Montignac Diyeti

<12>
10/04/2011 19:25:00

İki gün önce bu diyeti yapmaya başladım, yıllar önce yapmış ideal kiloma dönmüştüm, o zaman 20kg fazlam vardı, 4 yıl önce hamile kalmadan önce yaptım 24kg fazlam vardı, şimdi 48kg fazlam var nasıl bu hale geldiğimi anlamadım gerçekten, öylece aldım ve aldım.
Bu diyetin de sakıncaları olduğunu biliyorum ancak bu iştahla ancak bu diyeti yapabilirim.

Ynt: Montignac Diyeti

10/04/2011 20:49:00

Hiç duymamıştım anlatsana biraz. İnanılmaz kilolar vermişsin bravo

10/06/2011 09:54:00

1. Uygulamada ilk aşama ideal kiloya ulaşıncayı kadar yüksek glisemik endekse sahip besinler yasak. İkinci aşama kiloyu korumaya yönelik. her iki aşama için de şekeri, beyaz unu, beyaz pirinci ve patatesi unutmak gerekiyor. Esmer un, kabuklu pirinçle hazırlanmış yiyecekler serbest. Dikkat edilecek en önemli nokatalardan biri karbonhidratlı bir şey yediğinizde bir sonraki öğün üç- dört saat sonra olmalı. Eğer öğününüzde protein varsa sonraki öğün en erken dört saat sonra. Ve kesinlikle öğün atlamak yok. 

2. Montignac rejimine göre yağlarla karbonhidratların aynı öğünde yenmemesi gerekiyor. Proteinler, örneğin yüksek lif içeren sebzelerle birlikte alındığında vücut yağ depolamıyor. Tüketilen gıdalar karbonhidratlarla karışmadığından pankreas fazla insülin salgılamıyor. Böylece vücutta yağ stokları da gereken enerjiyi sağlamak üzere eriyip gidiyor. 

3. Düşük kalori diyetlerinin aksine Montignac'da besinlerin verdiği enerji ikinci planda kalıyor. Asıl önemli olna besinlerin kalori değerleri değil, "besleyicilik bileşimleri". Yani biraraya geldiklerinde ortaya çıkan etkileşim ve vücudun insülin salınımına etkileri, bu nedenle diyette önerilen öğünlerde miktar kısıtlaması yok.

4. Fazla kahve içilmesi, hazır ya da taze meyve suları, gazoz vb. yasak- önerilmiyor,

5. Miktar açısından bir kısıtlama yok. Rejim sırasında bol bol meyve yenmesi öneriliyor. Ama zamanlama çok önemli. Ya kahvaltıdan 15 dakika önce ya da yemeklerden en az üç saat sonra yenmeli. Aksi takdirde meyveler midede alkol haline dönüşüp yağlara yağ katıyor.

10/08/2011 00:29:00

Her gün mutlaka tahıl yiyorum, tüm protein öğünlerinde de mutlaka salata ve sebze tüketiyorum, mümkün olduğunca su içiyorum, günlük beslenmem her zaman tükettiklerimden çeşitli ve en az dört öğün yemek yiyorum, mevyelerle birlikte altı oluyor.
Böylece diyetin olası zararlı etkilerinden kaçınmaya çalıyorum.

10/10/2011 12:40:00

sadece 6 kilo fazlam var ama  bende bu diyeti uygulamak istiyorum sizin anlattıklarınız hoşuma gitti nette de biraz arştırdım bana uygun gibi görünüyo yemekler konusunda biraz tüyo werirseniz sevinirim mesela kahvaltıda ne yiyorsunuz öğle ve akşam yemeğinde neler oluyo nette biyerde karpuz beyaz ekmek yasak diyo başka bi yerde örnek menüde karpuzla ekmek war aklım karıştı 

10/11/2011 19:31:00

her çeşit peynir+domates+salatalık+yeşillik+yumurta(omlet/haşlama/sahanda)+sucuk+salam+sosis+pastırma+ yoğurt (sade -meyvesiz)+ balık+ yeşil sebzeler+lahanalar+et (her çeşit/tavuk eti vb)/ çay-su-kahve-ayran (yoğurt türevi)-süt

kısır+ mercimekli köfte(patates olmasın içinde) +içinde meyve olmayan müsli çeşitleri+ yeşillik+yeşil sebzeler (fasulye,kabak,börülce, bamya, pırasa vb.) +lahanalar+bulgur pilavları+buğday+sebze yemekleri+ piyazlar (yumurta olmasın) + her çeşit kuru fasulyeler+ yağlı tohumlar(ceviz-fındık-fıstık vs)

işte bu liste birbirine karıştırılmıyor aynı grupta olanların içlerinden istediğini seçerek istediğin kadar yenebiliyor bir süre  yaklaşık bir hafta diyete eksiksiz uyarsan tabak ölçüsü-iştah herşey değişiyor

karpuz ekmek bir araya gelemeyecek bir sınıflandırma sanırım,
meyveler tek başlarına yeniyor ancak düşük glisemik endekse sahip muz-karpuz-üzüm-incir

aynı şekilde havuç- patates de düşük glisemik endekse sahip

ben bu 8 günde 3 kg kaybettim ama 108 kilodan ve muazzam bir iştahtan sonra düzenli yemek böyle bir sonuç verdi sanırım eminim bir kaç kilo sonra yavaşlar, eskiden ayda 3-4 kg verirdim bu diyetle

10/11/2011 20:33:00

yanı sadece bu kuralalra uyarak mı zayıfladın?

10/12/2011 06:38:00

teşekkür ederim basitmiş bi denicem yazarım sonuçları

10/12/2011 21:58:00

evet, bol su içiyorum meyveleri yemekten bir saat önce yiyorum, her öğün arasına dört saat koyuyorum ve bu arada sadece su ya da çay  içiyorum kesinlikle atıştırmak yok
bugün kahvaltım haşlanmış bir yumurta kaşar peyniri beyaz peynir salatalık, öğleyin bir tane simit(beyaz unlu olduğu için bu bir kaçamak sayılıyor, bu nedenle bol yeşil salata ile yesem iyi olacaktı)  akşam kıymalı kabak yemeği labne peynir cheddar peynir  biraz önce bir elma
1,5 ltden fazla su  içtim bir türk  kahvesi bir de nescafe içtim 5-6 bardak çay.
Dün kahvaltıda bir büyük kase kısır, öğleyin fırında tavuk ve ayran, akşam karnabahar sote ve kızarmış hellim peynir,  geç vakit elma bir saat sonra  fındık yiyip yattım sabaha karşı kızı emzirince acıktım biraz daha peynir yedim uyudum
Kitapta bir uyarı vardı ilk günler kilo bile alabilirsiniz diye

10/25/2011 16:58:00

yaa ben 1 haftada 1kilo verdim ama çok kötü kabız oldumm bıraktım diyeti

10/27/2011 18:52:00

ben hala devam ediyorum ancak hergün mutlaka yeşil salata vb gibi sebze meyve mutlaka yiyorum, 1,5kg daha verdim,

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...