Fatih Üniversitesi Hastanesi

<12>
03/29/2011 16:33:00

Ankara gibi büyük bir şehirde yaşayıp da kadın doğum doktoru aramak oldukca ironik ancak günümüzde artan sezeryan vakaları yüzünden doktorlara da güven olmadığından son haftalarda ''normal doğum yanlısı'' doktor arayışlarım hızlandı...

Bu güne kadar Fatih Ünv. Hastanesine gidiyorum ancak orada doğum yapmış,normal doğum yapmış üyelerin fikirleri benim hastaneye karşı güvenimi perçinleyecek sanırım...Bu nedenle hastane hakkında olumlu-olumsuz fikirleri olanların yorumlarına ihtiyacım var,zaman ayırıp yorum yaparsanız sevinirim...

Ynt: Fatih Üniversitesi Hastanesi

03/29/2011 18:27:00

bende oraya gidiyorum . Gözlemlediğim kadarıyla temiz , ilgili ssk ile anlaşması var ben daha 9 haftalık hamileyim bakalım umarım hüsrana uğramayız şunu biliyorum normal doğumda hastanede hangi dr nöbetçiyse o giriyorr doğuma

03/30/2011 08:49:00

ben açıkçası hastanenin hizmetlerinden genel olarak memnun kaldım, şuan kızım 18 aylık, gayet temiz, hemşireler ilgili, odalar konforlu, yemekler güzeldi, doğum sonrası rahat ettim.  ama doktorum farklı olabilirmiş sadece. doğumum sırasında nöbetçi doktor yoktu hastanede, şöyleki beklenenden çok hızlı normal doğum yaptım. hastaneye geldikten sonra nöbetçi doktoru aradılar, pazar günüydü ve hastanede yoktu, suni sancı verilsin dedi. sonra ben iki saat içinde doğurdum, nöbetçi doktor daha hastaneye gelmemişti, iki tane yeni asistan doğurttu beni, ama onlardan da çok memnun kaldım. ama yine de nöbetçi bir kadın doğumcunun olmaması iyi birşey değil, ben riskli bir hamilelik yaşamadığımdan herşey sorunsuzdu ama  müdahale edilmesi gereken bir durum olabilirdi belki de. doktorum zaten ne aradaı ne sordu beni, haber vermeye çalıştım doğum başlamadan önce, ama yurtdışındaydı aramalarıma dönmedi. zaten çok yoğun bir insan.

onun dışında ilgililer gerçekten, temiz olması falan da önemli, insanın moralini etkiliyor çünkü bu durumlar. ama genelde çok yoğun oluyor doktorlar orada.

03/30/2011 08:54:00

bu arada kesinlikle normal doğuma yöneltiyorlar, sorunu bir daha okuyunca yazmak istedim. doktorumun ağzından asla normal sezaryen lafı çıkmadı, doğum yaklaşınca karar verilir bunlara dedi. bir de  çatı kontrolü dedikleri şey yapılmadı  mesela. çünkü çoğu arkadaşıma çatı kontrolü yapılıp normal doğuramazsın denmişti. valla ben çok kolay rahat bir doğum yaptım ü, o yüzden normali de çok tavsiye ederim.

03/30/2011 09:07:00

ben fatih te sezeryan doğum yaptım normal doğuma daha önce geçirdiğim bir göz operasyonu engeldi randevu verildiği tarihten önce suyum geldi dr um yüksel onaran dı başta candan iltemir e gidiyordum

çankaya daydı ozaman doğum şimdi merkezde yeni binada eminim o yüzden daha iyidir şuan
ben anestezicilerden memnun kalmadım epidural istedim kaç kere deldiler uğraştılar sonra şefleri geldi iğneyi yaptı fakat bu seferde tutmadı hoop sakinleştirci veriyoruz deyip genel anestezi oldum 
çocuğumu hala aşılara kontole oraya götürüyorum ben aşıya ücret almıyolar devletin ödediklerine

çok süper değildi odaları falan 

birde normal doğum yapmış insanlarda var orda yalnız gece geldin diyelim dr un gündüz saatlerinde doğurmazsan yok yada pazar günü
nöbetçi dr yaptırıyor

03/30/2011 09:11:00

hımmm bide unutmam ne mümkün arkamdan 70 lik beli gibi demişler

fizik tedavi dr una bel ağrısı şikayetleriyle gittim bel fıtığı başlangıcım varmış bana böyle böyle dediler dedim
tavırı beğenmedi lfıda hayliyle
ve alakası yok 70 likle dedi

