Yardım... Zorlukları neler?

Ynt: Yardım... Zorlukları neler?

04/26/2010 11:14:00

Ben de Yağmuşu sürekli kucaklıyorum. Üstelik ya yaşından ya da hissettiğinden sürekli kucak istiyor, bazen yere inmek istemiyor, bacaklarını yukarı çekiyor. Sürekli +11 kg yükle geziyorum. 5 kilo almış durumdaydım en son, dün tartıldım 7 kilo almışım. Şu 3 ayı da sağlıkla tamamlamak şu an için en büyük arzum.

Burcu senin hamişliğin de hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin. Ben de uyutma konusunda endişeliyim. Oğlumun uykusu çok hafif, kuzuların odaları yanyana olacak, ilk aylar bizim odamızda kalsa dahi odalar yanyana olduğundan ikisi birbirinin sesinden uyanacak herhalde. Yağmur oyuncaklarıyla çok ses çıkarıyor, çok çığlık atar, bağırır, vs. 3 ayımız kaldı, 3 ay sonra neler yaşayacağız çok merak ediyorum.

Bir de oğlumda anakucağını koltuğun üstüne ya da yere koyuyordum, uyanıkken bile yanyana oturuyorduk. Bir de salıncakta uyuttum hep, şimdi kızımda nasıl kullanacağım salıncağı bilemiyorum. Sürekli Yağmur'dan korumam gerekecek.

04/26/2010 11:22:00

tşk ler ırmakyağmur..düsünmemek elde  değil ancak yaşayıp görcez artık..sağlıkla doğsunlarda gerisi bi şekilde sancılı ya değil halledilcek artık..
sana da sağlıkla bebeğine kavusmanı diliyorum...

04/26/2010 11:35:00

Evet, haklısın. İlkler de kolay büyümedi, bunun da üstesinden geleceğiz inşallah. :)

Teşekkürler. :)

04/29/2010 20:14:00

aramıza hoşgeldin eko anne,umarım bebeğini sağlıkla kucaklarsın,ve umarım büyük bebek küçük bebekle iyi anlaşır,senin hayatını kolaylaştırırlar.... şuan da beni kelepçelemiş gibi olsalarda,  onlar benim kanatlarım olacak.biliyorum çoğu zaman zorlanıyorum tek başıma ama daha umutlu bakıyorum geleceğe.güzel günler göreceğiz çocuklar,aydınlık günler... şairin dediği gibi...

04/29/2010 20:29:00

Harikasın canimino! Dediğin o kadar doğru ki; birgün o kelepçeler kanatlara dönüşecek bence de! Çok duygulanıyorum geleceği düşündükçe. İlk bebekler çok mu kolaydı sanki, tabiki ikinciler de kolay olmayacak diyorum. 3 ay sonra kızım kollarımda olacak kısmetse. Çok şaşkın ve heyecanlıyım, hala inanamıyorum. :))) Evet hala! :)))

04/29/2010 21:59:00

kendimde şunu farkettim duruma inanmamak yada alışamamak ;işi kaosa çeviriyor mümkün olan en erkenden kabullenmek ve neyi daha iyi yapabilirime odaklanmak!!! bir nebze de olsa işi kolaylaştırıyopr gibi???

04/30/2010 10:37:00

Heheheh süpersin ekoanne. :))

Evet ama doğmadan tam olarak idrak edemeyeceğim ben galiba.

04/30/2010 10:52:00

ırmakyagmur ve ekoanne bebeklerinizi sizde arada kucağınıza almak zorunda kalıyomusunz benim gibi?

04/30/2010 11:27:00

hmm ben de mecburen sık sık alyorum..ancak annemler sürekli aman dikkat aman alma vs dıolar..
Allah ım koruyodur artık ufaklığı dıorum ben de napıyım..

04/30/2010 11:44:00

Hem de eskisinden çok daha sık alıyorum kucağıma, çünkü kucak istiyor. Annem "ben kocaman abini  kucaklardım sana hamileyken" diyor. 4-4,5 yaşındaymış abim, annem bana hamileyken.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...