02 HAZİRAN

06/01/2010 21:28:00

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Ynt: 02 HAZİRAN

06/01/2010 21:53:00

geceden yemek yaptin galiba Peyibal :))

06/01/2010 22:55:00

elmali tavuk koftesi nedir? tarif isterim, lezzetli birsey gibi.

06/02/2010 20:55:00

harika tarif, tam da benlik sipsak yapilacak turden. bu hafta deneyim bunu, sagolasin peyibal!

sila'nin cok severek yedigi mercimekli ispanak tarifi var degisik ama tencere/sebze yemegi grubuna giriyor. yer mi ki senin ki? yer dersen yaziyim bir ara.

sebze yedirmek adina mucver yapabilirsin, ama tavada kizartarak degil, muffin tepsin varsa, onlara koyup firinda pisirerek. sekli eglenceli diye daha rahat yiyor cocuklar.

06/02/2010 21:01:00

aa muffin kalıbı değil mi müthişsiniz kızlar hiç aklıma gelmemişti hemen denemeli:)

06/02/2010 21:48:00

ben muffin'den baska hersey pisirir oldum muffin tepsilerinde :)

06/03/2010 16:23:00

ne demek peyibal, yavrular rahat yesin yeter ki.

hemen yaziyorum ispanak tarifini: (olcu konusunda pek iyi degilim ben, goz karari yaparim herseyi, yine olcu vericem ama sen de kendinden kat)

malzeme:
yarim su bardagi kirmizi mercimek (4 saat kadar suda beklet)
1 havuc (dilimlenmis)
1 biber (aci olmayan, yine dilimlenmis)
1 orta boy sogan (yemeklik dogra)
1 kilo ispanak (yikanmis kesilmis)
1 dis sarimsak
1 limonun suyu

Zeytinyaginda sogan, havuc ve biberi sotele, cok oldurmene gerek yok. Minikler icin daha saglikli.

Tencereye suyu suzulmus mercimek ve ispanagi ekle. Yaklasik yarim bardak su koy. Bir tasim kaynat, altini kis, ara ara karistirarak, mercimekler dagilana kadar pisir. Eger suyu azalirsa kaynar su ekleyebilirsin.

Sarimsagi ez ya da minik dogra, limonla karistir. Yemege ekle (terbiye gibi). Bir tasim daha kaynasin, bu kadar. Afiyet olsun!

Bagirsak calistirici, hem protein, hem sebze, hem de cok lezzetli. Ben ispanaga bayilmam ama bu tarifle hapur hupur yiyorum :)

Sevgiler!

06/03/2010 19:44:00

oo guzel bı tarıfmıs elınıze saglık sedavesıla,bende kereme ıspanagı temel reısın masalını anlatıp yedırıyorum bugunlerde bu uydurma masla cok ısıme yarıyo valla.

06/03/2010 21:14:00

bana kucukken temel reis bile ispanak yedirtemezdi, neyseki kizim seviyor ispanagi :) ama bu tarif olsa yerdim valla...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...