Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

Ynt: Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

01/31/2011 12:42:00

evet çok seviyorlar yalan değil ama bakan anne yada kv gezmeyi-tozmayı sevme-özgürlüğüne olan alışkanlığını bastırma duygusu -vs.vs. gibi özellikleri yoksa en iyi tercih olur ama herkes bunlara sahip değil maalesef test edilip onaylıyan bir anneyim benimde annem bakıyor 2 senedir ama nasıl mücadele ediyorum anlatamam yaşayan bilir

01/31/2011 12:54:00

benim annem en başta daha hamilelik yok iken bile ben bakamam diyordu zaten. kv çok gezip tozan bir insan değil, torunlarını da herşeyin üzerinde tuttuğu için yani adeta onlara taptığı için(abartmıyorum) severek yapıyor. annem ve kv pek anlaşamıyorlar. annem de bu nedenle hiç gelmiyor. ama şöyle bir yaklaşımı vardı: eşimle anlaşamadıkları için kalamam derdi, bir de ben evden çıkmadan gelemez - çünkü mesafe olarak biraz uzak oturuyor-o zaman için de "canım birkaç saat" bakıcıyla dursunlar derdi. bu belki size de normal gelebilir ama annem bunları söyleyince anne ne diyorsun sen yaa demiştim - çocuklar 8 aylık falandı bu arada-gözlerim fal taşı gibi açılmış bir halde. valla şimdi de söylese aynı tepkiyi veririm. güvenemiyorum. biz bu durumda bile anne ben evdeyken hafta 1 gelmesine rağmen tartışmışızdır-örneğin annem ya bu sebzelerine şeker koysan biraz daha güzel yerler demiştir-ben de yine aynı tepki-anne ne diyorsun sen şeker verilir mi daha 7 aylıklar- şeker yiyip ne yapacaklar-ne faydası var-böyle yiyorlar. sonuç annem kapıyı çarpıp ıkmıştır. kvde kesinlikle şeker verilmemesi gerektiğini söyler bir de benim babam şakar hastası- senin baban şeker hastası-kız çocuklar da taşıyıcı olur- torunlarımda da çıkma olasılığı var-dikkat etmek lazım. bakıcı dersen 1 snliğine banyoda çocuğu bıraktım, çocuk direk poposunun üstüne düştü-allahtan kalça kemiğine bişey olmadı. dışarıya çıkıldığında gözü sürekli dışarıda. parka gittik, bir çocuk kemalin yüzüne ayağını vurdu-bu arada kemal bakıcının elindeydi, bakıcı tutuyordu. sonra ben bağırmasam az kalsın salıncak aliye çarpıyordu, yine bakıcı güya aliyi kolluyordu.... vs.... bu tür şeyler oluyor...

01/31/2011 13:21:00

Evet 2 senedir çocuğuna kv+anane dönüşümlü bakılan bir anne olarak hemen cevap vereyim.
8 aylık olana kadar yazmışsın.Sonra ne olacak.?
Eğerki yakın mesafeyse kv+anane en iyisi öyleyken bile dezavantajları var.Ama yatılıysa kamera+bakıcı en iyisi kesinlikle.
İlk düşününce kulağa olur gibi geliyor ama malesef öyle olmuyor.Çocuğun yemesinden tutda, uyuması konuşmasına kadar herşeyini etkiliyo.çünkü sürekli çocuğun düzeni değişiyor.dahası kontrol senden tamamen çıkıyor.Bakıcı olursa sen istediğini yaptırırsın.Ama kv yada anne olunca hep onların gönüllerini hoş tutman gerekecek.Belli bi zamandan sonrada istesende ya onları kırmamak için yada çocuk bakıcıya alışmıyacağı için düzenini değiştiremiyeceksin ve kreşe başlaması için gün sayacaksın.bu arada ne çektiğine deyecek nede kendini üzdüğüne. Çünkü kendine ait bir hayatında olmayacak.7*24 evde misafir varmış gibi olacak.Birinin işi çıktığında ötekini mutlaka getirtmen gerekecek.1 günün bile yok çünkü.biri gelmeden biri gidemeyecek.Tabi bunda kv ve annanenin yapısıda çok önemli. İnan ne kadar hevesli konuşurlarsa konuşsunlar. İlk konuşmalardaki gibi olmuyor.Kamera mutlaka olsun bakıcıyada baştan söyle kameralı olduğunu istersen gene bi dönem annen gelsin baksın duruma.ama bence ne yaparsan yap kendi düzenini kur.
Mesela benim annem yaşça büyük.70 yaşında bakıyor ama zar zor.kayınvalide genç ama oda benim dediklerimi yapmaz.yani onlar bakınca (istisnaları saymıyorum tabi ama) aslında gene yapılması gereken herşeyi sen yapıyosun.onlar gündüz yanında duruyorlar.Gündüz yapılacakları akşama yetiştirmeye çalışıyosun.Bence baştan iyi düşün kendine göre bir düzen kur.

