emzirmek mi emzirmemek mi??

<123>
07/27/2011 10:08:00

Aramızda kaç kişi emziriyor kaçınız bıraktınız. Ben bir yaşına girdiğinde bırakmak istiyordum ama doktorum yazı geçirmemi söyledi, emziriyorum hala ama artık iyice bilinçlendi ne yapıcaz acaba :) Beni görünce mammm maammm diye tutturuuyor :) Sizlerde durumlar nasıl ??

Ynt: emzirmek mi emzirmemek mi??

07/27/2011 11:27:00

biz devam ediyoruz, hedefim cok zorlamazsa 2 yaşına kadar devam edip kesmek. Aynen, çok bilinçli, ben kapıdan girer girmez hedef emmek oluyor. Şu dönemde ek gıdayı tümden reddedip sadece süt aldığı için iyi ki kesmemisim dedim dogrusu. 

07/27/2011 11:40:00

Emziriyorum ben de hala. Sutum azaldı elbette ama var hala, oglus da istiyor. O nedenle bırakmayı dusunmuyorum simdilik. Nasıl bıraktıracagımı, 2 yasına kadar devam etmeyi dusundugumden dolayı planlamadım hic henuz :) Bilinçlendikce daha da zorlayacak haklısınız ama sütümüz de varken, emmek istemeleri de en doğal hakları değil mi miniklerin :)) Sıcakta zorluyor emzirme işi, o nedenle mumkun oldugunca kısa emzirip, keyif kısmını pek yaptıramıyorum şahsen, dikkatini baska seylere yönlendirmeye çalısıyorum :)

07/27/2011 13:35:00

Evet aslında emdiği zaman belki 2 dk bile sürmüyor hemen ilgisi dağılıyor ama akşam yemeğimiz sırasında ( onun yatma zamanı yaklaşınca biraz hırçınlaşıyor ) ve bana baya bi eziyeti oluyor. Bakalım bende eylül e kadar emzircem yaz geçsin diye ama sonra kesmeyi planlıyorum.

09/13/2011 07:21:00

bende hala devam ediyorum emzirmeye. Bir yandan giderek bağlanması kafamda soru işareti oluştyrsa da ilk aylarda emzirebilmek için verdiğim uğraşı düşünüp bu düşünceyi atıyorum kafamdan. Doğadaki en yararlı süt anne sütü olduğu bilimsel olarak kabulleniliyor. İçinde halan çözülemeyen 100.000 bileşen olduğu söyleniyor. O yüzden 2 varken 2 yaşına kadar akışına bırakmak taraftarıyım.

09/13/2011 08:50:00

Ben de artık emzirmeyi bırakmak istiyorum ama  bardak elimde süt içirmeye çalışma fikri de çok hoşuma gitmiyor.Acaba yeterince içti mi diye düşünmek ..

09/13/2011 09:01:00

emziriyorum hala hem de meme bilinci çok fena durumda defnede ,istiyor...

o emdikçe sütüm oldukça herhangi bir problem olmadıkça 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum...
bıraktırma fikri çok zor geliyor şu an için...

09/13/2011 09:06:00

Birde ne kadar istahsizda olsalar memeye hayir demiyorlar. Boylede bir artisi var

09/13/2011 09:08:00

Birde unutmadan sanki yatistiriyor.sakinlestiriyor. Ama accccc meme bagirmalari yaka paca asilmalari olmadik yerde devam ediyor

09/13/2011 09:45:00

evet diş sıkıntısını sakinleştirme de birebir .

09/13/2011 09:57:00

Ben de hala emziriyorum ama artık iyice bağımlılık haline gelmeye başladı. Düştüğünde, azcık bir yere çarptığında, biri birşey dediğinde ...vs. memme diye bana yapışıyor. Bir de biz uykuyu da ayıramadık memeden malesef, uykusu geliyor ama memeden ayrılamadığından uyuyamıyor bir türlü.

Artık baktım olacak gibi değil, ben de daha emsin istiyorum süre sınırlaması koydum 2 gündür. Sabah kalkınca iyice ikisini de emiyor, sonra ona göstermeden bant yapıştırıyorum. İstediğinde bak uff olmuş diyorum, çok da itiraz etmedi allahtan. Hem böylece 2 uykusunu da kolayca uyudu. Akşamüstü 5-6 gibi tekrar meme iyileşiyor. Bakalım nasıl gidecek bu durum??

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 haziran doğan bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...