Konular

<12>
09/28/2011 21:41:00

Konulari haftalik belirleyelim. Pazartesi baslasin ve ayni haftanin pazari, ilgili konunun aktivite suresi bitsin. Ilk haftaya mahsus olmak uzere; yarindan itibaren arastirmaya baslayalim. Ilk konumuz da sonbahar olsun.

*Kuru yapraklar, agac kabuklari, tohumlar toplanabilir. Bunlarla ilgili bir sonbahar albumu olusurulabilir.
*Ucurtma yapilabilir.
*Ruzgar ile ilgili kitaplar okunabilir.
*Odalarinin bir kosesine sonbahar kosesi hazirlanabilir.
*Dergilerden ve internetten sonbahar ile ilgili gorseller biriktirilebilir. Bunlarla kolaj ve kesme calismalari hazirlanabilir.
*Balkabagi temizlenebilir.
*Kucuk yas grubu parklara, bahcelere goturulebilir.

Ilk etapta aklima gelenler bunlar. Ilk aktiviteler icin ilham verebilir.

Ynt: Konular

09/28/2011 23:13:00

süper fikirler

09/29/2011 05:46:00

http://www.activityvillage.co.uk/fall_crafts_for_kids.htm

Bu sitede çok güzel sonbahar aktivite fikirleri var, birkaç tanesini yaptık, çocukların hoşuna gidecek şeyler.

09/29/2011 07:02:00

Elfana her hafta konu bulmak zor olabilir 15 gün olsa daha mı iyi olur?

Biz Almina ile yaprak topluyoruz ve bununla iligi sanatsal çalışma yapacağız

09/29/2011 07:08:00

okuldan çıktıktan sonra bahçedeki kurumuş yaprakları toplayıp ses çıkartıyoruz :P

09/29/2011 09:39:00

thalassapolis, eger cogunluk hemfikirse tabii ki.

09/29/2011 10:35:00

yolda yaprak toplamayı çok seviyorlar. biz de her defasında toplayıp ama eve girmeden bırakıyorduk. bugün dışarı çıktığımızda bizde toplayalım. ilk haftanın konusu sonbahar olacakmı? herkes hemfikir mi?

09/29/2011 10:37:00

dediğim gibi biz ekim ayı boyunca yapacaktım bize uyar
Elfana şimdi böyle gitsin o zaman tıkarnısak bakarız ;)
öptüm

10/01/2011 09:27:00

aktiviteler 1 hafta boyu yapılıp haftanın sonunda mı paylaşılacak..bilgi istiyorum lütfen..

10/01/2011 15:27:00

Bugun Kuzey Tan ile sabah erkenden sokakta salyangoz (kuzeyce tümüklü böcek) aradık. Bulduğumuz salyangozu inceledik. Anteni kabuğu .... Biz Bakkaldan dönene kadar ne kadar yol gittigine baktık.

Başka sokaklarda da aradık ama çok bulamadık. Kuzey Tan "tümüklü böcek nerdesin gel" diye dolaştı.

eve gelince sırtına yastık koyduk ve Kuzey Tan böylece salyangoz oldu:))

10/01/2011 18:39:00

Çok iyi fikir Elfana, teşekkürler. Sonbahar teması için birkaç öneri daha:

- Özellikle kız çocuklarda kıyafet savaşına son vermek için gardroba bakılıp sonbaharda giyilebilecek ve giyilemeyecek kıyafetlerin ayrıştırılması.
- Pazarda/markette sonbahara özgü meyve ve sebzelerin incelenmesi.
- Becerikli anne babalarla birlikte turşu kurulması
- Barbunya ayıklayıp buzluğa depolama.

Bir sonraki haftanın konusunun "su" olmasını öneriyorum. Hemfikir olursak düşünüp aktivite örnekleri yazalım. 

Çok heves yaptım cidden nurti böyle şeyler için olmalı.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Aktivite

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...