ağlayarak uyanma ve yalnız yatamama

02/11/2010 15:07:00

Aral, uzun zamandır hep ağlayarak uyanıyor ve gece bizim yatağımıza geliyor. onu yalnız bırakmayacağımı, yatağında yatması gerektiğini defalarca çeşitli şekillerde anlatsam da hala bu davranışını sürdürüyor. biryerlerde yanlış birşey var ama buluşlarım ve çözümlerim durumu ortadan kaldırmaya yetmedi ne yazık ki! deneyim ve fikirlerinizi bekliyorum.

Ynt: ağlayarak uyanma ve yalnız yatamama

03/20/2010 19:38:00

bir ümitle açtım okudum ama hiç cevap yok
aynı sorun bizde de var.uyuduktan bir saat sonra hıçkıra hıçkıra ağlayarak yanımıza geliyor.odasına bir yatak daha aldık.babasıyla oda arkadaşlığı yapıyorlar.
sabiha paktuna keskin den dinlemiştim,0-3 yaş bebeğin gözü anneden başka hiçbirşeyi görmezmiş.bu dönemde anneyle bağını koparmak isteklerini ertelemek doğru değilmiş.birçok çocuk dr u da aynı düşünceyi savunuyor ve birlikte yatmayı reddetmiyorlar.

Ynt: ağlayarak uyanma ve yalnız yatamama

03/22/2010 08:18:00

Bizim durumumuz da aynı şekilde devam ediyor. akşam odasında kendi yatağında uyuyup, gece (ağlaması azaldı, konuşmaya başladıkça sadece "aneeee gel" deyip bizi bekliyor yatağında) bizim yatağımızda uykuya devam ediyor. Ben de bunu bir sorun olarak görmekten vazgeçtim artık. Belli bir saate kadar kendi odasında uyuması da bir başarı diye düşünüyorum. Ayrıca gündüzleri ve yatmadan önce masalları dönüştürerek, yataklarında uyurken mutlu olan çocukları anlatıyorum, ilgiyle dinliyor hatta abartıp yatağını, yastığını "canımm" deyip öpüyor. Ama geceleri küçük ayaklar, küçük eller ve "aneeemmm" fısıltılarıyla geçirmeye devam ediyoruz :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...