra tam rahat edicem derken başa dönmek daha bi cesaret işi bence..çoğunuz yaşıyosunuz tabiki çok zor olacak ama Allah sabrını verir umarım..

şu sıralar en büyük endişem oğlumu yatağından alırken yatırken mama sandalyesine oturtup indirirken vs sürekli kucağımda..umarım ufaklığa zarar vermiyorumdur..sonuçta 12-13 kiyo az değil..

bi de doğduktan sonra gece ikisi aynı anda ağladıyınca ve evde kimse yoksa (eşim dr. yoğun çalışıyo arada nöbetlere kalıyo) hangisi ile ilgilenicem:(  oğlum hala geceleri 1-2 kere ağlayarak uyanıyo..o zamana kadar deliksiz uyur mu acaba..yada ufaklağın ağlamasına uyanır mı?

bunları simdiden düsünmem gereksiz mi acaba?;)

04/26/2010 08:52:00

çok tşk ederim ashes ..beni de senin bu içten msg ın duygulandırdı..
tüh ya çok üzüldüm iyişleşmiştir küçük kuzu diye düsünmüstüm..üstelik büyüge geçtiğini bilmiyodum..
sabırlı ol az kaldı insallah..ilk 3-5 gün zordur..zaten tam bir hafta dolmayınca iyişelimiyolar malesef..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...