Genel

Ynt: Genel

07/12/2011 20:13:00

Banu ben de :)

Katılıyorum Esra, bence de alabildikleri kadar anne sütü almalılar. Ömürleri boyunca her şeyi yiyecek ama anne sütünü bir daha bulamayacaklar. Emziren anneler için diyorum tabi yanlış anlaşılmasın. Hala emiyorlarsa bolca emmeye devam etsinler.

Efe de pek hevesli sofrada ne yiyorsak bakıyor, istiyor ben de bir çay kaşığının ucuyla yoğurt verip ya da yine çay kaşığı ile su verip kandırıyorum. Onun yiyebileceği bir şey yok çünkü sofrada. Peynir ve yoğurt tattırdım, bir süredir bunların tadını biliyor. Geçen gün üzümün zarını soydum çatalla ezdim, suyunu çay kaşığı ile verdim (biraz ekşiydi) suratını ekşitti :)) Posasını da azıcık verdim damağında ezdi. Tadına bakmış oldu.

Yarın 6 aylık olacağız, 18'inde aşılarımız var o gün doktor ek gıda listesini verecek. Duruma göre tattırmalara devam ederiz artık :)

07/13/2011 07:51:00

günaydın :)
azraesra bende selen memnun oldum.
6 aylık olmuşsun efecim maşallah, büyü büyü büyü kocaman ol!
bu sabah yüzümüzde hafif, soluk bir isilik gibi (ele gelmeyen) bir kırmızılık vardı yanak ve kulak gibi o civarlarda. Bakalım nedir acaba? Dün rotarix olduk sanırım onunla ilgili değildir çünkü 1.sini olduğumuzda olmamıştı belki sıcaktan veya babasının hafif sakalı vardı sarıldı öptü ondan? neyse umarım önemsiz bişiydir. birde bırakıp işe geliyorum ya aklım kaldı aslında :))

07/13/2011 09:58:00

Selen çok teşekkürler :)

Sinek ısırmış olabilir mi? Sivrisinekler harıl harıl çalışıyorlar biliyorsun... :/

07/13/2011 11:19:00

evt banu düşündüm bu ihtimali ama öyle değil daha soluk, ele gelmiyor ve isilik gibi ? neyse sağlık olsun diyelim.

07/13/2011 11:23:00

Umarım önemli bir şey değildir...

07/13/2011 11:51:00

sanırım isiliktir bizim bızdıktada vr sivrisinek sanmıstım önce ama değil
bizde ayın 22 sinde 6 aylık oluyoruz bende yavaş yavas basladım bu gün şeftali püresi verdim yarım şeftaliyi rendeledim verdim sevdi yoğurtta verecem ama pastörize  süttenmi yoksa kendimin kaynattığı süttenmi mayalamalıyım..

07/14/2011 06:37:00

Günaydın hilal, yoğurdu bebek sütünden (aptamil) mayalamalısın (bizim dr.umuz böyle önerdi). mama kullanıyormusun?

07/14/2011 06:38:00

Banu eve gittiğimde akşam kızarıklıktan eser yoktu. Demek ki hakikaten sıcaktan veya sürtünmeden olan bişiydi demek ki.

07/14/2011 06:50:00

selen hanım ben size mesaj atmıştım özelden yardımcı olabilir misiniz?
teşekkür ederim.

07/14/2011 07:13:00

eda hanım cvp yazdım :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ocak2011 Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...