Gamze için hatim

Ynt: Gamze için hatim

02/15/2012 15:10:00

17.ve18.cuz okundu Allah kabul etsin insallah (amin)

02/15/2012 15:16:00

ARKADAŞLAR!Allah kabul etsin.Amin.niyet önemlidir bence harika bir iş yapıyorsunuz. (Emine canım benim,konuyu uzatma,burası hiç yeri değil.. Gamze bunları okuyunca neler düşünecek değil mi? niyete bakalım ) öperim hepinizi... svg.

02/15/2012 15:18:00

doğru söylüyorsun incim her zamanki gibi yumuşak uslübun ve ince düşüncenle haklsın. sadece sert düşünen arkadaşların bu araştırmaya bi göz atmalarını öneririm ben yeni fikirlere açığım umarım herkes öyledir bütün dualarım gamzeyle namazda dua ettim bol bol, rabbim evladına bağışlasın die
http://www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/abdest-ve-hayiz.html

02/15/2012 15:59:00

annem(kayinvalidem) bende okurum diyor cuz verin bizede ...

02/15/2012 16:01:00

02/15/2012 16:21:00

tamam ozman 10. cuz bende sayin allah kabul etsin annem okuyacak o dada vakif ben yasinimi bitirince gene 41 yasine donerim...tamam mi acele cevap yazin hanimlar...

02/15/2012 16:25:00

Yukarda da söylediğim gibi gündemimiz farklı. Amacımız Gamze' ye dua, salavat ve hatimlerle destek olmak. Ancak insanlara yanlış bilgiler verilmesi karşısında umursamaz davrananamam.
Mona roza kardeşim, farklı fikirlere açık oldugunuzu söylediniz .Bir de şuraya bakınız. Kaynaklarıyla beraber gerekli bilgi mevcut..Ve artık konuyu burda noktalayıp hedefe kiilitlenelim.

http://www.cevaplar.org/index.php?content_view=4692&ctgr_id=59

Cevat Akşit Hoca cevaplıyor:

Efendim Kur'an'a abdestsiz dokunulabilir mi?

-Kesinlikle abdestsiz Kur'an'a dokunulmaz.

لَّا يَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ

(Vakıa / 79) gayet açıktır. Kanun evvela açık ifadesine göre uygulanır. Çözemezseniz altını ararsınız. لَّا يَمَسُّهُ  "ona dokunamazlar" kim dokunabilir? "إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ  ancak abdestli olanlar." Açık yahu, gizli bir kelime değil ki bu.

Bu konuda hadisler var; "Ben hayızlı kadına mescide girmeyi, Kur'an okumayı, namaz kılmayı, oruç tutmayı helal kılmam"

Hakim bin Hizam var, Peygamber onu Yemen valisi yapmış ve ona mektup yazmış " böyle böyle davran" madde madde söylemiş. Orada var. Bu Kur'an'da var, hadiste var. Artık bunu zorlamaya gerek yok bence. Kur'an'ı abdestsiz tutup okuyamazsınız. Dinleyebilirsiz, ezbere okuyabilirsiniz ama cünüpken ezbere de okuyamazsınız, yalnız dinleyebilirsiniz. Hayızsanız ezbere okuyamazsınız, yalnız dinleme hakkınız var.

Kur'an'a ancak abdestli dokunulabilir. Ebû Dâvut, Beyhakî, Tabarânî, İbn Hibban, Hâkim'in Müstedrek'inde ve diğer hadis kitaplarında açık hadisler vardır. Bu konuda el-Mebsut, III/147; Kâsânî, I/33; Cassâs, III/415; Kurtubî, XIV/226 kitaplarına da bakılabilir.

Bir de diyorlar ki " إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ  "Ona, ancak temiz olanlar dokunabilir" ayeti, Levh-i Mahfuz'daki Kur'an içindir." Bu görüş de tutarsızdır. Çünkü Levh-i Mahfuz'a ulaşan insan var mı? Yok.. Allah (c.c.) olmayan şey için niye bir de yasak getirsin? Bu emrin biz, yeryüzünde yaşayanlar için olduğu gayet açıktır.

02/15/2012 16:27:00

jorjha  41 yasin okuayacaksanız bende okunmuş 4 yasin var. 1000 yasin fazlasıyla tamamlandı. O yüzden beytiyeye söylemedim

02/15/2012 16:33:00

Arkadaşlar, bu konu burada tartışılmamalı.. Lütfen mona..

02/15/2012 16:34:00

Esral ellerine saglik:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...