yinede yüksel hanımı seviyorum kontrole gene ona gidiyorum 

04/24/2011 21:43:00

geçen sene bir akrabam orda doğumyaptı ve rezaletti.nöbetçi bir anestezi uzmanları yok ki bu çok önemli herhengi biracil durumda size müdahele edebilecek kimse yok.sancıylagittik hastaneye 24 saat sonra açılma olmadığı için sezaryana alındı .o kadar süre beklenmesinin sebebi anestezi uzmanı olmayışıydı.çocuk da fazla durduğu için içerde pis su yuttu.ve yoğun bakımda kaldı.hemşireler son derece ilgisizdi.hastane ise rezalet .son ay kontrolünde sizi makineye bağlıyolar tek başınıza bekliyosunuz sonra hemşire sonuçları alıp doktora gösteriyo size durum bildiriliyo bu kadar nitekim bizsancı için makineye bağlıyken son ay rutin kontrolünegelenbir bayan vardı 3 aydır kendi doktorumu hiç göremedim hep başka doktorlar var dedi.bizdoğum yaptık tabi bir gün sonra baktık o doğuma gidiyor.bir gün önceherşey yolunda deikleri kadınmeğer gizli su kaybı yaşıyormuş çocuğun hareket etmediğini farkediyor gece sabahda durum aynı hastaneye geliyo yinemakinediyolar ısrar ediyo doktor diye bekletip doktora alıyolar sonra acil sezeryan 
                                    sonderece düzensiz temizlik sıfır.ssk yla anlaşmalı pek çok hastane var fatihte rezil olmanıza değmezkaçınkurtulun

04/25/2011 08:49:00

kesinlikle fatih hastanesini tavsiye etmiyorum ben hamileliğimin 28 haftasına kadar buraya gittim öncesindee çocuk için tedavi olmuştuk aynı hastanede tüm dr tanıyorum genel anlamda 2 kere hamileliğim sırasında yanlış işlem yapıyorlardı allah korudu diyim ilkinde çocuk kesin özürlü doğar kafasının arkasında ip gibi birşey görünüyo dediler bunu diyen doktor yüksel onaran bizi ayrıntılı ultrosonaeyüp ekiciye yolladı giderkende ben kesin eminim yanılmam edi hatta eşim tartıştı dr. eyüp beye gittiğimizde sorun olmadığını dr nedemek istediğini anlamadığını söyledi. devam edin herşey yolunda dedi. sonra tabi ben başka hastaneye gittim bıraktım o dr. şikayet falan ettik ama sonuç hastane dr koruyo tabi arkadaşımında aynı dr hebeliğini sonlanrıracakmış allahtan o devletede gitmiş sorun yok demişler düşünsenize şimdi o bebekte doğdu benim oğlumdan sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi kesinlikle tavsiye temiyorum çocuğumuda götürmüyorum kontrollere mecbur kalmadıkça

04/25/2011 09:04:00

Ben her iki epidural sezeryanimi de fatih te oldum, hiç bir sorun yaşamadım, gayette memnunum, ilkindeki doktorum Dr Dilek Doğandı, ikincisinde Doç Dr Hasan Kafalı. Hasan Hoca'yı tavsiye ederim hala devam ediyor.

04/25/2011 09:07:00

ezgik sen k.k daydın değilmi hatırladım 

senle fatih hastanesi hakkında konuşmuştuk ben hamileyken 

04/25/2011 19:55:00

sanemtan kaç aylık hamilesin bilmiyorum... profilinde de görünmüyor, umarım çok geç kalmamışımdır cvp için :)) ben yaklaşık 2 ay önce doğum yaptım... dikmende 29 mayıs hastanesi var belki biliyosunuzdur, dikmen caddesinde olan , yeni açılan yer, eski yeri ile karıştırıyor genelde... çok çok memnun kaldım.. hamileliğimin başlarında ben de fatih üniv. hastanesine gidiyordum. hoşdereye, fakat ordaki kadın doğum bölümünü taşıma aşamasındaydılar ve doktorumu istediğim hergün orda bulamıyordum.. sonra beştepedeki yerlerine gittim ama orda da çok fazla sıra oluyordu ve açıkçası bana çok karışık geldi ve ilgi yeterince iyi diildi.. Ben de yeni bir hastane arayışına girdim ama özellikle normal doğum oranı yüksek biryer olmasını istedim, son dakika dolu yiyip sezeryana yönlendirilmemek için... ve 29 mayısı buldum... gerçekten de doğru bir seçim yapmışım :)) gerçi sonunda sezeryan oldum ama, 42. haftaya girmiştim ve 2,5 gündür sancılarım başlamıştı, 2 kere hastaneye gittik  doğum başlıyor diye, geri gönderdiler kanala girmemiş diye... en sonunda ben mekonyum sendromu denilen şeyin gerçekleşmesinden korktum 42. haftaya girdiğimiz için ve artık sancılarım dayanılmaz hal almıştı ama bir türlü doğum başlamıyordu ve kendi isteğimle sezeryan oldum.. ama doktorum o kadar ısrarcıydı ki normal doğum konusunda, ameliyata girmeden önce tekrar kontrol etti belki sezeryana gerek kalmaz diye :)) hatta eşimle çok güldük, al sana normal doğum yanlısı doktor, biraz fazla aramışsın, tam buldun dedi :)) dediğim gibi ben fatih ten buraya geçiş yaptım ve herşeyiyle çok memnun kaldım.. Sgk anlaşması da var ve fiyatları hemen hemen aynı fatih üniv. hastanesi ile.. eğer hamileliğinin sonlarında olup da bu saatten sonra doktor değiştirmemek gibi bi düşüncen yoksa değerlendirmeni öneririm... en güzeli de hem doğuma doktorun gidiyor normal doğum olsa bile... hem de doğum sonrası hemşirelerin güleryüzü çok güzel.. benim onca pimpirikli davranışıma, bitmek bilmeyen sorularıma rağmen hiç eksiltmediler güleryüzlülüklerini... bu arada doktorum 'hülya kula'

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...