01/31/2011 14:38:00

Ben bu bahsedilenlerin çoğunu yaşamıyorum. Sanıyorum şansı bol olanlardanım bu konuda. bebeklerimin besin alerjisi var ve yemeleri gerekenleri zaten doktorları söylüyor. Ayrıca annemde davranış konusunda sağolsun benden daha hassas. doktorların tüm söylediklerini ciddiye alıyor. Gerçi biz bile bazen ters düşebiliyoruz ama yinede bebeklerime ondan daha iyi bakabilen ve daha iyi davranacak birini düşünemiyorum. ayrıca bebeklerime o bakarken gözüm hiç arkada değil. zaten saplantılı biriyim bir başkası bebeklerime bakıyor olsaydı asla çalışamazdım. evde bebeklerime bakıyor olurdum.

01/31/2011 14:50:00

kesinlikle  katılıyorum. işe geldiğim ilk günden beri kesinlikle aklım hiç çocuklarımda olmadı. bu arada violeta annen iki bebeğine tek başına bakıyor anladığım kadarıyla. bravo -doğrusu. bizde kv ve yardımcı ancak başa çıkıyorlar.

01/31/2011 14:56:00

Bende bakıcı tarafatarıyım. Tabiki güvenilir biri olması şart. Tanıyana kadar kv veya anne dönüşümlü olarak gelebilirler. Neden derseniz bakıcıyı istediğiniz gibi yönlendirirsiniz fakat kv veya anneye birşey dediğinizde benden daha iyimi biliyorsun edalarına girebilirler. Belki anneni istediğin gibi yönlendirirsin ama kv ile muhakak biryerlerde çakışırsınız.  Allah yardımcın olsun çok zor bir dönem.

01/31/2011 15:30:00

Uzmanlar önceliği her zaman  aile üyelerine verirler. Bence maddi durum iyiyse aile büyüklerinden birinin dönüşümlü nezaretinde iyi bir bakıcı. Yok mümkün değilse aile büyüklerinin çok yaşlı olmaması koşuluyla aile büyükleri. Bakıcıya daha iyi laf anlatırsın kısmına ise  katılmıyorum. Yeri gelir ailene laf edersin bir şey dersin kırılma darılma olmaz olsa da üzeri kapatılır. Bu kırgınlık çocuğuma nasıl yansırın kaygısı bir bakıcıdakine oranla daha az olur bence. Bir de ülkemizde bakıcılık yapanların eğitim seviyeleri göz önüne alındığında tercihim kesinlikle aile büyükleri yanında oluyor. Ama illa bakıcı ise illa kamera diyorum ben.

Onun dışında aslında UOD A SONUNA KADAR KATILIYORUM orası da ayrı:)

01/31/2011 20:05:00

Yazdıklarınızı tek tek okudum, annemi ve kv nin profilini tekrar değerlendirdim, mantıklı olan sanırım işe başlayınca 1 ay annemin gelmesi bu arad benim bakıcı bulmam zaten kamera olacak kesin o babamız titiz, sonra benim 1 hafta yıllık izin alıp bakıcıyla kalmam arada da büyüklerin gelmesi. Hem onlar da hayatlarını bozmazlar böylece. Bakalım düzenim nasıl olacak. Yaşayıp göreceğim yazarım yine buradan sonuçları... Çok sağolunnn

01/31/2011 22:08:00

belginguler bebeklerime annem tek balşına bakmıyor. Bizimde bir bakıcımız var ama kendisini çok yakından tanıyorum o nedenle ona da çok güvenirim ama annem başka.

edabuldur bence doktor kontrollerinize falan annenizi de götürün ve doktorunuza annenizin hassas davranması gereken konuları sorun bir doktorun bazı konularda yorum yapması bence kendisini bebeğinize sizin istediğiniz gibi davranması konusunda ikna edecektir. Bu benim nacizane fikrim. Yinede tabiki yukarıdaki fikrinizi haklı buluyorum sizinde kendinize göre bakıcı taraftarı olma sebepleriniz vardır.

Allah kolaylık versin ve iyi niyetli bir bakıcıyla karşılaşmanızı nasip eylesin.

02/01/2011 07:29:00

bu konuda kesinlikle katılıyorum. kan bağını hissediyorlar. bizim bakıcı da 1 sene oldu nerdeyse bizimle üstelik yatılı. hepimizden çok görüyorlar onu. ama hala sevmiyorlar. gel deyince gitmiyorlar, onu hiç tercih etmiyorlar. mesela haftada bir dedeleri geliyor, ne yapacaklarını şaşırıyorlar, dede diye koşturuyorlar. babaannelerine bayılıyorlar. ama bakıcımızdan hala hoşlanmıyorlar. olsa da olur olmasa da olur gibi, yokluğunda hiç aramıyorlar. bakıcı çocukları seviyor aslında, çok oyun oynamayı beceremese de kendince bişiler yapmaya çalışıyor ama çocuklar hiç yüz vermiyorlar.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...