Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

<1234>

Ynt: Kararsızım...Bakıcı mı? Kv & anne mi?

02/01/2011 07:38:00

Bu herhalde biraz ailenin ananenin ve babanenin yapısıyla ilgili.yani herkesin durumu farklı olabilir. Benim için anane-babane dönüşümlü bakmaları çok çok zor oldu ama dediğiniz gibi içim hep rahattı  hiç aklım evde kalmadı. ama ailenin yapısıyla çok ilgili benim annem 10 yaş genç olsaydı şimdi 2. yapmıştım.Çocuğun kreşe başlayacağı döneme kadar her dönemini düşünmek lazım yeterli olacaklarmı diye.Zaten bakıcı konusuna herkes +kamerayla yazmış.Bide üstüne anane yada babane oldu mu harika olur.ama gerçekten çalışan kadın için kendine göe düzenin olmaması çok zor.
 tabi ayrıca bunları uzakta yaşayan anane-babane için sorulmuştu.Yakın oturuluyosa zaten çok farklı cevaplar olurdu.

02/06/2011 01:36:00

Bence bakici :)
Profesyonel bir iliskiniz olur. Ne istiyorsaniz acik acik soylersiniz, yonlendirebilirsiniz, isinize gelmezse sonlandirabilirsiniz.

Tanidik ile hic bir is yapilmamasi gerektigini dusunuyorum :)) Arkadaslik, dostluk, aile baglari bir yana, profesyonel yasam bir yana :)

02/08/2011 12:52:00

merhaba, ben de çalışıyorum 1 yaşında bıraktım kızımı işime geri döndüm.. Kendi annem baktı kışa kadar şimdide soğuklarda, babaanne bakıyor.. tabiki siz bilirsiniz ama annane ve babanne çok seviyor, hatta bizlerden daha çok ilgileniyorlar..

02/17/2011 11:23:00

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Herşey yaşayıp görülüyor tabi ki.. Biz kararımızı verdik. Bakıcı tutacağız. Arada da anane babane bakıcının başına gelecek ..ilk başlarda daha sık olacak bu, ben de arada izin alacağım.. Bence de anane ve babanenin dönüşümlü bakması hele de ayrı şehirlerden gelip yatılı kalacaklarsa hem onlar hem biz hem de bebek için zor olacak..Babamız da buna ikna oldu gibi şimdilik...Umarım Allah utandırmaz iyi insanlarla karşılaştırır... Sevgiler hepinizeee

02/17/2011 11:27:00

Edabul yaşıyan biri olarak bence en iyisini yaptın allah kararından pişman etmesin. Bende şimdi olsa öyle yapardım. En iyisi anane-babane olabilir ama yatılı olduğu zaman biraz zor oluyor. İnş sorunsuz atlatırsınız bu dönemi. kameran olmayacak mı

02/17/2011 15:40:00

Leylak kamera olacak eşim çok hassas zaten çocuk konusunda..

03/21/2011 09:32:00

Kv ne bırakmada. Eğer bakarsa yüz göz olursunuz yarın birgünde ben baktım ben büyüttüm der senin canını sıkar. Annenin bakma imkanı varsa annen baksın. Hiç değilse annene şunu yapma bunu yapma diyebilirsin ama kv desende inadına yapar. Bakıcılara gelincede o kadar şey duyduk ki ben güvenemiyorum hiç.

03/24/2011 13:55:00

Bizim normalde annem bakıyor ama bir süreden beri KV bakıyor ve çok zor. eğer annen bakacaksa çok iyi çünkü sen ne dersen ona göre bakıyor yok ben seni büyüttüm şunu yaptım demiyor sana ne doğru geliyorsa onu yapıyor ama KV yok kesinlikle anlamıyor ve birde yatılı kalıyorlarsa çok geriliyorsun çünkü eşin toz kondurmuyor annesine ve bir de bir sürü iş sana yıkılıyor. ama yatılı kalmayacaksa KV de debaksa olur en azından akşamları huzur bulursun. bakıcıya güvenmek çok zor.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...