Başka Bir Okul Mümkün !

10/10/2012 07:58:00

Başka Bir Okul Mümkün Derneği, kısa adıyla BBOM, çocuk haklarını hayata geçiren, çocukların kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan, katılımcı demokrasiyle yönetilen, ekolojik dengeye saygılı, yüksek oranda burs olanakları yaratan, ticari kar amacı gütmeksizin kurulan ve işletilen okullar kurmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür. BBOM’un çabası insanın, çocuğun doğasına aykırı olmayan, çocuğa rağmen değil, çocukla birlikte gelişecek bir eğitim modeli yaratmak ve yaygınlaştırmaktır.2013-2014 eğitim öğretim yılında ilk iki okulunu açacak olan BBOM, çalışmalarını derinleştirerek sürdürüyor. 

Ynt: Başka Bir Okul Mümkün !

10/10/2012 08:02:00

Hem Nurturia'da hem diğer sosyal paylaşım sitelerinde elimizden geldiği kadar duyurmaya çalıştığımız BBOM faaliyeti, eğitim kooperatifinin kurulması ile birlikte 2013 Eylül ayına ilk iki okulunu açacak şekilde çalışmalarına hız verdi. En son 7 ekimde bir tanıtım, genişleme toplantısı yaptık. 200 ün üzerinde katılımcı vardı. BBOM'u daha iyi tanımak isteyenler, katılmak, destek olmak, velimiz olmak isteyen herkese kapımız açık...

adresinden fikir edinebilirsiniz. http://baskabirokul.blogspot.com/

Veya aşağıdaki iletişim bilgilerinden temasa geçebilirsiniz.

Başka Bir Okul Mümkün Derneği

İletişim Ofisi:Sinanpaşa Mah. İlhan Sok.
Pembe Rüya Apt. No:15 D:4
Beşiktaş/ İstanbul

Gsm: 533 383 4316

E-posta: iletisim@baskabirokulmumkun.net

10/11/2012 16:30:00

Yukselcim, bir sonraki okul yine anaokul mu olacak? Yoksa ilkögretim mi? Lokasyon belli mi? Calismalirinizda basarilar dilerim.

10/12/2012 05:19:00

Zeynebcim merhaba,

Önce şunu belirteyim, anaokulu değil ilkokul kuruyoruz. Tabii başlangıç olarak 4+4+4'ün ilk 4 ünü..ve yine başlangıç olarak anasınıfı+1.sınıf+2.sınıf şeklinde 3 şube olacak. 
Lokasyon şu anda en birincil ve acil olarak çözmeye çalıştığımız konu. Harıl harıl kiralık bina arıyoruz. Aradığımız semtler: ataşehir, ümraniye, çekmeköy, maltepe ve kartal. Çok kısa bir zaman içinde hem  bina kriterlerimizi karşılayan hem de fiyat olarak makul seviyede bir yer bulmayı ümit ediyoruz, sonrasında tadilat süreci başlayacak ve Eylül 2013'de okulu kesin olarak açmayı hedefliyoruz. 
Okulumuz, MEB'e bağlı bir özel okul statüsünde olacak. MEB'in kazanımlarını kabul eden, ancak onların üzerine alternatif eğitim metodlarını kullanarak çocukların bireysel öğrenimini destekleyen, her bir çocuğun bireysel gelişimini ve yaratıcı yönlerini açığa çıkartmayı hedefleyen, katılımcı demokrasiyle yönetilen bir demokratik okul hedefliyoruz. Dünyada pek çok örneği var, hem avrupada hem amerika ve israilde. Ancak, Türkiyede "demokratik ilköğretim okulu" kapsamında ilk olacak, ayrıca tümüyle alternatif eğitim metodlarını kullanan birkaç ilkokuldan biri olacak. Zaten diğerleri, tümüyle belli bir kitleye hitap eden ticari özel okul durumundalar. Çok önemli bir fark: BBOM okulu, kar amacı gütmeyen bir okul olacak. 

Belki biliyorsunuz, 7 ekimde BÜ'de bir tanıtım toplantısı yaptık. Oldukça geniş katılımlı ve güzel bir toplantı idi. Bundan sonra, bizimle beraber bu okulu gerçek yapacak, elini taşın altına koyacak velilerimizle bir araya gelmek, tanışmak, üye almak gibi bir sürece girdik. Bina bulunması ve diğer pek çok acil işle beraber bunu da eş zamanlı götürüyoruz. 
O yüzden buradan bir çağrı da yapmak istiyorum, BBOM modelini daha yakından tanımak, bilmek, sorular sormak ve ben de çocuğumu BBOM okuluma göndermek istiyorum, sizinle beraber çalışmak istiyorum diyen tüm ebeveynleri bizimle tanışmaya, görüşmeye çağırıyoruz. Bunun için yukarıdaki iletişim bilgilerinden Feyza hanımla temasa geçilebilir.

Ben de dlim döndüğünce sorularınızı cevaplarım seve seve :))

sevgiler, selamlar

Yüksel

10/12/2012 05:42:00

inanın istanbulda olup bende oğlumu böyle bir okula göndermeyi çok isterdim..

10/12/2012 05:43:00

merhaba Handem2, nerede yaşıyorsunuz?

10/12/2012 05:49:00

Bursada yaşıyorum

10/12/2012 06:05:00

BBOM okulları, biri İstanbulda biri Bodrumda olmak üzere 2 yerde kuruluyor. Ve şimdideb, antalya, ankara, izmir , bursa gibi yerlerden bizimle temasa geçen, orada bir bbom okulu kurmak için bizden deneyim ve bilgi paylaşımı isteyen pek çok insan oldu. 

Siz de Bursa'da bu konuda gönüllü çalışabilecek, isteğini, emeğini bu işe koyacak insanlar olarak bir araya gelirseniz, neden orada da kurulmasın?

10/16/2012 05:08:00

Merhabalar,

BBOM derneği olarak 2013 eylül döneminde İstanbul'da açmayı hedeflediğimiz okul için potansiyel velilerimizle tanışmak, görüşmek, onların sorularını birebir cevaplamak için küçük ölçekli toplantılar yapmak istiyoruz. Katılmak, tanışmak, ben de çocuğumu BBOM okuluna göndermek istiyorum diyenler Feyza hanım ile temasa geçip uygun bir randevu ayarlayabilirler.

Gsm: 533 383 4316

E-posta: iletisim@baskabirokulmumkun.net

03/14/2013 11:18:00

İstanbul, Bodrum, Ankara, İzmir ve Antalya'daki BBOM okulları ile ilgili gelişmeler şu gruptan takip edilebilir:

http://www.nurturia.com.tr/groups/a9205ad2-8c6c-4bcd-b1cc-a15d009127b1/1/baska-bir-okul-mumkun--bbom

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2014 Yılında okullu olacaklar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...