Gamze için hatim

Ynt: Gamze için hatim

02/15/2012 18:40:00

olur valla benim ozman 12 tane kalir gene 41 yasinime baslarim aksamlari cocuk uyuyunca okuyabiliyorum hizli gidemiyorum bide regl oldum gecen hafta yarim kaldi bu aksam kismetse gece baslicam gene

02/15/2012 18:42:00

konunun burada tartışılması doğru değil evet ama bende adetliyken bir ayet bile okunmasının ne kadar günah olduğunu savunanlardanım ve esral arkadaş güzel açıklamış
şuvarki türkçe dediğiniz meali ise okunabilir ama arapça türkçeye çevrilmiş ise o bile okunamaz
ve eğer okunursa o hatim eksik olur bilginize ben sadece bunu yazıcam ve gelen cvplara yorum yapmicam polemik olmasın adına ama başka bir yerde sonuna kadar savunurum:(

02/15/2012 19:08:00

remlevebiz arkadaşım. arapça bilmeyen arkadaşlar vardı cüz almak istediler. türkçesinden anlam değişikliği olduğu için ancak meal okunabilecekti. onlarda Allah rızası için meal okumaya başladılar. çok fazla meal okumuyoruz toplum olarak şahsım adına da konuşayım o yüzden hem güzel olur diye düşünmüştüm ama burada böyle bir tartışmaya sebebiyet verdiğim için üzüldüm gerçekten. hepinizden özür diliyorum.

arkadaşlar fikirler farklı olsada biz yine hoşgörümüzü korumalıyız. karşıdaki Allah muhafaza ateistte olsa sen ne diyorsun diyemeyiz. akıl veriyormuş gibi olmak istemiyorum lütfen yanlış anlamayın. bizim birbirimizi kucaklamamız gerek. din çok hassas bir konu.

mona arkadaşım sen hem öğrendiğini hemde öğrettiğini söylemişsin. senin durumun farklı. ilim öğrenen ve öğretenler için okunabilir ve dokunulabilir. oda şöyle temiz bir bezle abdestsiz olduğundan dolayı ve öğretirkende kelime kelime öğretilebiliniyor. yani bizim hocamız bize böyle öğretti. 

paylaştığın link çok uzun. okumaya çalışacağım. bu konuyu sonra konuşuruz gene ama başka bir yerde:) yarın gece 2 de bağışlamamız var. herkes davetlidir. :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...