düşme, kafasını bir yere çarpma

06/03/2011 10:15:00

kızım 5 aylıkken yatak odamızda yataktan düşmüştü. tam olarak neresini çarptığını bilmiyorduk. yengem doktordur. hemen onu aradık.
o, bize ufak çocukların kemiklerinin daha çok sert olmadığını ve büyüklere göre çok daha dayanıklı olabileceğini söylemişti. ve eklemişti: kusma ve uykuya meyil olmadığı sürece problem yok sadece takip edin..

tabii biz olayın şokuyla hastaneye de gittik ama oradaki doktorun verdiği cevap da aynı olmuştu. çok şükür kötü bir sonuç olmadan atlatmıştık olayı.

Ynt: düşme, kafasını bir yere çarpma

06/03/2011 10:19:00

geçen hafta oğlum halının üzerinde oynarken yan tarafa oyuncağının köşeli kısmının üzerine düştü çok ağladı..yüksekten düşmediği için aklıma başka bir şey gelmemişti daha sonra yemeğini yedi ve olaydan birkaç saat sonra kusmaya başladı fışkırır tarzda 3 kere kustu acile gittik daha küçük olduğu için tomografi çekmeyelim gözlemleyelim dediler daha sonra genel tepkileri iyi olunca eve geldik saat başı uyandırıp kontrol ettik sabaha kadar..

doktor böyle düşme olaylarının yaşandığı günler farklı yiyecekler vermeyin ki kusmanın sebebi mide mi travma mı ayırt edelim dedi..

06/03/2011 11:12:00

Yazdıklarınıza ek olarak ; özellikle ense ve kafasının arka bölümünü çarpmışsa beklemeden,kesinlikle bir doktorun görmesi gerekiyormuş.Efe küçükken düşüp alnını çarptığında Başkent Hastanesi( Ankara) çocuk acilde öğrenmiştim.Çocuk doktoru ve bir beyin cerrahı muayene etmişti ; özellikle kafanın arka tarafına ve enseye alınan darbelerin çok önemli olduğunu söylemişlerdi.

06/04/2011 20:35:00

Geçen bir arkadaş anlattı, tanıdığı birinin çocuğu düşmüş ve kafatası çatlamış doktor bundan sonraki hayatında kafasından hiçbir şekilde darbe almaması gerektiğini söylemiş, çocuğun ne kadarlık olduğunu bilmiyorum, hiç böyle bir şey duymamıştım merak ettim böyle bir durum olabilir mi gerçekten ..

11/04/2011 05:39:00

Onlarin durumunu bilemiyorum ama 6 aylikken kafatasi ortadan ikiye catlamis biriyim. Sonradan da cok carptim, bir sey olmadi, sanirim :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ev Kazaları ve Önleme Yolları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...