Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

<1234>
01/27/2011 17:46:00

Herkese selam. 1 ay sonra işe başlayacağım ve 10 gün içinde de taşınacağım. Bebeğime 8 aylık olana kadar annem ve kv dönüşümlü mü baksa (ikisi de şehir dışında yatılı kalacaklar olursa) acaba yoksa taşınır taşınmaz bakıcı mı tutsam ama bebişim çok küçük. Bilemedim karar veremedim..

Ynt: Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

01/27/2011 18:59:00

Eda bakici tutma ihtimalin varsa tut derim ben. Kimse bana kirilmasin ama yazacaklarim benim dusuncem. Bakici olarak en basta insallah guvenebilecegin ve isinabilecegin birini bulabilirsin. Kv ve annem destek kuvvet olarak gelebilirler. Boyle dusunuyorum cunku annelerimizin veya kvlerin sosyal yada degil bir hayatlari var. Onlari alisik olduklari cevrelerinden ve eslerinden belli surelerle ayri tutmak durumunda olacaksin. Tabiki kimse annen veya kv kadar cocugunu sevmeyebilir ama bebek bakimini daha profesyonel ellere birakabilirsin. Bir de bakacak kisi senin yardimcin olacak yani senin kurallarina uyacak, senin istedigin sekilde hareket edecek. Ne kadar anlayisli olurlarsa olsunlar annen veya kv'ye kitap okutamazsin. Teklif ettiginde kirilirlar ve biz zaten sizleri yetistirdik derler. Ama bakicini sen yonlendirebilirsin. Bakici agirlikli yazdim kendi bakis acimla. Belki kv ve annen baksin diyenlerin goruslerini de okuyunca daha rahat karar verebileceksindir.

01/27/2011 19:02:00

01/28/2011 03:59:00

bakıcı tut,eve kamera yerlestir hatta ilk 1-2 ay annen gelip bakıcıya bakıcılık edebilir,iyice düzeninizi öğretene kadar...

sonrasında bakıcı+kamera

01/28/2011 05:34:00

ben anne yada kv diyorum ne olursa olsun insanın çocugununa kendi ailesinden birnin bakması daha güven verici , benmde annem bakıyor,bakma olasılıkları varken ailenden birilerinin bakması daha iyi olur bence.bir yabancıya güvenmekten daha iyidir.

01/28/2011 05:47:00

Burçak+bilmem kaç..:))  

İnşallah iyi bir bakıcı bulabilirsen en güzeli arkadaşım emin ol...:))

01/28/2011 05:47:00

bence anne ya da kv iyi ama günlük olarak gelip gidebilrilerse !! eğer yatılı kalırsa arada sürtüşme ve hır çıkması çok çabuk oluyor ve özellikle kv ile ilişkilleri yıpratmamak adına bu önemli bir durum ;benim oğluma ormalde annem bakıyor haftanın 1 günü kv bakıyor bunun içinde bir önceki gece geliyor ertesi gün denize bakıyor o gecede bizde bir sonraki gün canı isterse gidiyor:( yani onun sosyal hayatından vaz geçtim evde her daim birileri olduğunda sende kendi evinde rahat edemiyorsun devamlı hizmet bekliyor öyle olunca sen kendinden yiyorsun ve ayrıca kocada bu konuda pek anlayış göstermiyor sonuçta onun annesi toz kondurmuyor...

ooofff yaa be pek bir dertliyim ..

yani sonuç olarak bence günlük gelip gidebilecek birileri varsa o yoksa zor biliyorum ama bakıcı (ama bu da şans meselesi) dezavantajlarına rağmen katlanırım diyorsan karar senin...
kolay gelsin..

01/28/2011 06:41:00

Bence eğer güvenilir birini bulabilirseniz bakıcı olması daha iyi. Burçak'ın dediği gibi kendi isteklerinizi yaptırma konusunda daha rahat olursunuz. Anne veya kv olduğunda genelde kendi kafalarına göre hareket edecekleri için istemediğiniz bazı şeylere göz yummak zorunda kalabilirsiniz. Bir de yatılı kalacaklarsa aynı evin içinde sürekli birlikte olmak daha zor. Gün sonunda herkes kendi evine gitse bir derece... Yine de bence güvenilir birini bulabiliyorsanız bakıcı. En kötü, emin olmak için kamera koyabilirsiniz. Tabii kv ve anne arada kontrole gelebilirse dönem dönem o da süper olur.

01/28/2011 06:42:00

Eda cım,
hep söylediğim gibi bakıcı+kamera+Kv+anne dönüşümlü
bakıcı sana yardımcı olur,zaten işe başlayacaksın,çok yorulacaksın,annen den bile herşey isteyemeyebilirsin, KV ni biliyorum ben zaten.
Bakıcı ile baştan kuralalrını konuşursun, sen ne dersen o olur, olması gerektiği gibi yani. Tabii eşini de ikna etmen gerekiyor, zor kısım o galiba.

spozer de ne güze demiş,KV varken hiç rahat edemeyeceksin. Annen gelince annen ve eşin rahat olmayacak. Bakıcı tut,kamera sistemini kur,kafan rahat etsin.

01/28/2011 06:42:00

ben her zaman bakıcıyı son çare olarak görürüm
hele bir de tv'de gördüğümüz kötü örneklerden sonra:(
anne/kv en iyisi gibi
ama tabi bir de anne/kv nasıldır çocuğa bakma hususunda o da önemli
ya da sizinle uyumları nasıl our? karakterleri nasıl? 
bunlara göre karar vermeli...

01/28/2011 06:45:00

valla 28 aydır kızıma annem bakıyor her sabah götürüyor her akşam alıyoruz ama bu herkesi harcı değilmiş dün yaşadıklarımdan sonra bunu anladım.annen yada kv anaç insanlar değilse kesinlikle onları tercih etme çünkü annem ben sustukça alttan aldıkça çocuğuma gül gibi bakıyor ama sesimi çıkarmıyayım dedikçe tepeme çıktı emzirdiği sütü burnumdan getirdi.yani öyle gezmeyi seven evde bağlı kalamıyan insanlarsa bakıcı seç derim hem sen huzurlu olursun hemde çocuk.dün kü kavgadan sonra gece kızım sabaha kadar uyuyamadı hep kötü kötü kabuslar gördü evladımı bu duruma düşüemeye ben dahil kimsenin hakkı yok ama hayat işte

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...