Gamze için hatim

Ynt: Gamze için hatim

02/15/2012 16:14:00

Mona-roza seninle bu konuyu tartisicak degilim ama sana tavsiyem bunu bile bile yapiyosan cok gunaha giriyosun bununla ilgili cok acik ayet var yoruma gerek olmayan okuyamazsin diyo orda acik acik tabi karar senin ama ben ve benim gibiler okumaz kurana elini surmez namaz kilmaz oruc tutmaz

Canim 9 u veririm ama 10 u okumadim hasta olmasam ben okurdum napicaz

02/15/2012 16:16:00

tama canm 10.cüz okucak biri var ..vererim belki ona..

02/15/2012 16:17:00

Tamam canim allah kabul etsin

02/15/2012 16:17:00

mantık olarak da çok komik değil mi türkçesini okuyup arapça okuyamamak, ne farkeder içeriği aynı anlamı aynı yazıldğı kağıt yada dil önemli değil ki. bu çok dar bi bakış
o ayeti çok iyi biliyorum cnm orda dokunulmaz die bahsedilen kuranı kerimin levhi mahvuzda ki kaydı ve ona dokunamayanlarda ehli kitap olmayanlar. başka bi ayet yok bildiğim ancak sen biliyorsan paylaşmanı isterim. ancak böle bi konuda karşıdakine böyle kendinden emin bir şekilde günaha giriyorsun demek biraz ağır olmuyor mu. neyse gamzenin konusunda bunu tartışmak yersiz ama bana zaten bize hayatın kurallarını adaleti öğreten bir kitabın hastalığa şifa olması için anlamını bilmeden okumakda faydasız geliyor. neyse kolay gelsin

02/15/2012 16:18:00

Arkadasim ben senin iyiligin icin dedim bilmesem bu kadar emin konusmazdim zaten ve evet yeri degil simdi bosver baska platformda goruselim sevgilerimle

02/15/2012 16:22:00

inan ki bende eminim 11 yıldır tesettürlüyüm tefsir meal siyer dersleri alıyorum ve veriyorum boştan atmyorum yani bence tekrar araştırmalı ve vizyonunu genişletmelisin. sevgiler

02/15/2012 16:25:00

Arkadaşlar,
Kuranı Kerim'de Vakia suresi 79. ayeti ile Kuran-ı Kerim'e abdestsiz el sürülmesinin caiz olmadıgı sabittir. Şöyle ki; Elmalılı Hamdi Yazır'ın tefsirinde aynen şöyle yazıyor:

79. Öyle ki temiz olanlardan başkası ona el süremez. Buradaki nefiy (olumsuzluk), nehiy (men etmek) mânâsınadır. Yani temiz olmayan kirli eller Ona dokunmasın, ancak maddî ve manevî pisliklerden, kötülükten ve necasetten temizlenmiş imanlı ve abdestli kimseler ona dokunsun. Bu âyet sebebiyledir ki, fıkıhta cünüp iken Kur'ân okunamayacağı ve abdesti olmayanın mushafa el süremeyeceği beyan edilmiştir.

Önemli bir mevzu..

02/15/2012 16:26:00

72 Adet fetih kaldı bayanlar bi el atıverin hele ;)

02/15/2012 16:28:00

Esral sagol canim:) mona tesetturlu olmak herseyi bilmek demek degil derim ve daha fazla uzatmayalim bence herkesin gunahi sevabi kendine

02/15/2012 16:28:00

fetih mi okunacak, 3 tane veriver bakalım :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...