emzirmek mi emzirmemek mi??

<123>

Ynt: emzirmek mi emzirmemek mi??

09/13/2011 10:36:00

Gulay sonra reddetmesinden korkuyor musun?bence emzirme isi sadece bebek icin degil bizim icinde bir nevi bagimlilik. Aradaki bag kuvetleniyor boylece

09/13/2011 10:43:00

Tunam 10 haklısın, benim eşim geçenlerde aslında Arhan bırakır da sen hazır degilsin daha dedi gülerek :)) Belki de öyle bilmiyorum :))

09/13/2011 11:50:00

Bırakmasından korktum evet. ama bir arkadaşım kızını bu şekilde uzun süre emzirdiğinden cesaretlendim.Bir de Serranın bir-iki dakikada dikkati falan dağılmıyor, aksine her seferinde bırakmak bilmiyor.  Yine de çok zor karar verdim, mahrum ediyorum gibi geldi. Amma velakin bu kadar yapışık yaşamak da ne kadar doğru bilmiyorum. Dediğim gibi 2 gün oldu daha şimdilik görünce yaşasın diye saldırıyor.

09/14/2011 09:42:00

Demekki herkesin kafada aynı sorular oluyor. Ben olur olmadık yerde mammmaa diye bağırmasından çok sıkıldım önümüzdeki ay içinde bıraktırmak istiyorum ama sonra şimdiye kadar kurulmuş olan düzenler bozulacak diyede tedirginim nasıl uyuturum bilemiyorum mesela, çünkü emzirdikten sonra iki sallıyorum uyuyor veya zaten uyuyakalıyor filan.
Bide sabahleyin emzirmek uğruna 1-2 saat fazladan çalabiliyorum. Bıraktırdığım zaman pek kolay geçmiycek ama öteki türlüde zor bide benimki emerken nerdeyse bir parende almadığı kalıyor ayağa kalkmaya çalışıyor üstüme tırmanıyor bir sürü saçma sapan hareket kuzu kuzu emmek yok :)

09/20/2011 19:10:00

bende halen emziriyorum ve sanrım bu kışı atlatana kadar emzireceğim, bazen bende çok zorlanıyorum ama hem onu rahatlatıyor hem önümüz kış hasta olmasın diyhe sebepler buluyorum devam etmek için.

09/20/2011 20:17:00

Ay tunada oyle. 40 degisik sekle giriyor. Hayir birde ara verip bakinip devam etmek istiyor. Yani onun emrinde hazirda bekliyecen. Cani nasil isterse.

09/20/2011 20:28:00

Ben de halen emziriyorum  hatta eskisinden daha fazla emiyor.gece 5 defa uyanmaya başladı meme için.önceleri pışpışlardım uyurdu şimdi illa emecek, memeyi çekince de ağlıyor.
Ne olursa olsun 2 yaşına kadar emmesini istiyorum.ancak bir sorum olacak size, iş yerindeyken sağmaya devam ediyor musunuz?yeni işe başlayacağım, kararsız kaldım.

09/20/2011 20:47:00

Ben isyerinde 1 kez sagiyorum olca. 18 aylikken birakmayi dusunuyorum sagmayi.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 haziran doğan bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...