Yardım... Zorlukları neler?

Ynt: Yardım... Zorlukları neler?

04/30/2010 12:35:00

Katılıyorum. ;)

06/22/2010 08:12:00

İlk hamileliğimde netten okuduğum bilgiler doğrultusunda 5 kg den ağır maddeleri kaldırmamaya çalışıyordum. Ama şimdi Oğlum evde olduğum sürece kucağımda. Yapışık geziyoruz.

06/22/2010 08:24:00

otururken vs kucaklamak ayrı tabi..bende sık sık sarılıp kucaklıyorum ancak en son dr randevumda ciddi bi uyarı aldım bu konuda..
kesinlikle ayaktayken kucağına almıcaksın dedi..10 kg sınırı varmış..15 kiloluk bebeğini alamazsın dedi..eskilerin yaptkığı, doğanın kanunu vs ayrı bi konu da bi de tıp gerçeği var..ufak bi problemim oldu da bir ay önce buna bağladı..herkeste problem olcak diye bişi yok tabi ancak riske atmamak lazım..

06/30/2010 18:11:00

Benim oğluş da 11-11,5 kg kadar ve bu aralar sürekli kucak istiyor. Ama zaten sezeryandan sonra bir süre kucaklayamayacağım. Ne yapıcaz bakalım, çok merak ediyorum. Keçileri kaçırmazsam iyidir!

06/30/2010 18:43:00

İşte aynı benim durumum! Seninkilerin arası da hemen hemen bizim gibi. Bizim de oğlanın 2.yaş gününde kız 5,5 aylık olacak inşallah.

09/03/2010 13:10:00

benimde oğlumun 2 yaş gününde ikincisi 8 ayını bitirmişti...şimdi hayal gibi geliyor ikisinide kucağıma aldığımda ki şaşkınlığım,işin garip yanı kendimi ilk çocuğumu doğurduğumdan daha güçlü hissetmiştim.Bana da ne yapıyorsun yazık diyenlere o zamanlar garip garip bakıyordum,herşey o düzene göre normalleşmişti benim için sanki..depresyonda olmak,işe gidip gelmek,evle ilgilenmek,koşturarak yaşamak,eşle sadece ev işlerini ve çocuk bakımını paylaşmak,sevdiğin adamın evin içinde senin ve çocukları için uğraşan biri haline gelmesi ama garibimin hiçte yaranamaması...annelik hormonum tavan yapmıştı resmen,bakıcı seçerken,kreş seçerken ne uğraştırmıştım herkesi,şimdi farkına varıyorum ne çekilmez kadın olmuşum...şimdi küçüğüm 28 aylık,büyük 3.5 yaşını geçti,hangi hayat normaldi bilmiyorum ama herşey dahada netleşiyor artık...diyeceğim oki bu süreçte hiç sinamaya gitmemişim,bir kez tiyatroya gittim,alış-verişe çıkmak dışında çocuklardan iş haricinde hiç ayrılmadım.ama nihayetinde onlarda bende artık daha rahatız ve özgürüz,zaman herşeyin çaresi herzamanki gibi...bu yazıdan kim ne anladı ben ne yazdım bilmiyorum ama bildiğim yaşananlar bitince rüya gibi geliyor herşey...

09/03/2010 23:24:00

2015te hayat güzel olacak :)

09/04/2010 12:30:00

sormadim özge, bu herseyiyle sürprizdi, ikincide öyleydi ama bu tüm engelleri asip geldi, e demekki gelmesi gerekiyor, var bi misyonu :) ama bence kesin kiz :) yani hep öyle geliyor icime, 3 kizim olacakmis, yirmi yil sonra, biri 22, biri 21, biri 20 yasinda :) 3 ergen, 3 gelin, ooy oy, 2015 iyi iyi, ben ona odaklanmaya devam edeyim :)

09/04/2010 18:07:00

üçmü?!!!! ikiden sonrası dahamı kolay kabul ediliyor ya....Allah yardımcınız olsun..

09/04/2010 18:15:00

evet anahtar kelime bu değilmi,bende çözemediğim sıkıntılarda kullandım bu felsefeyi acayip işe yarıyor.bende bazen düşünüyorum iki oldumu zaten ha bir eksik ha bir fazla;-))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...