Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

Ynt: Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

01/28/2011 08:57:00

Eda Hanım merhaba, Siz daha önce de eşinizin çocuk bakma konusunda çok hassas davrandığını, çok titizlendiğini yazmıştınız sanırım. Bu konu, bence sorunuzun cevabında en önemli kriter. Elbette annane- babanneler en güvenilir kişilerdir çocuğunuzu emanet etmek için ama, annelerin evde yatılı kalması ilişkiyi çok yıpratıcı oluyor. Hem eşinizle hem de annenizle olan ilişkinizi. Siz arada kalırsınız.Ne eşinize, ne annenize laf geçiremezsiniz. Bence en iyisi bakıcı. anneniz 1-2- hafta gelip bakıcıyı kontrool etsin, gözlemlesin o kadar. Nasıl bakması ile ilgili birşey söyleyemiyorsunuz annenize, öyle değil böyle yap denmiyor, desen bile birinde yapıyor birinde yapmıyor, beni beğenmiyorlar diye düşünüp üzülüyor annaneler, eşinizle ilikinizden kendine göre kafasında birşeyler kurup üzülüyor.. neler neler.... benim annem geldi 2 yıl baktı oğluma ama burnumdan geldi, nerdeyse eşimle yolları ayırmaya gidecek bir dönemece kadar geldik. Konu benim açımdan çok uzun. ama çözüm basit: mutlaka bakıcı tutun, annelere minnet etmeyin. sevgiler, Ergül

01/28/2011 09:17:00

Ben kesinlikle bakıcı diyen taraftanım. anneniz/kv niz arada gelir, kalır, gözkulak olur, tamam...ama hem de yaşadıkları şehri, ortamlarını, arkadaşlarını bırakıp gelip sizde kalacaklar..%1500 eminim ki, sorunlar çıkacaktır. insan annesi olunca pekçok şeyi söyleyemiyor, aman kırılmasın, aman üzülmesin diye düşünerek. Hele KV ile aranız zaten iyi değilse, çok zor olacaktır, eşiniz arada kalacaktır.
Oysa bakıcı olunca, kuralları belirlersiniz, beğenmezseniz gönderirsiniz.

01/28/2011 09:51:00

bende bakıcı taraftarıyım Belki bakıcıya alışana kadar annen KV arada gelip onu denetlerler. Ben oğlumu doğurduğumda ilk 3 ay annem gelmişti. Allah razı olsun çok destek verdi her işimi yaptı oğlumla ilgilenmekten yorgun uykusuz perişan oldu. Dönüş vakitleri daha gelmeden belliydi annem şehirdışındaydı çalışıyordu(öğretmen) üç aylık ücretsiz izin almıştı. Kadın bunca fedakarlık yaptı ama gözünün içine bakıyodum artık gitsinler diye. Çünkü kendi düzenin olmuyo tekrar genç kız olmuşumda annemin evinde yaşıyomuş gibi hissediyodum. Çocukla ilgili bi konuda böyle yapmayalım ben bu şekilde istemiyorum dedikçe bozuluyodu dünkü çocukmuyum diyodu. Zor arkadaşım bakıcıya bırakmak ama yatılı birini tut evin müsaitse. Böylece akşamlarıda kadını gözlemlersin bide yabancı kadınlar türk kadınlara göre senin daha çok lafından çıkmıyor. Yanlış yapmaktan korkuyo. Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin ama yanı şehirdeysek günübirlik görüşelim farklı şehirlerdeysekte sık görüşelim ama çoooook uzun kalmayalım. Herkes kendi yerinde iyidir.

01/28/2011 11:07:00

Ben de bakıcı diyorum...
Zaten arkadaşlar sebeplerini yazmışlar. Uzun uzun yazıp kalabalık yaratmayayım.. Ben de onlara katılıyorum.

01/28/2011 11:58:00

ben de kesinlikle bakici diyorum, burcaksahin'in cevabina da aynen katiliyorum. anne ya da kayinvalde bakarsa herkesin arasinda ipler iyice gerilir, hem de artik bu yastaki insanlardan boyle fedakarlik istememek gerekir bence(tabii imkan varsa), en onemlisi de cocugunuz sizin istediginiz gibi yetisir..
guvenebileceginiz bir bakici arayin bence hemen..

