4+4+4 yeni eğitim modeli

Ynt: 4+4+4 yeni eğitim modeli

05/24/2012 12:08:00

bilgilendirme icin tesekkurler. yonetmeligin nasil olacagi cok onemli.

05/24/2012 13:20:00

berk 99 çok teşekkürler, hemen aradım ilettim talebimi..3 gün içinde geri dönüş olabilir dediler.. bakalım.. benim oğlumda mart 2008 doğumlu ve sınıfının en küçüğü olacak.. umarım iyi bir gelişme olur..

05/25/2012 10:28:00

Melisa Eylül de 48 aylık olacak devlet okullarındaki anaokulu bölümüne kayıt yaptırabilecekmiyim bilgisi olan ?

05/25/2012 12:34:00

Şimdi okul müdürü ile görüştüm ve müdürün söyledikleri aynen şöyle;

48-60 ay arası okul öncesi anasınıfına gidecek olan çocuklardır.
Ancak kayıt öncelikleri 60 aydan başlayarak geri(60.59.58.57.56 gibi) gelinecektir.
60-65 ay arası çocuklar veli isteği ile kayıt olacaktır.
65 ay sonrası zorunludur.

Bilgilerinize sunarım...

06/01/2012 09:30:00

teşekkürler bu bilgiler için biraz daha içim rahatladı, ben de hazır olmazsa başlatmayı düşünmüyorum bakalım daha 2 senemiz var ama , sınıfındaki 2009 doğumluların hepsi 60-65 aya denk gelecek( hepsi nisan sonrası ) , benimki  şubat doğumlu ,66 aylık olduğunda 2 sene sonra başlaması demek , kreşteki arkadaşlarıyla okula başlamayacak bir üst sınıftaki abi ve ablalarıyla başlayacak bu da bana hiç uygun gelmiyor niye onunla aynı sene doğanlarla gitmesin, bakalım hayırlısı

06/01/2012 09:33:00

Kreşler de bundan sonra bu yaş aralıklarına göre düzenleme yaparlar tahminen. Hemen her kreşte ilkokuldan bir önceki yıla hazırlık, vs. farklı bir isim vererek, biraz daha okul hazırlığına yönelik bir program uyguluyorlar. Sizin zamanınıza müfredat da belli olacağından (6 ayda bir değiştirmezlerse) kreşler de kendilerini ona göre ayarlamış olurlar.

06/01/2012 10:17:00

valla yeni başlayanlar için öyle bir uygulama yaparlar kreşler ama, 1 senedir beraber devam ettiği arakdaşlarından ve öğretmeninden pat diye ayrılıp bir üst snıfa geçmesi mantıksız olacak ve üst sınıf ondan çok ileri faliyelerde zaten ve nisan ayında doğan arkadaşıyla da temmuzda doğan arkadaşıyla da aynı etkinliği yapıyor. Neyse bakalım zaman gösterecek nasıl olacağını

4+4+4 yeni eğitim modeli

06/04/2012 00:59:00

merhaba lina da mart 2009 dogumlu... bu sene devlet kreşlerine başlatabilirmiyim... nasıl olacak .... eylülde 42 aylık oluyor...bu sisteme göre en şanssız bebekler şubat ve mart aylarında dopanlar gibi gözüküyor...

berk99 siz bu sene devlet kreşine verecekmisiniz çocugunuzu? aralarında bir kaç gün fark var dogumlarının benim kızımla....:)

06/04/2012 09:02:00

Merhaba , ben geçen sene çalıştığımdan dolayı özel kreşe verdim şimdi de oraya devam edecek alıştı , aslında güzel devlet kreşleride var birde bana saatleri uymadı, ama çalışmıyorsanız devlet kreşine  verilebilir ve mutlaka kreşe gitmeli benim fikrim. Valla bencede en şansız ocak şubat mart doğumlular, ve sınıfında HAZİRAN 2009 lu kızlar var valla benim oğlumda daha bilmiş daha aktif, şimdi benim oğlum 2008 Nisan doğumlu bir çocukla nasıl aynı sınıfta olacak bilmiyorum ben hala orada takılı kaldım,  umarım o zamana kadar daha iyi bir çözüm olur yoksa ceza parası mı biriktirmelyim bilmiyorum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Okul Öncesi Eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...