Uçak yolculuğu

06/11/2011 09:41:00

Arkadaşlar bebişlerimiz neredeyse 10 aylık yarın 1 saatlik bir uçak yolculuğu yapıcaz kızımla daha önce uçmuş arkadaşlar varsa tavsiyelerinizi alabilirmiyim nette kısa bir araştırma yaptım uçmadan önce ağrı kesici şurup verin diyorlar birde emzirin yada emzik verin bizimki emzik kullanmadığı için emzirmem gerekecek ortam nasıl olacak emzirebilecekmiyim hepsi merak konusu yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: Uçak yolculuğu

06/11/2011 10:58:00

ben kızımla 1.,2., 5., ve 8. aylarında bindim uçağa.1 saat uçuş uzun değil bişeycik olmaz.Benim hiçbir uçuşumda sorun olmadı.5. ve 8. ayda uçağa binmeden 1 saat önce calpol verdim ben yarım ölçek.Kalkışta ve inişte emzirdim.Uçağa binmedn önce emzirmedim ki uçakta alsın memeyi diye.Yalnız son uçuşta yanımdakilerin ikiside erkekti ve biz biraz sıkıştık yanımda eşimde yoktu ve kızımın çantasıyla falan biraz zorlandık.Emzirme önlüklerinden al bence yanına böyle bir ihtimal olabilir çünkü.Birde son uçuşta biraz sıkıldı kızım ama oyuncaklarla falan idare ettik.Koltk araları dar oluyor o açıdan biraz kötü oluyo çünkü çantamızın yanımızda durması gerektiğinden yukarıdakoyamıyoruz.Zaten pencere kenarı veriyorlar bebeklilere.Ama umarım yan koltuğunuz boş olur rahat edersiniz.İyi uçuşlar

06/12/2011 05:24:00

teşekkür ederim tavsiyelerin için çok işime yaracak.

06/14/2011 11:07:00

Ben arka tarafta, koridor kısmında tek koltuk rezerve olan bir sırada, pencere kenarını seçmiştim. Kimse mecbur kalmadıkça orta koltuğu istemez diye düşünmüştüm. Nitekim haklı çıktım, gelirken de giderken de orta koltuk boş kaldı, çantayı felan koydum rahatça. Kalabalıkta emzirmek sıkıntılı olabilir düşüncesiyle evden çıkarken bir biberona kaynar su, başka bir biberona ölçekle biberon maması koydum. Uçak kalkana kadar kaynar su ılımıştı, mamayı hazırladım. Kalkış esnasında ağlasaydı hemen verecektim, çok şükür ağlamadı. O nedenle inerken içirdim mamayı.
Bir de yanıma 1-2 tane küçük, kurmalı oyuncak aldım. Onlarla oyalandı 1 saat.

06/14/2011 14:16:00

bizim her uçuşumuz farklı oldu. çocuklara güven olmuyor. ilkinde çok uykusu vardı ve çok sıkıldı o yüzden geçmek bilmedi. dönüşünde  de memede uydu durdu. sen sakin ol yeter. ben de çantamı yanıma almıştım ama hiç lazım olmadı bi de koca çantaya ve bebeğe sahip çıkmaya çalıştım bence kendi çantana al herşeyini. bi de uçağa en son sen bin. çünkü insanlar yerleşip uçak kalkana kadar 20 dk fln sürüyor ve sıkılıyorlar. bebek arabasını uçağa binene kadr yanında tutabiliyorsun sonra kağıda görevliler alıyorlar. ama indiğinde bağajla birlikte alıyorsun o yüzden havalimanında bagaj kısmına kadar bebek ve çantasını taşımak zorunda kalıyorsun. hayırlı yolculuklar...

06/23/2011 17:37:00

Arkadaşlar çok teşekkür ederim uçak yolculuğumuz mükemmel geçti tavsiyeleriniz sayesinde tabi ki

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...