01/28/2011 15:30:00

benim ikizlerim var. bu nedenle hem yatılı yardımcım var hem de alt katımda kv oturuyor, o geliyor. 2 aya kadar kv ile beraber baktık. sonrasında bakıcı aldık. 9 aylık olunca maddi ve izin konularında anlaşamadık. sonrasında 3 ay başka biri geldi, sonra memeleketine gitti gelmedi. bir ajansa başvurduk bu ara çocuklar 13 aylık oldular. ajansta dolandırıldık, 2 haftada 8 kişi gönderdi ajans, hepsi birbirinden beter tiplerdi. şimdi yine biri var, nisanda 1 sene olacak. ama bunu da beğenemiyorum, ısınamadım. çok yardımcı oluyor ama kv de evde olmasa kesinlikle bırakamam. ama benim kv ile aram süper olmasa da kv torunlarına çok düşkün, çok seviyorum, kendi çocuklarından üstün görüyor, çok anaç. bebeklerin ilk zamanlar en önemli ihtiyacının sevgi olduğunu düşünürsek ben kv iyiki var diyorum. annem o kadar özenli değil açıkçası. ama dediğim gibi kvden kvye fark var. ya da anneden anneye. benim kvm çocukla çocuk olur, oyunlar oynar, canları ne isterse elinden geldiğince yapar, hiç kötü davranmaz, çok sabırlıdır, okur araştırır, takip eder vs.... sabiha paktuna da öncelik olarak anane ya da babanne demişti yanlış hatırlamıyorsam. ama eğer bıraktığında aklın kalacak ise ve anlaşamıyor isen en önemlisi de gerçekten güvenelbileceğin bir bakıcı var ise, çevrenden tanıdıklarından tavsiye ile buluyorsan bakıcıyı da deneyebilirsin. ama muhakkak kamera ve ses sistemi düzenlemelisin. çevremdeki arkadaşlar sayesinde olumsuz çok örnek gördüm ne yazık ki. izinli olduğum günlerde parklarda gözlemlediğim bakıcılar da hiç iç açıcı değildi. bu yüzden çevrenizden tavsiye ile biri var ise deneyebilirsiniz. sizin yanınızda farklı siz yokken farklı davranabiliyorlar.

01/29/2011 15:12:00

Kiminle kendini daha huzurlu hissedeceksen o..

01/29/2011 15:28:00

Herkese selam yazdıklarınızı dikkatle okudum deneyimler çok önemli benim için. Eşim çok titiz bebek konusunda, herkesten kıskanır gözü gibi bakar titiz mi titiz ee bu durumda illa annem ve annen dönüşümlü baksın diyor ben el kadar çocuğu kimseye bırakamam bakıcı ilerde mecbur olduğumuz için olacak diyor. Bakıcı çocuğa ne yapar çok küçük daha diyor.

Gelelim işin benim tarafıma kv ile aralıksız 1 ay geçirmek zor, zaten işim çok yoğun akşamdan akşama göreceğim diyor bir tarafım da

Annemden yana sorunum yok ama eşimle o nasıl olacak dedim ya eşim titiz adam... Gerçi yeter ki annen baksın herşeyi tölere ederim diyor. Ama laf bunlar eğer sorun çıkarsa çok üzülürüm.

Neyse çok uzattım ama kafama takıyorum işte, doğumdan sonra herşeyi daha da takar oldum.

Ben önümüzdeki 1 ay içinde taşınıyım ve işe başlayınca annem gelsin sonra da acilen bir bakıcı buluyum en iyisi. Sonra da 1 hafta izin alıyım bakıcı ile kalıyım annem de kalsın biraz. Bir de eşi ikna etme konusu var tabiii....bakıcıya

01/29/2011 15:31:00

Bence çok doğru bir kakar almışsın...Üstelik annen ile beraber bakıcı seçiminiz çok daha kolay olacaktır. Senin görmediğini annen annenin görmediğini sen görecek ve en iyi bakıcıcı bulacaksınız diye düşünüyorum...

Miniği öperim....

01/31/2011 12:30:00

ben kesinlikle anneniz yada kv niz baksın derim. zaten uzmanların çoğuda anne veya kvnin en sağlıklısı olduğunu söylüyor. benim bebklerime annem bakıyor ve bebekleri hiç kimse (benden başka tabi :)) onun kadar sevemez.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...